X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Італія в 1920-1930-ті рр.

Завантажити презентацію

Італія в 1920-1930-ті рр.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок 17 Тема. Італія в 1920-1930-ті рр. Завдання уроку: охарактеризувати процес становлення фашистської диктатури в Італії, розкрити суть італійського фашизму; закріпити навички аналізу і зіставлення історичного мате ріалу, уміння розглядати історичні явища в конкретно-іс торичних умовах; виховати в учнів почуття патріотизму, толерантності, стійких демократичних переконань.

Слайд 2

Наслідки Першої світової війни. Встановлення фашистської диктатури. Фашизація країни.

Слайд 3

“Все для держави, нічого проти держави, нічого поза державою” Б.Муссоліні

Слайд 4

Чому, на Вашу думку, італійці підтримали Б.Муссоліні на початку 1920-х років?

Слайд 5

Слайд 6

Людські втрати Більше 700 тис. чол. загинули, 1 млн залишилися каліками, 1,5 млн потрапили в полон Фінансові втрати Більше 65,5 млрд лір золотом; Зовнішній борг США та Великій Британії – 4 млрд дол.

Слайд 7

Слайд 8

Термін фашизм Муссоліні виводив від слова fasces (іт. fascio) (Фасції - зв'язка прутів, яку несли ліктори перед римськими магістратами і яка була символом державної влади). Фашизм став для італійців символом сили та порядку.

Слайд 9

Італійці повинні пишатися своєю країною Усі політичні партії, крім фашистської, забороняються Місце італійської жінки - вдома. Італійки повинні мати багато дітей - майбутніх вояків Демократія не потрібна. Італія потребує сильного лідера, який дасть народу те, чого він хоче Комунізм і соціалізм - вороги фашизму Війна є благом для країни. Італійська молодь повинна бути готовою до боротьби Італія повинна утвердитись як імперія в Африці Потрібно збити пиху самовпевненості з великих держав.

Слайд 10

1921р – утворення Національної фашистської партії. 30 жовтня 1922 р. Муссоліні на чолі загонів чорносорочечників вступив до Рима та очолив уряд ("похід на Рим").

Слайд 11

Із заяви Муссоліні після призначення його головою уряду Італії "Те, чого до цього часу не було, є — уряд. Це я. І всі, слухайте мене добре, всі італійці повинні і будуть коритися. Італійці до цього часу нікому не корилися. Жоден уряд не мав в Італії реальної влади. Італійці повинні бути керовані… завжди, в усіх сферах життя". 1. Як ви оцінюєте заяву Муссоліні? 2. Чим було зумовлено такий зухвалий виступ дуче? На які сили він спирався?

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Корпоративна система – система влади, за якої державні об»єднання (корпорації) контролюють інститути громадського суспільства. 1927р. – прийняття «Хартії праці» – встановлення корпоративного принципу структури держави та суспільства. Основний зміст системи: Інтереси нації вище інтересів окремої людини; Інтереси нації виражає фашистська держава; Примирення державою різноманітних суспільних інтересів.

Слайд 15

Слайд 16

Національна рада корпорацій ( представники профспілок і фашистської партії)

Слайд 17

«битва за урожай»; «битва за народжуваність»; «битви» проти... горобців, мишей і кімнатних мух. Як ці битви характеризують внутрішню політику Б.Муссоліні?

Слайд 18

1919р. – загарбання італійськими націоналістами м. Фіуме. Серпень 1923р. – провал спроби анексувати острів Корфу. 1935-36 рр. - Італія захопила Ефіопію. 1936 р. - оформлення німецько – італійського союзу. 1937 р. – приєднання Італії до Антикомінтернівського пакту.Утворення осі «Берлін – Рим – Токіо». 1939 г. - вторгнення Італії в Албанію. Гітлер і Муссоліні після укладення „Сталевого пакту”

Слайд 19

Розвиток фізкультури і спорту. Заснування Італійської академії. Історія Риму та пропаганда відтворення «Великої Італії» Фашистська мода

Слайд 20

Чому, на Вашу думку, італійці підтримали Б.Муссоліні на початку 1920-х років? Які причини виникнення фашизму в Італії? Хто став на чолі фашистського руху в Італії? В чому проявилася фашизація Італії? Яку зовнішню політику проводили фашисти?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія