X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Італія 20-30

Завантажити презентацію

Італія 20-30

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Італія в 20-30-х роках

Слайд 2

Завдання уроку сформувати уявлення про Італію після Першої світової війни; Визначити причини та наслідки приходу до влади фашистів; Вчитися встановлюввати причинно – наслідкові зв»язки, працювати з документами, робити висновки та узагальнення.

Слайд 3

План Наслідки Першої світової війни. Встановлення фашистської диктатури. Фашизація країни.

Слайд 4

Опорні поняття і дати Опорні поняття: Фашизм; Корпоративна система; Опорні дати: 1922 р. - прихід фашистів до влади в Італії. 1925 р. - проголошення курсу на фашизацію Італії. 1935-1936 рр. - італо-ефіопська війна. 9 травня 1936 р. – проголошення Італії імперією. 1939 р. - "Сталевий пакт" між Італією та Німеччиною.

Слайд 5

“Все для держави, нічого проти держави, нічого поза державою” Б.Муссоліні

Слайд 6

Проблемне завдання Чому, на Вашу думку, італійці підтримали Б.Муссоліні на початку 1920-х років?

Слайд 7

Слайд 8

Наслідки Першої світової війни для Італії Людські втрати Більше 700 тис. чол. загинули, 1млнзалишилися каліками, 1,5млнпотрапили в полон Фінансові втрати Більше 65,5млрдлір золотом; Зовнішній боргСША та Великій Британії – 4млрддол.

Слайд 9

Слабкість італійського уряду Погіршення становища більшості населення Проблема фронтовиків Страйковий рух, захоплення заводів Загострення боротьби між політичними партіями Криза довіри до інститутів парламентаризму та монархії Слабкість італійської монархії Аграрна революція

Слайд 10

ФАШИЗМ Б.Муссоліні Термін фашизм Муссоліні виводив від слова fasces (іт. fascio) (Фасції - зв'язка прутів, яку несли ліктори перед римськими магістратами і яка була символом державної влади). Фашизм став для італійців символом сили та порядку.

Слайд 11

Провідні ідеї італійського фашизму Італійці повинні пишатися своєю країною Усі політичні партії, крім фашистської, забороняються Місце італійської жінки - вдома. Італійки повинні мати багато дітей - майбутніх вояків Демократія не потрібна. Італія потребує сильного лідера, який дасть народу те, чого він хоче Комунізм і соціалізм - вороги фашизму Війна є благом для країни. Італійська молодь повинна бути готовою до боротьби Італія повинна утвердитись як імперія в Африці Потрібно збити пиху самовпевненості з великих держав.

Слайд 12

Встановлення фашистської диктатури 1921р – утворення Національної фашистської партії. 30 жовтня 1922 р. Муссоліні на чолі загонів чорносорочечників вступив до Рима та очолив уряд ("похід на Рим").

Слайд 13

Встановлення фашистської диктатури Із заяви Муссоліні після призначення його головою уряду Італії "Те, чого до цього часу не було, є — уряд. Це я. І всі, слухайте мене добре, всі італійці повинні і будуть коритися. Італійці до цього часу нікому не корилися. Жоден уряд не мав в Італії реальної влади. Італійці повинні бути керовані… завжди, в усіх сферах життя". 1. Як ви оцінюєте заяву Муссоліні? 2. Чим було зумовлено такий зухвалий виступ дуче? На які сили він спирався?

Слайд 14

Етапи фашизації Італії Грудень 1922р. – створення «Великої фашистської ради» Січень 1923р. – королівський декрет про створення фашистської міліції 3 квітня 1926р. – закон про контроль уряду над профспілками 5 листопада 1926р. – закон про розпуск усіх «антинаціональних» партій 1924р. – однопартійний фашистський уряд 1925р. – курс на фашизацію Італії 1926р. – виборчий закон, який монопольно закріпляв владу за фашистською партією Звільнення глави уряду від відповідальності перед парламентом Державне регулювання економікою в інтересах підготовки країни до війни

Слайд 15

Корпоративна система Корпоративна система – система влади, за якої державні об»єднання ( корпорації) контролюють інститути громадського суспільства. 1927р. – прийняття «Хартії праці» – встановлення корпоративного принципу структури держави та суспільства. Основний зміст системи: Інтереси нації вище інтересів окремої людини; Інтереси нації виражає фашистська держава; Примирення державою різноманітних суспільних інтересів.

Слайд 16

Основні складові корпоративної системи Скасування сенату, поліції, привілеїв, титулів Загальне виборче право, громадські свободи Відміна таємної дипломатії,загальне роззброєння Прогресивний податок на капітал Передача землі селянам Націоналізація військової промисловості 8 – годинний робочий день, мінімум зарплати Участь робітників у технологічному управлінні підприємствами

Слайд 17

Органи влади італійської «корпоративної держави» та їх повноваження Національна рада корпорацій ( представники профспілок і фашистської партії) 22 корпорації Корпорація складалася з підприємців та робітників Визначали умови праці; Призначали членів палати депутатів ( за погодженням з фашистською партією)

Слайд 18

«Битви» Муссоліні «битва за урожай»; «битва за народжуваність»; «битви» проти... горобців, мишей і кімнатних мух. Як ці битви характеризують внутрішню політику Б.Муссоліні?

Слайд 19

Зовнішня політика Італії 1919р. – загарбання італійськими націоналістами м. Фіуме. Серпень 1923р. – провал спроби анексувати острів Корфу. 1935-36 рр. - Італія захопила Ефіопію. 1936 р. - оформлення німецько – італійського союзу. 1937 р. – приєднання Італії до Антикомінтернівського пакту.Утворення осі «Берлін – Рим – Токіо». 1939 г. - вторгнення Італії в Албанію. Гітлер і Муссоліні після укладення „Сталевого пакту”

Слайд 20

Культурна політика фашизму Розвиток фізкультури і спорту. Заснування Італійської академії. Історія Риму та пропаганда відтворення «Великої Італії» Фашистська мода

Слайд 21

Закріплення Чому, на Вашу думку, італійці підтримали Б.Муссоліні на початку 1920-х років? Які причини виникнення фашизму в Італії? Хто став на чолі фашистського руху в Італії? В чому проявилася фашизація Італії? Яку зовнішню політику проводили фашисти?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія