X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Ірако-іранська війна"

Завантажити презентацію

"Ірако-іранська війна"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ірако-іранська війна 1980-1988

Слайд 2

Ірано-іракська війна — військовий конфлікт між Іраком і Іраном, що тривав з 1980 по 1988. У Ірані часто вживається назва «Священна оборона» (دفاع مقدس -дефа-йе могаддас), іноді — «Нав'язана війна» (جنگ تحمیلی -Джанг-е тахмілі), а в Іраці поширене неофіційне найменування конфлікту як «Кадісія Саддама» (قادسیه صدام -кадіссійят Саддам) на честь перемоги, здобутої арабами в битві при Кадіссії під час завоювання Персії.

Слайд 3

Війна почалася 22 вересня 1980 р. вторгненням іракської армії в іранську провінцію Хузестан. Первинне успішне просування іракської армії, проте, незабаром натрапило на наполегливий опір і було зупинене. До літа 1982 р. Іран повернув окуповані Іраком території, після чого сторони почали війну на виснаження. Перемир'я, що закінчило війну, було підписане 20 серпня 1988 року і відновило довоєнну ситуацію. За тривалістю, задіяними ресурсами і людськими жертвами ірано-іракська війна є найбільшим військовим конфліктом між суверенними державами «третього світу» після 1945 року. В ході війни Іраком застосовувалосяхімічна зброя.

Слайд 4

Дата: 22 вересня 1980 – 20 серпня, 1988 (7 років, 334 дня) Місце: Ірано-Іракський кордон, Перська затока Результат: глухий кут Стратегічний і тактичний провал Іраку Іракське вторгнення в Західний Іран відбито  Тактичний провал Ірану Закінчення, коли Іран дав згоду на резолюцію 598 Ради Безпеки ООН, про припинення бойових дій Обидві сторони стверджують про перемогу

Слайд 5

Сторони Іран Ірак ПСК МКО ДПК Єгипет ВІРІ Ліга Арабських Дава Держав

Слайд 6

Військові сили

Слайд 7

Втрати

Слайд 8

Головним приводом до війни Іраку була спроба замаху на віце-прем'єраТаріка Азіза на півдні Іраку, в якому Саддам Хусейн звинуватив «іранських агентів», в одному зі своїх виступів. Відносини швидко погіршувався, поки в березні 1980 року Іран в односторонньому порядку знизив свої дипломатичні зв'язки до рівня тимчасово повіреного у справах, відкликавши свого посла, і зажадав, щоб Ірак зробити те ж саме. Напруженість збільшилася у квітні після замаху на іракського віце-прем'єра Тарік Азіз, а через три дні, підрив похоронної процесії студента, який загинув в цьому нападі. Ірак звинуватив у цьому Іран.

Слайд 9

Загальноприйнятою датою початку війни є 22 вересня 1980, коли іракська армія форсувала Шатт-ель-Араб і вторглася в іранську провінцію Хузестан. Проте в Іраку прийнято вважати, що війна почалася 4 вересня з прикордонних інцидентів, спровокованих Іраном. У листопаді, після початку війни, МЗС Іраку опублікував меморандум, в якому викладалася іракська версія причин, що спонукали іракське керівництво завдати рішучого удару по іранських військових об'єктах. У меморандумі містилося твердження, що тільки за п'ять місяців (лютий — липень 1980) іранські збройні сили 224 рази порушували сухопутну і морську кордони Іраку, а також вторгалися в його повітряний простір. За період 4 — 16 вересня в обмежених прикордонних зіткненнях іракські війська зайняли 125 миль² спірних територій в районі Зейн аль-Каус.

Слайд 10

До початку 1981 іракські війська окупували частину Хузестан і низку прикордонних теренів на центральній і північній ділянках фронту. Тривала облога Абадану. Розуміючи, що супротивник перейшов до оборони, президент Ірану і верховний головнокомандувач Абольхасан Банісадр прийняв рішення про проведення першого з початку війни контрнаступу. Він відбувся на початку січня 1981 року і завершилося повним провалом. Удар наносився на чотирьох напрямках; у двох випадках іранці досягли незначних успіхів, одна атака була безрезультатною.

Слайд 11

В середині березня 1982, Іран перейшов у контрнаступ і іракські збройні сили були змушені відступити. До червня 1982, іранці повернули собі терени окуповані Іраком на початку війни. Особливо значення мав контрнаступ в провінції Хузестан під час якого було звільнено Хорремшехр від іракців 24 травня 1982. Усього 7000 іракців були вбиті або поранені в Хорремшехр і 19000 полонених, у той час як іранці втратили 10000 вояків. Саддам вирішив вивести війська повністю з Ірану, і розгорнув їх уздовж кордону між Іраком та Іраном

Слайд 12

У липні 1988 року іракські літаки скинули хімічні ціанідні бомби на іранське курдське село Зардан (як це було чотири місяці до цього з курдським селом Халабджа). Сотні людей було вбито відразу, а що залишилися в живих все ще страждають від різних фізичних і психічних розладів. Після цих великих невдач, Іран прийняв умови резолюції Ради Безпеки ООН 598 і 20 серпня 1988 мир було відновлено.

Слайд 13

Наслідки Ірано-іракська війна завершилася без переконливої перемоги однієї із сторін, хоча обидві заявили про свою військову перемогу. Економічний збиток від бойових дій для Іраку і Ірану оцінювався в 350 мільярдів доларів. Війна забрала життя близько 1 мільйона осіб . Війна призвела до появи у Іраку значної заборгованості перед низкою арабських країн. Зокрема, борг Іраку перед Кувейтом перевищив 14 млрд доларів, що стало однією з причин, що підштовхнули Саддама Хусейна в 1990 році до рішення вторгнутися до Кувейту.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія