X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Європейський союз. Країни Скандинавії

Завантажити презентацію

Європейський союз. Країни Скандинавії

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Знайомтесь: Європейський союз. Країни Скандінавії Фінляндія Швеція Данія

Слайд 2

Скандинавський півострів Скандинавський півострів розташований біля північного полярного кола, де можна побачити сонце, яке не заходить. В червні-липні там не буває заходу, а в грудні-січні в північній частині панує темрява. Але холодний клімат там пом’якшується теплими морськими течіями.

Слайд 3

Фіорди Скандинавські гори простяглися про всій території Норвегії, Швеції, а круті західні та північно-західні схили розчленовані довгими вузьким затоками, які називаються фіорди.

Слайд 4

Водоспади.

Слайд 5

Фінляндія Фінляндська Республіка Столиця Хельсінкі

Слайд 6

Географічне розташування — країна розташована в Північній Європі. Межує зі Швецією, Норвегією, Російською Федерацією. Фіни називають її Суомі, що в перекладі означає “країна боліт”. І ще називають краєм лісів та озер, де знаходиться Лапландіяз казковими героями Санта-Клаусом та Сніговою Королевою.

Слайд 7

Більша частина країни вкрита лісами з невисокими пагорбами, має 187888 озер і 179584 острови. Південне і південно-західне узбережжя досить сильно порізане; Аландський архіпелаг простягається майже до берегів Швеції. Північна третина території знаходиться за Полярним колом.

Слайд 8

Природа На території Фінляндії переважають горбисто-моренні рівнини з виходами скельних порід, озерними улоговинами і піднесеними грядами. На крайньому півн.-зах. знаходиться східний край Скандинавських гір висотою до 1365 м (г. Галтіатунтурі). Клімат помірний, перехідний від морського до континентального, на півн.-сх. континентальний. Близько 60 тис. озер займають 8% тер. країни, утворюючи великі водні системи (Сайма та інш.). Ріки короткі багатоводні і порожисті. Основні природні багатства країни – ліс (бл. 65% всієї тер.) і руди металів (мідні, цинкові, нікелеві та інш.).

Слайд 9

Населення Чисельність населення — 5245 тис. чол, Густота населення 17 чол на км2, 67% населення про живають у містах та міських районах, 33% у сільських районах. Столиця — Гельсінкі (Helsinki) - 574 тис. мешканців. Етнічний склад Фіни 93.4%, Шведи 5.7%, Росіяни 0.4%, Естонці 0.2%,Цигани 0.2%, Саами(Saami)(в Лапландії)0.1% Населення фінських саамів складає 6 500 осіб.

Слайд 10

Господарство 6 грудня 1971 року проголошена незалежність. Фінляндія – високорозвинена індустріально-аграрна країна. Галузями спеціалізації є: металургійна, машинобудівна (суднобудівна, електронне обладнання та ін.), целюлозно-паперова, деревообробна, хімічна, текстильна, швейна, харчова промисловість. Високорозвинений мобільний зв'язок. Корпорація "Нокіа", заснована у Фінляндії, є найбільшим світовим виробником мобільних телефонів. Фінляндія веде перед також у розвитку системи Інтернет. Великі промислові центри: Еспоо, Тампере, Вантаа Турку Оулу ВВП – $ 144,6 млрд. Темп зростання ВВП – 4,7%. ВВП на душу населення – $ 28075. Експорт – $ 48,4 млрд (г.ч. Німеччина – 11,8%; Швеція – 9,4%; Великобританія – 9,2%; США – 7,3%; Росія – 6%; Франція – 5,1%).

Слайд 11

Економіка Фінляндії базується на приватному підприємництві та гірничодобувній промисловість. Основне багатство країни – ліс, тому в обробній промисловості домінують "лісові" галузі, що випускають целюлозу, папір і пиломатеріали. Приблизно 2/3 продукції цих галузей йде на експорт. Обробка деревини хвойних порід зосереджена у районі Фінської затоки, куди надходить сировина з Озерного краю. Близько 30% паперової продукції становить газетний папір; крім того, випускаються картон, обгортковий папір і високоякісний папір для банкнот, акцій та інших цінних паперів. Великий сучасний металургійний комбінат знаходиться в Раахе, а невеликі заводи є в багатьох містах південно-західної Фінляндії. Випускаються машини й устаткування для целюлозно-паперових підприємств, сільськогосподарська техніка, танкери і криголами, кабель, трансформатори, генератори й електромотори. Хімічна промисловість також почала розвиватися після Другої світової війни. Ця галузь виробляє синтетичні волокна і пластмаси з відходів деревообробної промисловості, фармацевтичну продукцію, добрива і косметику.

Слайд 12

Головним промисловим центром є столичне місто Гельсінкі, де зосереджена половина підприємств обробної промисловості країни. Виробляють станки, сільськогосподарську техніку, динамомашини, електромотори і судна. У Гельсінкі знаходяться також підприємства харчової і хімічної промисловості, поліграфічні комбінати і всесвітньо відомі фабрики, що випускають скляний і фарфоровий посуд. Тампере, найбільший промисловий центр у внутрішній частині Фінляндії, відомий як один з основних центрів текстильної промисловості в скандінавських країнах. Тут знаходяться також різноманітні машинобудівні підприємства. Фінляндія має великий гідроенергетичний потенціал, але він використовується лише наполовину. Стара финська гідроелектростанція на Тохмайоки, недалеко от Рускеала.

Слайд 13

Транспорт Турку, головний порт на південному заході Фінляндії, займає третє місце серед центрів машинобудування і перше місце серед центрів суднобудування в країні. Порти: Гельсінкі, Турку, Коккола, Котка, Ловіса, Оулу, Порі, РРозвинені всі види сучасного транспорту. аума, Уусікаупункі, Варкаус, Порвоо. Паромне сполучення з Швецією, Естонією, Польщею, Німеччиною. Добре розвинені всі види сучасного транспорту.

Слайд 14

Слайд 15

Швеція Шве ція — (Офіційна назва: Королівство Швеція (Konungariket Sverige))  Столиця — Стокгольм

Слайд 16

Країна розташована в Північній Європі, у східній частині Скандинавського півострова (між Скандинавськими горами та Балтійським морем). Межує на заході з Норвегією і на північному сході — з Фінляндією. Площа території — 450 тис. кв. км.

Слайд 17

Знайомство з цією країною розпочинається зі сторінок книги «Чудова подорож Нільса Хольгерсона з диким гусьми», де гном побачив природу всієї країни з висоти польоту стаї диких гусей.

Слайд 18

У рельєфі півночі та заходу країни переважають гори і плоскогір'я, на півдні — горбисті рівнини. Вздовж кордону з Норвегією простягаються Скандинавські гори, між ними і Ботнічною затокою — плоскогір'я Норланд, південніше — Середньошведська низовина і височина Смоланд. На крайньому півдні — рівнини п-ова Сконе. Клімат помірний, перехідний від морського до континентального. Річки — порожисті; озера (Венерн, Веттерн, Меларен, Сільям та ін.) займають бл. 9 % території країни. До Швеції належать понад 20 тис. островів (найбільші — Ґотланд і Еланд).

Слайд 19

Природа Швеції Швеція простягнулась від помірної зони далеко за полярне коло. Тут можна зустріти різноманітні види флори і фауни. Починаючи з півночі, тут зустрічаються густі ялинові, соснові і березові ліси. В центральній частині листяні та хвойні ліси межуються з луками та пасовиськами. Південна частина – це типова сільськогосподарська місцевість, яка представлена полями.

Слайд 20

Велика кількість озер створює розкішні умови для риболовства. На півночі Швеції в річках та озерах водиться форель та лососі. Часто зустрічаються олені, лосі, бурі ведмеді

Слайд 21

Населення Швеція - країна з середньою густотою населення (20 чол/кв. км). При цьому п'ята частина населення країни - іммігранти або особи, які мають одного з батьків, який народився в іншій країні. Наприкінці 1998 року у Швеції мешкало півмільйона іноземних громадян, здебільшого з Фінляндії, Боснії, Норвегії, Іраку, Югославії і Данії. У період з середини ХІХ століття до 1930 року майже 1,5 млн. шведів емігрували з країни, переважно до Сполучених Штатів Америки. Шведська, норвезька і датська мови є германськими, і незважаючи на те, що вони звучать по-різному, більшість людей цих трьох країн розуміють одне одного

Слайд 22

Господарство Швеція — високорозвинена індустріальна країна з інтенсивним сільським господарством, за рівнем якості життя займає одне з перших місць в світі. Провідні галузі промисловості: гірнича (мідна та інш. мінералів), чорна та кольорова металургія, машинобудівна, хімічна, легка і харчова, цементна, деревообробна та паперова промисловість. Великі міста: Ґетеборг, Мальме , Уппсала. ВВП — $ 245,2 млрд Темп зростання ВВП — 2,9 % ВВП на душу населення — $ 27705 Прямі закордонні інвестиції — $ 3,2 млрд

Слайд 23

Імпорт: машини і транспортне обладнання, різні споживчі товари , хімічні продукти (1 і енергоносії ( переважно нафта)  Експорт: літаки, транспортні засоби, дрилі, шарикопідшипники, електроніка, нафтохімікати, текстиль, декоративне скло, папір, залізо, сталь, вироби з дерева. Більшість промислових підприємств в Швеції належить приватним особам.

Слайд 24

Транспорт Розвинуті всі види транспорту (автомобільний, залізничний, паромний, морський, трубопровідний), основні внутрішні перевезення здійснюються автодорогами і залізницями. В першу чергу це міський залізничний транспорт. В місця до яких не дотягуються залізничні гілки курсують автобуси Також популярність користується водний транспорт Найважливіші морські порти: Ґетеборґ, Стокгольм, Лулео, Гельсінгборґ, Мальме і Норчепінґ

Слайд 25

Данія – країна вітряних млинів Офіційна назва - Королівство Данія (Датською мовою - Kongeriget Danmark). Королівство Данія є конституційною монархією. Столиця – Копенгаген.

Слайд 26

Королівство Данія розташоване у північно-західній частині Європи на півострові Ютландія та 406-ти островах (з них населені 97), найбільшими з яких є Зеландія, де знаходиться столиця країни Копенгаген. До складу Королівства Данія входять також на правах автономії Фарерські острови і найбільший у світі острів Гренландія.

Слайд 27

Площа території країни — 43 тис. кв. км. Крім цього, площа автономії Фарерських островів — 1,4 тис. кв. км, Гренландії — 2,176 млн. кв. км. Країна має сухопутний кордон лише з Німеччиною. Він проходить на півдні півострова Ютландія і має довжину 68 км. З 2000 року також є сухопутне сполучення зі Швецією (через Ересундський міст і тунель). Найближчі сусіди Данії — Швеція і Норвегія — віддалені від неї протоками Ересунн та Скагеррак,

Слайд 28

Природні багатства та господарство Данії Головне природне багатство — нафта, газ та виплекана руками селян земля, 2/3 якої має аграрне застосування, 11% — лісове, решта — поселення та озера. Основою добробуту є промисловість (75% вартості експорту) та м`ясо-молочне тваринництво (90% вартості аграрної продукції).

Слайд 29

Населення Данії Населення Власне Данія — 5,43 млн. осіб (2006). Гренландія (2006) — 56,901 Фарерські острови (2006) — 48,178 Густта населення 126 на кв. км. Офіційна мова — датська. Також вживається англійська, німецька, французька.

Слайд 30

Транспорт Транспорт є одним з найважливіших секторів економіки Данії. У 1996 році транспорт склав 9 відсотків від загальної вартості продукції Данії та 7 відсотків від загальної зайнятості населення. Цей сектор виключно різноманітний за масштабом приватних підприємств. З одного боку, кількість великих державних чи приватних підприємств в галузі громадського транспорту, судноплавства та авіації незначна. З другого боку, значна кількість дрібних фірм, які працюють як з транспортуванням товарів (контракти на перевезення), так і з індивідуальними перевезеннями (таксі).

Слайд 31

Туризм Замок Гамлета Туризм починається з аеропорту. Копенгагенський аэропорт – це місто в місті.

Слайд 32

Памятник Гансу Христіану Андерсену, Копенгаген, Данія.

Слайд 33

Слайд 34

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія