X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Друга світова війна.Третій етап.1943-1944р.

Завантажити презентацію

Друга світова війна.Третій етап.1943-1944р.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Друга світова війна.Третій етап.1943-1944р. Посилення Руху Опору в окупованих країнах. Висадка союзників на Сицилії 1943 р. Курська битва(операція «Цитадель») 1943 р. Визволення України (друга пол.1943-1944 р.) Тегеранська конференція.1943. Вигнання окупантів з теріторії СРСР (зима-весна1944).

Слайд 2

Рух Опору в окупованих країнах світу 1939-1945 р. Під рухом Опору розуміється опір на окупованих Німеччиною та її союзниками територіях в роки Другої світової війни , а також власне в Німеччині. Брало різні форми: несотруднічество, страйки на підприємствах, пропаганда , укривання збитих пілотів, партизанщина . Найбільший розмаху набув у СРСР , Польщі та Югославії , а з західноєвропейських країн - в Італії. Також окремі загони створювалися в Великобританії для закидання на територію противника. Найвідоміший з таких загонів в 1942 році зробив замах на імперського протектора Богемії і Моравії Гейдріха .

Слайд 3

Рух Опору. Основні етапи. Перший період (початок війни - червень 1941 року) Перший період був періодом накопичення людських ресурсів, пропагандистської та організаційної підготовкою до масової боротьбі. Після окупації німцями Польщі був створений підпільний « Союз збройної боротьби ». В 1939-1940 роках рух охопив Сілезію. У 1940 році був саботаж на підприємствах і ж / д транспорті. Польські селяни відмовлялися платити непомірні податки, саботували продовольчі поставки. На заклик комуністів у Чехословаччині почалося формування груп, які влаштовували саботаж на заводах, транспорті і т. д. У Югославії партизани в основному виникали з ініціативи комуністів. Ці загони складалися з воїнів і офіцерів, які не склали зброю після закінчення війни і пішли в гори для продовження боротьби. Під Франції першими учасниками руху були робочі Паризького району, департаментів Нор і Па-де-Кале. Однією з перших великих демонстрацій була присвячена закінченню Першої світової війни 11 листопада 1940 рокуУ травні 1941 року відбулася страйк понад 100 тисяч гірників департаментів Нор і Па-де-Кале.. З ініціативи комуністів у Франції в травні того ж року був створений Національний фронт - масове патріотичне об'єднання, яке об'єднувало французів різних соціальних верств та політичних поглядів. Прототип військової організації - "Спеціальна організація" була створена наприкінці 1940 року (пізніше увійшла в організацію «Франтінери і партизани»).

Слайд 4

Рух Опору. Основні етапи(продовження) Другий період (червень 1941 - листопад 1942 років) Другий період, перш за все, пов'язаний з нападом Німеччини на СРСР . Героїчна боротьба Червоної армії, особливо битва під Москвою, дозволили згуртувати рух Опору і зробити його загальнонаціональним. Визвольну боротьбу багатьох народів очолили: Національний фронт (у Польщі, Франції та Іспанії) Антифашистська віче народного визволення (Югославія) Національно-визвольний фронт (в Греції та Албанії) Вітчизняний фронт (Болгарія) ОУН-УПА та УШПР (Україна)

Слайд 5

Рух Опору. Основні етапи(продовження) Третій період (листопад 1942 - кінець 1943 років) Даний період пов'язаний з докорінними змінами на користь антигітлерівської коаліції: перемога під Сталінградом, на Курській дузі і так далі. Тому рух Опору різко активізувалося в усіх країнах (у тому числі і в самій Німеччині). В Югославії, Албанії, Болгарії були створені народно-визвольні армії на базі партизанських загонів. У Польщі Гвардія Людова діяла, тим самим показуючи приклад Армії Крайової, яка не могла діяти через її реакційних керівників. Прикладом може служити опору повстання у Варшавському гетто 19 квітня 1943. Ширився рух в Чехословаччині, в Румунії був створений Патріотичний антигітлерівський фронт. Збільшувалися масштаби руху у Франції, Італії , Бельгії , Норвегії , Данії ; в Греції, Албанії, Югославії та Північної Італії звільнялися цілі території від окупантів. Армія Крайова.1944 р. “Макі”.Франція.1944 р.

Слайд 6

Рух Опору. Основні етапи(продовження) Четвертий період (кінець 1943 року - кінець війни) Даний період характеризується завершальним етапом війни: очищення Європи від нацизму і перемога над мілітаристською Японією. У результаті очевидного краху нацистського режиму в Європі прокотилася хвиля повстань: Румунія - повстання 23 серпня 1944. Болгарія - повстання в вересні 1944 року Словаччина - повстання 1944 року. Чехія - повстання 1945 Польща - організація уряду, Варшавське повстання - літо 1944 року, не увінчалося успіхом Угорщина - організація 22 грудня 1944 уряду Югославія - Національний комітет визволення Югославії, після 7 березня 1945 року - демократичний уряд Греція - завдяки просуванню радянських військ до кінця жовтня 1944 року окупанти були знищені, але через англійської армії відновлений монархічний режим Франція - в 1943 року рух активізувався, верхи стало Паризьке повстання 6 червня 1944, яке принесло перемогу Італія - восени 1943 року активізувалося італійське Опір, а влітку 1944 року була створена партизанська армія чисельністю понад 100 тисяч чоловік, у квітні 1945 року почалося національне повстання, що призвела до повного очищення від окупантів Німеччина - не дивлячись на жорстокий нацистський режим, рух і тут багато чого добився.. Продовжували діяти комуністичні загони, створювалися групи опору в концтаборах, був створений комуністами національний комітет «Вільна Німеччина» (за підтримки СРСР), створювалися подібні комітети та за підтримки Західної Європи.

Слайд 7

Висадка союзників на о.Сицилія та наступ в півд. Італії.(1943 р.) Італі йська кампа нія (1943—1945) — воєнні дії збройних сил США, Великої Британії і їхніх союзників проти військ Німеччини і Італії під час Другої світової війни з метою розгрому і виведення Італії з війни та захоплення її території. Кампанія почалася в 9 липня 1943 року, із вторгнення на Сицилію. 4 червня 1944 року союзники визволили Рим. Кінцем воєнних дій вважається капітуляція німецьких військ у північній Італії в травні 1945 року. Висадка 1-ої піхотної дивізії 7-ої армії США.10 липня 1943 р. 4 год.50 хв. за середньоєвропейським часом. Затока Джела на захід від Сіракуз( о. Сицилія)

Слайд 8

Курська битва(операція”Цитадель”).1943 р. 5 липня розпочалась Курська битва, що завершилась 23 серпня. 12 липня у районі залізничної станції Прохоровка в 56 кілометрах на північ від Білгорода відбулася велика стрічна танкова битва Другої світової війни - битва між наступаючим танковим угрупуванням німців (оперативна група "Кемпф") і радянськими військами, що наносили контрудар. За даними радянських джерел, вермахт втратив в Курській битві 30 дивізій, зокрема 7 танкових, понад 500 тисяч солдатів і офіцерів, 1,5 тисячі танків, більше 3,7 тисяч літаків, 3 тисяч гармат. Втрати радянських військ перевершили німецькі: вони склали 863 тис. чоловік. Під Курськом Червона Армія втратила близько 6 тис. танків. Після Курської битви співвідношення сил на фронті різко змінилося на користь Червоної Армії, що забезпечило їй сприятливі умови для розгортання загального стратегічного наступу. Увечері 5 серпня 1943 року в Москві вперше прогримів артилерійський салют на честь звільнення Орла і Білгорода (12 залпів з 120 гармат).

Слайд 9

Курська битва.Панорама.1943.

Слайд 10

Визволення України.1943 - 1944р. Поразка німців в Курський битві ознаменувала початок тотальнго наступу радянських військ. 23 серпня 1943 року був визволений Харків Продовжуючи наступ, Червона Армія зайняла Донбас, вийшла в вересні-жовтні на рубіж Дніпро-Молочна. 6 листопада 1943 року радянські війська визволили столицю УРСР – місто Київ. 31 грудня 1943 року був визволений Житомир. В 1944 році Радянська Армія провела наступні успішні операції: Корсунь-Шевченківська,Кримська,Львівсько-Сандомирська, Східно-Карпатська. Наслідком стало вигнання окупантів з теріторіїУкраїни і вихід до державного кордону СРСР. 28 жовтня 1944 року-День визволення України від нациських загарбників. Визволення Львова.1944. на Київ.1943.

Слайд 11

Тегеран-43 Тегеранська конференція відбулась 28 листопада — 1 грудня 1943 р. в Тегерані. На ній вперше зібралась «Велика Трійка» — голова РНК СРСР Йосип Вісаріонович Сталін, президент США Франклін Делано Рузвельт та прем'єр міністр Великобританії Вінстон Леонард Спенсер-Черчилль. Це була перша конференція «Великої Трійки» (СРСР, США, Великобританія) за час Другої світової війни, її спадкоємицями були Ялтинська та Потсдамська конференції. Конференція мала на меті розробку кінцевої стратегії боротьби проти Німеччини та її союзників. Основним питанням було відкриття другого фронту в Західній Європі. В то й же час, обговорювались питання про надання незалежності Ірану («Декларація про Іран»), про початок СРСР війни з Японією після розгрому фашистської Німеччини й де-факто було закріплено за Радянським Союзом право в якості контрибуції приєднати до себе після перемоги частину Східної Прусії. Й.Сталін Ф.Д.Рузвельт У.Черчилль “Велика Трійка”

Слайд 12

Вигнання окупантів з території СРСР.Зима-літо1944. Січень — Лютий 1944 Внаслідок наступу Червоної Армії була знята 900-денна облога Ленінграду. Березень — Травень 1944 Червона Армія зайняла землі Правобережної України, Крим, вийшла до Карпат, вступила на територію Румунії. Червона Армія здійснила грандіозний наступ у Білорусії (Білоруська операція 1944 р.) і в Західній Україні. Радянські війська вийшли до кордонів Східної Прусії, вступили на землі Польщі, разом з польськими військами продовжили наступ. 23-25 квітня. Відбувся бій під Гурбами — найбільший бій між військами УПА та радянськими військами. В бою брало участь близько 10 тисяч бійців УПА і близько 30 тисяч вояків НКВС. Червона Армія нанесла удар фінській армії на Карельському перешийку, практично вивівши Фінляндію з війни. Почався наступ військ Червоної Армії на Прибалтику У ході Яссько-Кишинівської операції Червоною Армією була знищена група німецьких армій «Південна Україна» і зайнята Румунія.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія