Вітчизняна війна 1812р. Друга світова війна 1939-1945рр.. Історична довідка
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
А Д О Л Ь Ф Г І Т Л Е Р Н А П О Л Е О Н Б О Н А П А Р Т В Росії немає доріг, є тільки напрямки Необхідно звести слов'ян до мови жестів. Ніякої гігієни, ніяких щеплень. Тільки горілка та тютюн.
Імператор Наполеон I вимагав від імператора Олександра I посилити блокаду Англії. Російська імперія не підтримувала континентальну блокаду і обклала французькі товари митом. Росія вимагала вивести французькі війська з Пруссії, розміщені там в порушення Тільзітського договору . В наслідок чого, Наполеон відкрив “Російську кампанію”. Франко-російська війна 1812р.
На початку 20-х років сформувалася гітлерівська партія, офіційна назва якої "націонал-соціалістська німецька робоча партія". Основними планами цієї партії, як у наслідку визнав А.Гітлер (у лютому 1945 р.) було знищення більшовизму. Це та багато інших факторів стало передумовою початку Другої Світової Війни. Друга світова війна 1939-1945рр.
У ніч на 12 (24) червня 1812 р. без оголошення війни армія Наполеона Бонапарта вторгнулася на західних кордонах Російської імперії. Наполеонівська Франція вважала війну превентивною і доречною, так як очікувалося, що Росія захоче атакувати Європу. У момент вторгнення на західних кордонах зосереджувалися армії: перша під командуванням М. Б. Барклай-де-Толлі, друга — П. І. Багратіона, третя — О. П. Тормасова. Остання перебувала на Волині між Любомлем і Старокостянтиновом. Французькі війська захопили у Волинській губернії Ковельський, Володимирський повіти і частину Луцького.
22 червня 1941 року рано вранці Німеччина за підтримки своїх союзників — Італії, Угорщини, Румунії, та Словаччини — раптово і без попередження напала на СРСР. Почалася Німецько-радянська війна, яку у радянській та сучасній російській історіографії називають Великою Вітчизняною Війною. Німецькі війська завдали потужного раптового удару по всьому західному радянському кордону трьома групами армій: «Північ», «Центр» та «Південь». Першого ж дня знищено або захоплено значну частину радянських боєприпасів, пального і військової техніки; знищено близько 1200 літаків. 23 — 25 червня радянські фронти намагаються завдати контрудари, проте зазнають невдачі.
Україна в планах Наполеона У військово-політичних планах Наполеона певне місце займала Україна. Наполеон звернув увагу на українську проблему, слідуючи традиційній французькій політиці щодо України (підтримка планів П. і Г. Орликів, таємні контакти з К. Розумовським, виступи в 1795 у Конвенті на захист прав козацької нації). Політичні плани французького імператора щодо України в період підготовки російської кампанії 1811-12 передбачали відокремлення українських земель від Росії й поділ їх на три частини: Правобережна Україна відходила до Великого Герцогства Варшавського (без Волині, яка була обіцяна Австрії за воєнну допомогу у війні проти Росії), у Лівобережній і Південній Україні планувалося створити дві держави, т. зв. «наполеоніди» під протекторатом Франції (план був розроблений графами А.-М. Бланом де ля Нольтом д’Отерівом і Г. М. де Монгейяром).
Гітлер з самого початку проведення своєї кампанії вважав українців “рабською нацією”, яка не має права існувати, так як не змогла зберегти своєї ідентичності та свої родючі та плодовиті ґрунти.
На початку Вітчизняної війни 1918 року війська Наполеона просувалися по території Росії з дуже сильними успіхами. Та дійшовши до Москви намагалася скоріше відійти в безпечний тил. Насувалася російська сувора зима до якої французькі війська були не готові. В цей час почала активізовуватися російська армія, яка вибила наполеонівські війська за межі Росії. Хоча варто зауважити, що більша частина французів померла від гіпотермії та нестачі провізії.
Раптово, без попередження німецькі війська напали на західний радянський кордон трьома групами: “Північ”, “Центр”, “Південь”. Першого ж дня вони знищили понад 1200 літаків. Так почалася Велика Вітчизняна Війна (червень 1941 — травень 1945 року) в якій вже бере участь СРСР. Також, вже за класикою жанру Росія починає програвати й відступати, але в швидкому майбутньому перегрупувавшись, відбивається та захоплює позиції – це і призведе в результаті до Перемоги (9 травня 1945р.)
Два диктатори. Дві долі. Дві війни. Для Росії та України вони були вітчизняними, але тільки одна з них була “Великою”. Обидва недооцінили “Велику державу” (Росія), для обох вона стала наріжним каменем, який вщент зруйнував їхню мрію світового панування. Ці два “маленькі чоловіки”, стали дикторами всупереч долі та насмішок оточення, але світ і сьогодні про них говорить.
Список використаної літератури та джерел http://w.milday.ru/deutschland/deutschland-aviation/deutschland-bomber/217-junkers-ju-87-stuka.html http://uk.wikipedia.org/wiki/%C4%F0%F3%E3%E0_%F1%E2%B3%F2%EE%E2%E0_%E2%B3%E9%ED%E0 http://ru.wikipedia.org/wiki/%CD%E0%EF%EE%EB%E5%EE%ED_I http://banopart-napoleon.com/ http://www.vodolatskiy.ru/napoleon_i_ukraina.html http://www.abc-people.com/data/hitler/ Наполеон: жизнь после смерти. М.: ВАГРИУС, 2002; Зебра-Е, 2006 ст. 110=115 Мазер, В. Адольф Гитлер. — Феникс, 1998. — 608 с
Схожі презентації
Категорії