X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Давньогрецьке поселення Ольвія"

Завантажити презентацію

"Давньогрецьке поселення Ольвія"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Давньогрецьке поселення Ольвія

Слайд 2

Місто – щастя Давньогрецьке місто Ольвія ( Óλβια ) було засновано на правій стороні Бузького лиману в VI столітті до нашої ери вихідцями з міста Мілета і є самим північним давньогрецьким поселенням на Чорному морі. Збережені залишки міста знаходяться біля села Парутине Очаківського району Миколаївської області. Назва поселення перекладається як «щаслива» . Місто розташовувалося на двох рівнях: верхньому і нижньому , і займав в період розквіту площу близько 50 га . Чисельність його населення досягала 15 тисяч чоловік. Місто було оточене кам'яною оборонною стіною з вежами , в південній частині знаходилася цитадель.

Слайд 3

Слайд 4

Перші житлові споруди Ольвії представляли собою землянки.

Слайд 5

Місто був розпланований на прямокутні квартали c прямими вулицями. У Нижньому місті розташовувалися ремісничі квартали і порт. Спочатку будівництво в Ольвії велося з сирцевої цегли, пізніше використовувався місцевий камінь. Житловий квартал:

Слайд 6

Слайд 7

Реконструйоване зображення вулиці в Ольвії:

Слайд 8

У центрі Верхнього міста знаходилася головна площа - Агора. На ній проходили народні збори, вона була також місцем торгівлі. Навколо Агори розташовувалися будівлі, де розміщувалися органи управління містом.

Слайд 9

Слайд 10

Перед початком зборів жерці приносили в жертву богам ягняти і просили їх сприяти доброму проходженню дебатів. Один з жертовників:

Слайд 11

Теменос - площа, на якій розташовувалися храми, вівтарі, статуї. У північно-східній частині Теменос знаходився храм Аполлона, у західній - храм Зевса.

Слайд 12

Перед храмом Аполлона знаходився головний вівтар у формі хреста:

Слайд 13

Залишки колон храму та бруківки:

Слайд 14

Реконструйоване зображення теменос:

Слайд 15

У середині I в . до н. е. . місто було зруйноване племенами гетів . Розгром супроводжувався оскверненням святинь , руйнуванням храмів і пам'ятників , пожежами , городян гнали в рабство. Відродження Ольвії починається після 40 -х років нашої ери , в період перебування в місті римських військ , що прийшли в часи імператора Нерона. У II столітті н.е. для захисту міста в Ольвії залишається римський гарнізон , який розміщувався в цитаделі. На початку III століття місто було включено до складу римської провінції Нижня Мезія . З перебуванням римлян пов'язана поява Зевсового кургану зі склепом в II столітті н.е. Це типово римське похоронна споруда , що являє собою величну гробницю. Курган складався з земляного насипу висотою 14,5 метра і 37 метрів у діаметрі. Підстава його оточувала красива кам'яна обкладка висотою в півтора метра. Над потужним кам'яним фундаментом стояв ряд великих добре оброблених плит.

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

У цій будівлі знаходиться музей міста Ольвія:

Слайд 19

Збережена частина міста становить близько 30 га, близько 20 га знищено водами лиману. На сьогоднішній день розкопані досить незначні фрагменти міста, розкопки тривають.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія