X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Англійські колонії в Північній Америці

Завантажити презентацію

Англійські колонії в Північній Америці

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Англійські колонії в Північній Америці

Слайд 2

Завдання уроку Охарактеризувати соціально – економічний і політичний розвиток англійських колоній в Північній Америці; Визначити причини виникнення буржуазної революції в англійських колоніях Північної Америки; Удосконалювати вміння працювати з джерелами інформації, встановлювати причинно – наслідкові зв”язки; Розуміти, що всі люди є вільними й рівними, а тому є неприпустимим гноблення людини людиною.

Слайд 3

План вивчення Створення американських колоній Англії. Соціально – економічний та політичний розвиток колоній. Формування північноамериканської нації. Причини конфлікту між колоніями і метрополією.

Слайд 4

Опорні поняття і дати Опорні поняття: Колонія; Метрополія; Нація. Опорні дати: 1607 р. – створення першої англійської колонії в Північній Америці.

Слайд 5

Актуалізація опорних знань За яких обставин європейцями було відкрито Американський континент? У чому полягало історичне значення відкриття, яке здійснив Х.Колумб? Як це відкриття позначилося на долі народів Америки? Які наслідки відкриття Америки для місцевих цивілізацій і для країн Європи?

Слайд 6

Що таке колонія? Що таке метрополія? Які європейські країни створили колонії в Америці? Чому Англія також почала засновувати колонії на американському континенті?

Слайд 7

Причини переселення англійців до Америки “… Колоніальне суспільство, яке утворилося в приатлантичній смузі Північної Америки, виникло в результаті розвитку капіталізму в Англії. Інтенсивно проведені огородження привели до того, що велика кількість орендарів, фермерів і сільськогосподарських робітників Британії були зігнані із землі. “…. Друга група, яка розвитком англійського капіталізму була позбавлена засобів до існування, включала дрібних ремісників, учнів, підмайстрів із ремісничих майстерень. Розорившись у себе на батьківщині, вони готові були пошукати щастя за океаном…” На який час припадає найбільша кількість переселень англійців в Північну Америку? Чому? Як ви гадаєте, що приваблювало англійців у Північній Америці. Чим відрізнялися цілі переселення англійців в Америку від цілей іспанців і португальців?

Слайд 8

Створення американських колоній Англії. 1607 р. – заснування англійцями першого постійного поселення в гирлі річки Джеймс – ВІРГІНІЯ. Причини заснування – пошуки вільних земель, придатних для обробітку. Контакт з місцевими індіанцями ( 200 тис.чол.) Англійські колоністи своєю працею, а не пограбуванням, освоювали нові землі.

Слайд 9

Створення американських колоній Англії. Засновниками колоній були торгівельні компанії або великі власники, які купували чи отримували в дар землі від короля. Засновники колоній призначали губернаторів, збирали податки. Колоністи користувалися правами англійських громадян. Було засновано 13 колоній.

Слайд 10

Слайд 11

Ставлення до корінного населення У колоніях, особливо пуританських, здійснювалася політика масового винищення індіанців. В деяких колоніях ставлення до індіанців було лояльнішим: із ними укладали торгові угоди, союзи. Дж.Катлин. Торговля колонистов с индейцами (1682 г)

Слайд 12

Соціально – економічний розвиток колоній. У північних колоніях розвивалося фермерське господарство, промисли, засноване на вільній праці. Які формувалися відносини? У південних колоніях розвивалося плантаційне господарство, засноване на підневільній праці рабів. Які формувалися відносини Оцініть наведені факти: Продукти колоній дозволялося вивозити лише до Англії: Необхідні товари колонії могли отримати лише з Англії; Колоністам заборонялося обробляти залізо і хутра; Англія стримувала розвиток мануфактур в колоніях; 90% необхідних товарів для колоністів завозилося контрабандою

Слайд 13

Соціально – економічний розвиток колоній. Чому на початку століття з колоній більше вивозилося, ніж завозилося, а з середини XVIII століття навпаки? Як це відбилося на розвитку англійських колоній? Період Обсяг експорту з Англії до колоній Обсяг експорту з колоній до Англії Початок XVIII століття 334 тис. фунтів стерлінгів 433 тис. фунтів стерлінгів Середина XVIII століття 4,2 млн. фунтів стерлінгів 1,3 млн. фунтів стерлінгів

Слайд 14

Політичний розвиток колоній. Колоніями управляли губернатори, яких призначав король. Губернатори контролювали збір податків. Губернатор міг в будь – який момент відмінити рішення народного зібрання. Колоністи мали право обирати своїх представників у народне зібрання, що розв”язувало внутрішні справи. Колоністи обговорювали рішення губернаторів, англійського парламенту. Колоністи висловлювали незадоволення тим, що питання розвитку колоній вирішував англійський уряд без них.

Слайд 15

ГУБЕРНАТОР Судова влада Законодавча влада Виконавча влада Колоніальна асамблея Верхня палата Нижня палата Чоловіче населення яке має права Права колоністів

Слайд 16

Формування північноамериканської нації. Північно американська нація європейці негри індіанці Нація – стала соціально – етнічна спільнота людей, що характеризується спільною територією, культурою, мовою, традиціями, міцними економічними зв”язками. “ Ми – американці ” Мова - англійська реалізація ідей Просвітництва ДЕРЖАВА ? Єдиний внутрішній ринок

Слайд 17

Причини конфлікту між колоніями і метрополією Англійський парламент і король втручалися в економіку колоній ( забороняли колоніям торгувати з іншими країнами, виробляти вироби із заліза і тканин, нав”язували колоніям англійські товари) Введення податків ( гербового збору, мито на чай, мито на англійські товари). У колоніях за розпорядженням короля повинні були запровадити феодальні порядки. Буржуазія американських колоній прагнула створити незалежну державу, в якій було б забезпечено подальший розвиток капіталізму. У колоніях сформувалися умови для утворення нової американської нації.

Слайд 18

Закріплення Якими були основні причини конфлікту між колоніями та метрополією? Як ви думаєте, конфлікт буде неминучим? Доведіть свою думку.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія