Вчимося спілкуватись
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
В.О.Сухомлинський Виховна година “Вчимося спілкуватись” Підготувала: Кл.керівник 7класу Іванівського НВК Стефанович Л.В. 2012н.р.
Словникова робота Спілкування — це взаємодія двох або декількох осіб в обміні інформацією чи в практичній діяльності. Спілкування з іншими людьми розглядається як «обробка людей людьми», виходячи з цього, суть спілкування із самим собою можна визна чити як “обробку людиною самої себе”. Відомий філософ Л. Феєрбах визначав значення спілкування таким чином: «Спілкування звеличує, у суспільстві людина мимоволі, без жодного удавання тримає себе інакше, ніж наодинці».
Мудре слово Погане слово краще проковтнути, ніж промовити. Яка людина, така її мова. Вмієш сказати — вмій і змовчати. Ласкаві слова — весняний день. Слово людини здатне обернутися злом . Слово не стріла, а серце пробиває. .
Гарне слово дорожче за гроші. В легковажної людини язик довгий. Говорить гарно, мов горіхи гризе. Сухе дерево безплідне, пусте слово марне. Холодне слово поки до серця дійде — льодом стане.
Птицю пізнають по пір'ю, а людину — по бесіді. Язик багато може зробити: і настрій піднести, і справу зіпсувати. На сухому дереві немає плодів, у порожньому слові - глузду.
Бліц-турнір 1. Хто вітається першим у таких ситуаціях? а) Молода дівчина поспішає назустріч юнаку. б) Жінка років ЗО зустрічається з людиною похилого віку. в) Людина стоїть, інша проходить повз неї. г) Вам зустрілася одружена пара. 2. Ви прийшли в гості. З ким першим ви повинні привітатися? А потім? 3. Як бути, коли вас помилково привітали? 4. Чи будете ви вітатися з жильцями вашого будинку, якщо ви не знайомі? 5. Чи можна замість «здрастуйте» говорити « привіт? 6. Чи може жінка подати руку в рукавичці? А чоловік?
7. Вам потрібно втрутитись у розмову старших. Як це зробити? 8. Як знайомлять друзів зі своїм батьком? 9.Вас знайомлять із хлопцем та дівчиною. З ким ви повинні привітатися спочатку, як? Чи треба подавати руку і чому? 10. Як запитати у перехожого час, дорогу до якоїсь установи? 11. Як запросити до телефону свого друга, коли трубку підняв хтось з його рідних? 12. Як запитати в магазині про вартість будь-якої речі? 13. Як правильно запросити дівчину до танцю, як потім її провести до місця, як їй подякувати?
Ситуативні задачі Ви увійшли в автобус в останні двері й побачили, що біля передніх дверей стоять ваші друзі. Чи треба привітатися з ними? А якщо треба, то як це зробити? З вами, мабуть, таке траплялося: ви часто зустрічаєте людину, наприклад, у сквері, через який ходите до школи, але ви не знайомі з нею. Чи треба в таких випадках вітатися? У шкільному коридорі розмовляють учителі. Серед них Олег побачив свого класного керівника і, проходячи повз них, ввічливо сказав: «Здрастуйте, Ігорю Семеновичу!». Яку допущено помилку? Можливо, все гаразд?
Це цікаво! Цікаві правила спілкування подає Б. В. Бушелова у книзі «Поговоримо про вихованість». Виявляйте інтерес до людей. Хай ваш співрозмовник відчує, що він не байдужий вам. Навчіться посміхатися. Щира, доброзичлива посмішка — це мистецтво. Зазвичай, розмовляючи, ми не звертаємося до співрозмовника на ім'я. У кращому випадку — скоромовкою. Не заощаджуйте на цьому. Звук власного імені дуже приємний людині. Будьте хорошим слухачем. Знаючи інтереси свого співрозмовника, намагайтеся переводити розмову в русло його інтересів. .Дайте людям відчути їх значимість і робіть це щиро.
Тест «Чи гарний ти співрозмовник?» На всі запитання відповідай «так» або «ні». 1. Тобі подобається більше слухати, ніж розмовляти? 2. Ти завжди знайдеш тему для розмови? 3. Ти завжди уважно слухаєш? 4. Чи подобається тобі давати поради? 5. Чи покажеш ти співрозмовнику, що тобі цікава тема розмови? 6. Чи дратуєшся ти, коли тебе не слухають? 7. У тебе завжди своя думка на все? 8.Чи будеш ти говорити на незнайомі теми? 9.Чи подобається тобі бути в центрі уваги? 10. Чи є хоча б три галузі знань, у яких ти добре обізнаний?
Якщо у тебе відповідь «так» на 1,2,3,6,7,8,9,10,11 питання – став 1 бал. Полічи бали. 1-3 бали – спілкуватися з тобою далеко не завжди приємно. Замислись над цим. 4-9 балів – ти приємний співрозмовник, але, коли не в дусі, потребуєш особливої уваги оточуючих до себе. 9-11 балів – ти гарний співрозмовник, без тебе не можуть обійтися друзі, ти – душа компанії.
Поради для ровесників не говоріть багато; не докучайте повчаннями; не будьте людьми настрою; не змінюйте надто часто тему розмови; не говоріть у товаристві з другим про те, що цікавить третього; не сваріться; кожного дня скажіть людям приємне; слухайте уважно, дивіться в очі співрозмовнику; будьте скромнішими; .вимовляйте слово «ви» голосно, а слово «я» пошепки; . будьте тактовні; . не будьте надокучливими.
Побажання від Ліни Костенко І в житті, як на полі мінному Я просила в цьому сторіччі. Хоч би той магазинний мінімум: -Люди, будьте взаємно ввічливі! І якби на те моя воля, Написала б я скрізь курсивами: -Так багато на світі горя, Люди, будьте взаємно красивими.
Рецепт Щастя Візьміть чашу терпіння, Налийте туди повне серце любові, Вкиньте дві пригорщі щедрості, Хлюпніть туди гумору, Посипте добром, Додайте якомога більше довіри, І все це перемішайте. Потім намажте на шматочок Відпущеного вам життя і пропонуйте всім, Кого зустрінете на своєму шляху!!!
Схожі презентації
Категорії