Усний журнал до Дня Соборності України «І нащадкам своїм накажу, щоб любили як я Україну!»
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
У результаті революції в Росії та розпаду Австро-Угорської імперії постали дві українські держави: Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка.
Незважаючи на розбіжності і власні амбіції, лідери двох українських держав перед обличчям смертельної небезпеки прийшли до згоди про об'єднання. Українська Народна Республіка 1917 – 1920 Західноукраїнська Народна Республіка 1918 – 1919
1 грудня 1918 р. у Фастові було укладено попередній договір про об'єднання. Вагон-музей (розташований на станції Фастів), в якому у грудні 1918 року був підписаний “Передвступний договір” між ЗУНР та УНР
Представник Директорії УНР Ф.Швець виголосив Універсал, у якому проголошувався Акт злуки УНР та ЗУНР
Святкування проголошення возз’єднання українських земель у Калуші (нині Івано-Франківщина). Січень 1919 р.
В Україні у неділю 21 січня 1990 року, коли близько трьох мільйонів людей взялися за руки, з'єднавши Львів і Київ у день 71-річчя Злуки УНР і ЗУНР, утворивши “живий ланцюг”.
«Відроджується Україна, відроджується наша національна, історична памʼять. Ні, ми не безбатченки!..» Р. Братунь
Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.
Схожі презентації
Категорії