X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
День соборності

Завантажити презентацію

День соборності

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

День соборності

Слайд 2

Слайд 3

22 січня 2012 року Україна святкуватиме 93-річницю об’єднання своїх східних та західних земель. День соборності України — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту воз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Слайд 4

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 1209/2011 Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат та професійних свят З метою впорядкування відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят та на підтримку пропозицій громадян, громадських організацій постановляю: 1. Установити в Україні: День Соборності та Свободи України, який відзначати щорічно 22 січня; 2. Визнати такими, що втратили чинність: Указ Президента України від 21 січня 1999 року № 42 «Про День соборності України»; (витяг)

Слайд 5

 Підготовка Акту злуки 7 листопада 1917 р. була проголошена Українська Народна Республіка, до складу якої увійшло 9 українських губерній. Під впливом цих подій в жовтні 1918 р. у Львові представники західноукраїнських політичних партій створили Українську Національну Раду, а 19 жовтня того ж року було проголошено утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтоді між урядами УНР і ЗУНР велися переговори про втілення ідеї соборності. 1 грудня 1918 р. у Фастові був підписаний «Передвступний договір» про об'єднання УНР і ЗУНР, у якому було заявлено про непохитний намір в найкоротший строк створити єдину державу…

Слайд 6

Проголошення злуки 22 січня 1919 року о 12:00 годині на Софійській площі м. Києва розпочалася урочиста церемонія проголошення Акта злуки. Член Директорії Ф. Швець зачитав Універсал Директорії:   «…Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка. Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу.»

Слайд 7

Карта УНР

Слайд 8

Століттями розірваний український народ визволився з неволі і возз'єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

Слайд 9

Єдиною Україна пробула недовго: важке економічне і військове становище, взаємна недовіра політиків призвели до катастрофи. Вже через кілька місяців після проголошення Возз’єднання більшовики захопили Київ, Східну Галичину окупували поляки, а Закарпаття – Чехословаччина. На жаль, це об'єднання виявилось нетривким, і невдовзі історія розпорядилась так, що окремі частини українських земель знову опинились у складі різних держав. А методи, якими було здійснене нове об'єднання «сходу» і «заходу» в 1939 році, полишили в думах мільйонів українців незагоєні рани.

Слайд 10

Перший знаменний "живий" ланцюг відбувся в переддень цієї дати 1990 року. Тоді він з'єднав Київ та Львів руками 450 тис. людей і закріпив за собою місце серед подій, що послужили становленню Незалежності України. Мільйони українців вишикувалися у живий ланцюг від Києва до Львова як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної, соборної України.

Слайд 11

З'єднаймо береги Дніпра "живим" ланцюгом! м. Київ, міст Патона 22 січня 2012 З 2008 року Братство козацького бойового Звичаю „Спас” проводить символічні "живі" ланцюги, що єднають лівий і правий береги Дніпра через міст Патона аби вшанувати єдність українського народу. Цьогоріч подія відбудеться вп'яте. Об 11-й годині збираємося з обох боків мосту Патона або біля станцій метро Лівобережна та Дружби народів. З собою мати купу синьо-жовтої символіки та патріотично розмальоване обличчя;). Особливістю акції стане те, що учасники утворять 30-метровий державний прапор.

Слайд 12

Література: Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат та професійних свят: Указ Президента України від 30 грудня 2011 року № 1209/2011 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.president.gov.ua/documents/14356.html?PrintVersion День соборності України: матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії [Електронний ресурс]. – Режим доступу: Губарев, В. К. Історія України : конспект лекцій для студентів і викладачів / В. К. Губарев. - Донецьк: ТОВ ВКФ “БАО”, 2004. – 352 с. Орієнтовний сценарій виховного заходу, присвяченого Дню соборності України [ укладач Г. В. Лінчевська] [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://shvets.at.ua/load/scenariji/den_sobornosti_ukrajini/4-1-0-3 Рассоха-Дісс, М. С. Створення української держави [Електронний ресурс] – Х. : Веста, 2011. – 64 с. Україна : дитяча енциклопедія для дітей середнього шкільного віку [ авт. – упорядник В. М. Скляренко, Т. В. Іовлева та ін. ]. – Харків : Фоліо, 2006. – 463 с.

Слайд 13

Слайд 14

Дякуємо за увагу! Презентацію підготувала: Завідуюча бібліотекою ЦДЮТ С. І. Семеренко Позашкільний навчальний заклад “Центр дитячої та юнацької творчості” м. Енергодар Запорізької області http://ecdyut.ucoz.ru/ 2012 рік

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України