X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
День Соборності України

Завантажити презентацію

День Соборності України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ 9 листопада 1917 року Рада опублікувала 3-й Універсал, що підводив підсумок подіям: Україна проголошувалася  «Українською Народною Республікою»  із збереженням федерального зв'язку з Росією.

Слайд 3

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ Західно-Українська Народна Республіка (ЗУНР). До 13 листопада 1918 року — Українська Держава — короткочасна держава, створена у Східній Галичині після Першої світової війни (1914-1918)  в результаті розпаду Австро - Угорщини. Проголошена 19 жовтня 1918 року у Львові.  1 листопада, в результаті Першолистопадового повстання, взяла контроль над більшістю територій, на які претендувала.  22 січня 1919 року формально об'єдналася з Українською Народною Республікою, отримавши назву Західні області Української Народної Республіки (ЗО УНР),що, однак не мало практичних наслідків. Столиці: Львів, Тернопіль, Станиславів (Івано – Франківськ).

Слайд 4

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ День соборності України — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення  Акту воз'єднання  Української Народної Республіки   й  Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року.

Слайд 5

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ 22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку Учителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою.

Слайд 6

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ 22 січня 1919 року на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель

Слайд 7

Соборна Україна

Слайд 8

30 грудня 2011 року указом Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано, натомість встановлено «День Соборності та Свободи України».  

Слайд 9

Більшість (55,4%) опитаних вважають Україну "звичайною країною, не кращою й не гіршою, ніж інші".  

Слайд 10

Пишаються Україною і вважають її найкращою у світі країною тільки 17,8% Практично стільки ж (18,1%) шкодують, що їм доводиться жити в цій країні.

Слайд 11

Кожен п’ятий (19,3%) респондент думає, що Україна входить у число найбільш відсталих країн світу. Практично стільки ж (20,4%) опитаних зараховують Україну до країн-"середняків".

Слайд 12

Cеред молоді віком 18- 29 років показник готовності до еміграції становить 50,4%, а у віковій групі 30-39 років -42,4%" .

Слайд 13

Перша хвиля еміграції почалася з останньої чверті ХІХ століття і тривала до початку Першої світової війни Емігрувало 302 тис українців до США , Канади , Сибіру .

Слайд 14

На кінець 19 ст. українців в США було приблизно 200 тис. , в Канаді близько 25 тис . Живуть землі співучої сини В Амереці , Канаді й Аргентині. Їм сняться рідні села і лани, І очі мавок , незбагненно сині

Слайд 15

Друга хвиля еміграції українців охоплювала період між Першою і Другою світовими війнами у ХХ столітті виїздили до Польщі, Чехословаччини, Австрії, Румунії, Болгарії, Німеччини

Слайд 16

Третя хвиля еміграції викликана в головному за політичними мотивами і розпочалася наприкінці Другої світової війни.

Слайд 17

Найчисленнішими серед них були колишні військовополонені, яких сталінсько-беріївський режим вважав зрадниками.

Слайд 18

Більше третини днів року у наших предків займали свята.

Слайд 19

Четверта хвиля — так звана «заробітчанська» — розпочалася у 1990-х роках. Її головні причини — економічна скрута перехідного періоду в Україні.

Слайд 20

на 2001 за межами України проживало 10—13 млн. українців. за визнанням Білла Клінтона з 204 американських Нобелівських лауреатів 79% становлять емігранти першого покоління. Все це називається розпадом наукової школи - справді золотого фонду України

Слайд 21

Вирішення проблем своєї країни – це справа ваших рук Не сподівайтеся тільки на владу за кого ви голосуєте ?

Слайд 22

. "Позаду 20 років новітньої історії, які змінили наше життя. А перед ними - ще століття слави і визвольної боротьби наших попередніх поколінь", - сказав В. Янукович , зазначивши, що справжній фундамент цього двадцятиріччя - віковий досвід Київської Русі.

Слайд 23

СЛАВЕТНІ УКРАЇНЦІ “…У нас тисячолітнє є коріння. Прийшла пора згадати, хто ми є !” Н.Зубицька

Слайд 24

Нестор Літописець (бл. 1056 – 1114 ) СВЯТИЙ, ПИСЬМЕННИК, ЛІТОПИСЕЦЬ ▪ Народився в Києві. ▪ Став одним з найосвіченіших людей Київської Русі. ▪ Досконало володів грецькою мовою, мав здібності до мови та літератури. ▪ Автор “Повісті временних літ”.

Слайд 25

Княгиня Ольга ▪ Перша княгиня – християнка. ▪ Мудра правителька і дипломат. ▪ Першою серед князів запровадила реформи. ▪ Бабуся Володимира Великого.

Слайд 26

Володимир Великий (правив з 980 р. по 1015 р.) ▪ Запровадив християнство як державну релігію на Русі. ▪ Встановив дружні стосунки із західними країнами. ▪ Завершив формування територій Київської Русі. ▪ Започаткував карбування власної монети.

Слайд 27

Ярослав Мудрий-син Володимира Великого (правив з 1019р. по 1054 р.) ▪ Припинив набіги печенігів на Русь. ▪ Сприяв розвиткові науки і культури. ▪ Прийняв перший кодекс законів “Руська правда”. ▪ Зміцнив відносини із західними державами.

Слайд 28

Богдан Хмельницький (бл.1595-1657) ▪ Очолив визвольний рух українського народу проти Польщі та Литви, які до нього 300 років панували на Україні.

Слайд 29

Тарас Шевченко - народний поет, художник ( 1814-1861 ) ▪ Народився кріпаком, рано осиротів, змалку прагнув до науки. ▪ У 1838 році став вільним. ▪ Закінчив Академію Мистецтв. ▪ Основоположник української літературної мови. ▪ Автор “Кобзаря” та “Букваря”.

Слайд 30

Михайло Вербицький (1815-1870) ▪ Композитор, хоровий диригент, священик. ▪ Автор музики Державного Гімну України.

Слайд 31

Володимир Вернадський ( 1863-1945 ) ▪ Вчений-природознавець. Академік, перший президент Академії наук України. ▪ Організатор Державної публічної бібліотеки в Києві, яка нині носить його ім’я.

Слайд 32

Михайло Грушевський (1866-1934) ▪ Історик, археолог, письменник, громадсько-політичний діяч. ▪ У квітні 1918 році обраний Президентом УНР (Української Народної Республіки).

Слайд 33

24 серпня 1991 року Верховною Радою УРСР прийнято Акт проголошення Незалежності України

Слайд 34

Із Конституції України Стаття 20. Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України.

Слайд 35

Ми — українці Живи ,Україно, живи для краси , Для сили , для правди , для волі! Шуми , Україно, як рідні ліси , Як вітер в далекому полі. О.Олесь

Слайд 36

в Україні історично склалися народні символи – вишитий рушник , вінок, червона калина , верба , хата

Слайд 37

Слайд 38

Батьківська хата , з нею пов’язані найтепліші спогади в нашому житті.

Слайд 39

Більше третини днів року у наших предків займали свята.

Слайд 40

З великою святістю ставились наші предки до хліборобських обрядів

Слайд 41

Природа щедро наділила наші землі корисними копалинами

Слайд 42

Гори і моря України - її краса і гордість Карпатські гори Чорне море

Слайд 43

У Криму багато дивовижних місцевих та заморських рослин, цьому сприяє теплий клімат

Слайд 44

Блакитні плеса України

Слайд 45

Близько 71 тис. великих і малих річок несуть свої води по українській землі Блакитні плесаУкраїни… Це неосяжна широта Чорного і Азовського морів. Це стрімкі , прозорі , як кришталь, річки й потоки Карпат

Слайд 46

Волинське полісся називають озерним краєм України.

Слайд 47

Слайд 48

".

Слайд 49

Азовське море У тяжкому становищі перебуває Азовське море поблизу міста. Улов риби по всьому морю скоротився за останні 30-40 років у кілька разів.

Слайд 50

Слайд 51

Слайд 52

На порозі ХХІ століття екологічні проблеми набули статусу глобальних Та особливою трагедією для всіх українців і для Дніпра також стала трагедія на Чорнобильській атомній електростанції

Слайд 53

Трагедія України Тисячі населених пунктів України залишилися без мешканців Вони були приречені на вимирання

Слайд 54

Це – наслідки чорнобильської екологічної катастрофи

Слайд 55

.

Слайд 56

Молодь – це наше майбутнє

Слайд 57

Неофіційно – від мільйона до двох в Україні безпритульних дітей

Слайд 58

40 відсотків дітей в Україні вживають алкоголь.

Слайд 59

Найбільша кількість отруєнь реєструється в Донецькій області — близько 6 тисяч в рік

Слайд 60

дитяча бездоглядність може при -звести до демографічної катастро- фи в Україні

Слайд 61

Епідемія наркоманії в Україні набуває все більшого розмаху

Слайд 62

Слайд 63

Євген Патон (1870 – 1953) ▪ Учений, інженер. ▪ Основоположник електричного зварювання металів. ▪ Створив близько 80 проектів унікальних мостів, серед них – суцільнозварний міст через Дніпро.

Слайд 64

Сергій Корольов (1907-1966) ▪ Конструктор ракетно -космічних систем. ▪ Під його керівництвом створені балістичні ракети, ракети-носії, космічні кораблі “Восток” і “Восход”, ▪ здійснено запуски штучних супутників Землі і Сонця, вихід у відкритий космос.

Слайд 65

Павло Попович ( 1930 – 2009 ) ▪ Льотчик- космонавт, генерал-майор . ▪ Перший українець, який двічі піднімався в космос. ▪ Здійснив політ на кораблях “Восток” та “Союз” .

Слайд 66

Сергій Бубка (1963 р.) ▪ Український спорт смен -легкоатлет зі стрибків з жердиною. ▪ Перший майстер спорту незалежної України, чемпіон Олімпійських ігор, 9-кратний Чемпіон світу. ▪ Встановив 35 світових рекордів. ▪ Першим в світі під корив висоту 6 м 14 см.

Слайд 67

Брати Клички Віталій (1971) та Володимир (1976) ▪ Непереможні брати боксери, чемпіони світу. ▪ Старшого з братів Віталія називають “Королем нокаутів” та “Залізним кулаком”. ▪ Молодший Володимир нагороджений орденом “За мужність”.

Слайд 68

Яна Клочкова (1982) ▪ Багаторазова рекордсменка України, Європи, світу. ▪ 5-кратна олімпійська чемпіонка. ▪ Нагороджена орденами “За заслуги” (ІІІ ст.) та княгині Ольги (І ст.). ▪ За заслуги перед країною удостоєна звання Героя України.

Слайд 69

Андрій Шевченко (1976) ▪ Футболіст київського “Динамо”. ▪ Тричі ставав володарем Кубка України. ▪ Тричі був визнаний кращим бомбардиром. ▪ У 2004 році став володарем призу “Золотий м’яч”.

Слайд 70

Богдан Ступка ▪ Найвидатніший сучасний актор театру і кіно. ▪ Зіграв більше 100 ролей у кіно більше 50 у театрі. (1-8)

Слайд 71

Анатолій Солов`яненко (1932-1999) ▪ Народний співак, тенор, гордість України. ▪ Неперевершений виконавець романсів і пісень на вірші Т. Шевченка.

Слайд 72

Руслана Лижичко Руслана – відома українська співачка. Народилався в місті Львові. У 1996 перемогла на фестивалі “Слов’янський базар”. 2006 р. – переможець “Євробачення” в м. Стамбул в

Слайд 73

Сидіти і мріяти про краще можна, але у такому разі воно не настане.

Слайд 74

За своє завтра треба боротися вже сьогодні!.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота