ТІЛЬКИ ЛЮБОВ ДО ЛЮДИНИ РОБИТЬ З НАС ЛЮДИНУ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Ми навчилися плавати під водою, як риби; ми навчилися літати у небі, як птахи; нам залишилось навчитися жити на землі, як люди. Джордж Бернард Шоу
Здавалося б, життя прекрасне. Але звідки ж береться байдужість? Чому люди забувають про те, що є добро, шляхетність, гідність? Найкраще, що є в людини, - це її душа. Душа – це сховище таємниць, почуттів, спогадів, усього доброго та злого, це внутрішній світ людини.
хвороби душі - це віруси ненависті, жорстокості й заздрощів. Душа може померти, коли тіло ще молоде, а може й навпаки, вічно жити й вічно бути юною.
В. Сухомлинський: Роби добро не тільки тоді, коли тебе бачать люди, значно більше треба це для того, щоб бути справжньою людиною тоді, коли тебе ніхто не бачить
Про доброту не потрібно багато говорити, її видно в людині, в її погляді, в її розмові, у її підтримці, щирості. Не говори про доброту, Коли ти нею сам не сяєш, Коли ти в радощах витаєш, Забувши про чужу біду. Бо доброта не тільки те, Що обіймає тепле слово. В цім почутті така основа, Яка з глибин душі росте. Коли її не маєш ти, То раниш людяне в людині. Не має вищої святині, Ніж чисте сяйво доброти...
якості, без яких людина не може бути красивою і досконалою. Добро Щирість Мудрість Шляхетність Милосердя Правда Гідність Совість
різні люди є на світі, з різними натурами, характерами, інтересами і смаками. А все ж хочеться вірити, що більше хороших людей.
Поговоримо про ставлення людини до людини. Які є взаємовідносини? 1.Взаємовідносини, коли в однієї частини людей є лише права, а в іншої — тільки обов'язки. 2.Взаємовідносини, коли члени колективу знають і добре пам'ятають свої права, але забувають про обов'язки (невимогливість, всепрощення, взаємні вихваляння, відсутність принциповості, догоджання і виправдання будь-яких дій.) 3.Взаємовідносини, коли членам колективу байдуже до людини, вони не помічають її. 4.Взаємовідносини, при яких на основі рівноправності всі члени колективу мають права та обов'язки, де панують взаємна повага і вимогливість.
Елементарні норми співжиття вимагають шанобливого ставлення до людини як особистості незалежно від статі і віку, нації і раси, професії, суспільного становища, освіти та походження.
Робити добро треба, бо людина, яка не відчуває приязні до інших людей, руйнує себе як особистість. Зла людина ніби постійно обкрадає себе, не вміє по-справжньому радіти, сміятися, любити. І якщо з юних літ не привчити себе тамувати в собі роздратування, недовіру, злість, душа людська не ширшає – вона обростає ненавистю, поїдає саму себе. А потім дивись – і висохло у душі живильне джерело, що допомагало жити, вірити, рухатися вперед.
Легенда Людина, яка вважала себе людиною з великої літери, якось звернулась до своєї совісті: - Скажи, совісте, чи ти в мене чиста? -Ні! Я вся у бруді, ненависті, гніві й нещасті! -Тож скинь із себе все це, візьми у друзі радість і доброту! -Не можу, бо у твоєму серці їх немає! -Легко полюбити все людство, а ти спробуй-но полюбити конкретну людину.
Схожі презентації
Категорії