Свято Покрови
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Протопопівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Свято Покрови Підготувала та провела класний керівник 8-А класу Данечкіна О.А. 2011 рік
За народним календарем у жовтні закінчувалася осінь і тому він був перехідним від осені до зими. Початком зими в українському селі вважалося свято Покрова.
Свято це вперше виникло в Греції. Коли на Константинополь напали вороги й узяли місто в облогу, мешканці зібралися в церкві, щоб вимолити Боже благословення. Опівночі над ними зненацька з’явилася Мати Божа і підняла над головами людей омофор – вишите церковне покривало. Це був своєрідний знак, який символізував перемогу. Звідси й пішла назва – Покрова. Саме ця біла Покрова і стала своєрідним оберегом України. В Україні це велике свято, але з особливою повагою до нього ставилися запорізькі козаки. На честь Покрови будували церкви, перед походами молилися святій покровительці й захисниці, щоб вона допомагала їм у боях з ворогами. Вирушаючи човнами в море, козаки брали з собою ікону Матері Божої (а Покрова і є її прообразом), щоб вона оберігала їх у нелегкій дорозі.
Люди здавна шукали посередників і заступників перед Богом. Саме таким і є в нашій уяві образ Пресвятої Богородиці, яка, ми віримо, якщо її дуже попросити, заступиться і допоможе в важкі хвилини життя. 14 жовтня одне з найбільших осінніх свят – свято Покрова. За народними уявленнями Покрова піклується про сім’ю, шлюб, здоров’я та благополуччя родини.
Матусенько Божа, люба та мила, Як вечір надходить, усі ми в поклоні До тебе підносим маленькі долоні. І молимось щиро за маму і тата, За діда, бабусю, сестричку і брата, За всіх, кого любим, за всіх, хто нас любить, Хто нам помагає і ніжно голубить.
Пресвятая Покрівонько, Перед твоїм покривалом Голови схиляєм. Прохаєм Покрівоньку од лиха укрити, Здоров’ячко всім нам знов обновити!
До Покрови завершувався період сватань і приготування до весіль, який починався після Першої Пречистої. Дівчата, яким надоїло дівувати, в свято Покрови потайки просять: “Свята мати, Покровонько, накрий мою головоньку, хоч ганчіркою, аби не зостатися дівкою”. Для дівчат Покрова — найбільше свято: у молоді починався сезон вечорниць, а у господарів — період весіль.
На Покрову упродовж всього дня спостерігали за погодою: якщо з Півдня дув низовий вітер, зима буде теплою, якщо дув вітер із Півночі — холодною, із Заходу — сніжною. Коли протягом дня вітер змінює напрямок, то й зима буде нестійкою. Якщо на Покрову листя з вишень не опало, зима буде теплою, і якщо сніг не випав, то його не буде і в листопаді. До Покрови всі польові роботи мали бути закінчені, озимина посіяна, земля зорана.
Народні прикмети: – Яка погода на Покрову, такою буде зима. – Якщо бузьки не відлетіли до Покрови – на теплу зиму. – Вишня має зелене листя – буде сувора зима. – Якщо сухо і тепло – зима буде пізньою. – Якщо бджоли заліпили зовсім лотки – на сувору зиму - Листя швидко осипається – на ранню і люту зиму.
Світ у сяйві, не впізнати Саду і городу: То Покрова – світле свято Нашого народу. То Покрова землю вкрила Щедрими плодами, Розпростерла ніжні крила, Стала понад нами. То – Покрова-захисниця Людей православних. То – Богиня-помічниця Запоріжців славних. Грає осінь кольорова, Пахнуть груші, сливи, Усміхається Покрова До дітей щасливих.
Схожі презентації
Категорії