X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
абетка вічливості.

Завантажити презентацію

абетка вічливості.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Я дитинонька маленька Я дитинонька маленька, слухаюсь татуся й неньку. В дідуся та у бабусі бути чемною учуся. Бо слухняним діткам всюди щиро раді добрі люди. Друзі, незнайомці, рідні — всі люб’язні та привітні. Ґречна, лагідна дитина — гордість кожної родини. Між людьми завжди в пошані ті, хто чемні та слухняні. Леся Вознюк

Слайд 3

Що зробити? Як сказати? Треба правила ці знати!  

Слайд 4

Антилопа в гості йшла, Кошик з фруктами несла. Стиглий аґрус-їжаку. Абрикоси-ховрашку. Аличу для мавпенят, Ананас для слоненят.

Слайд 5

Коли ви йдете в гості, візьміть для малят, подарунок. Діткам буде приємно.

Слайд 6

Дуже ввічливим бобер Був у середу й четвер. Привітався з борсуком, Не сварився з байбаком, Білченятам допоміг- Назбирав горіхів міх. От якби завжди бобер Чемним був, як в той четвер.

Слайд 7

Будьте чемними завжди, а не в окремі дні. Тоді й вас завжди поважатимуть.

Слайд 8

У читальному залі бібліотеки слід дотримуватися тиші, щоб не заважати іншим. Користуючись книгою, не забувають, що з нею потрібно поводитися дбайливо. її беруть ретельно вимитими руками. Книгу, взяту в абонементі додому, слід повертати в зазначений термін. бібліотека «Будь ласка», «Спасибі»,і «Будьте здорові»- Слова необхідні й корисні у мові. Приємно їх чути і в школі, і в дома, Від мами, від вчителя й просто знайомих.

Слайд 9

Вепреня боїться мила- Вушок, п’ятачка не мило, У калюжках цілі дні Воно качається в багні… З ним звірята не гуляють Нечепуру оминають.

Слайд 10

Будьте чистими і охайними, щоб до вас ставилися з повагою

Слайд 11

Вітаючись зі знайомими на вулиці, необхідно зробити легкий уклін (нахил голови, але не всього торса) і обов’язково вийняти руки з кишені. При вході в школу обов’язково треба зняти верхній одяг і здати його в гардероб. Вхід у клас після дзвоника забороняється вітання «Вибачте» — магічне слово, — скрасить ввічливу розмову.  

Слайд 12

Неслухняні гусенята Утекли тихенько з хати, По малину, за грибами Подалися в гай без мами. Гуска плакала, гукала Діточок своїх шукала… Небезпечно, це, малята В лісі без батьків гуляти.

Слайд 13

Завжди повідомляйте батькам про своє місцезнаходження

Слайд 14

Що за ґвалт зчинився На подвір’і зранку? Кепкувала ґава З качечки на ґанку. Казали строго Півень і синиця: Ображати друзів, Ґаво, не годиться.

Слайд 15

Поважайте друзів, усіх людей!

Слайд 16

Добрий друг плавців- дельфін. Рятувальник справжній він, Щиро радить вам малята, За буйки не запливати.

Слайд 17

Поважайте спокій своїх близьких людей!

Слайд 18

До смаку усім сніданок з привітанням «Добрий ранок!» Друг в біді не лишить, Щирим словом втішить - Отакий він незрадливий. Справжній друг.

Слайд 19

-В зоопарку,- каже Емма,- Дуже чемний страус ему Головою він киває З добрим ранком всіх вітає.

Слайд 20

Вітайтеся з близькими, друзями, знайомими, перехожими

Слайд 21

На гостину до єнота Йшла єхидна повз болото, Десь в дорозі забарилась І добряче запізнилась. Коли ж стала на помості, Вже з гостей вертались гості. Не запізнюйтесь, малята, І не псуйте друзям свято.

Слайд 22

Не запізнюйтесь на зазначений час. Це-неповага до господарів і гостей.

Слайд 23

Жук жукові каже: -Друже,маєш вигляд ти не дуже… Де жилетка? Де жупан? Жуче, чи жебрак, чи пан? Одежина- це пусте!- Каже жук йому на це. Щоб щасливим в світі жити Треба вчитися дружити.

Слайд 24

Не чемно говорити іншим про одяг. це може образити співрозмовника.

Слайд 25

знайомство Щоб познайомити людей, їх необхідно представити один одному — молодшого за віком представляють старшому; — особу, яка займає невисоке становище, — більш високопоставленій; — новоприбулого — тим, що зібралися; — чоловіка завжди представляють жінці. Якщо вас кому-небудь представляють, підніміться і намагайтеся дивитися людині в очі. Сидіти в цьому випадку можуть тільки жінки і хворі люди.

Слайд 26

«Здрастуйте!»-мовлю за звичаєм. «Доброго дня вам!»- кожному зичу я. «Доброго дня вам!»- людям бажаю. «Доброго дня вам!»- гостей вітаю.

Слайд 27

Дмитрик каже: Ну, й дива! Заховаласи и в словах. Красиві, Вибач, добрий день, спасибі.

Слайд 28

Малята! Будьте завжди ввічливими. Не забувайте про слова ввічливості!

Слайд 29

У Іванка іграшок багато: Машинки, потяг, ведмежата. Футбольний м’яч і байбачок. Але найкращий-ішачок. В ліжечко Івасик ляже,- Ішачок «добраніч» скаже.

Слайд 30

Бажай своїм членам сім’ї добраніч!

Слайд 31

В школу їжачок збирався: Чисто вмився, причесався. В лісі вовчика побачив- Знову голки наїжачив.

Слайд 32

Слідкуй за своїм одягом. Будь чистим, охайним.

Слайд 33

Тато-йорж, йоржиха-мати І маленькі йорженята- До ляща на іменини Дружно йде уся родина.

Слайд 34

В гостях веди себе привітно, чемно.

Слайд 35

Качка каже каченятам: Час вам вчитися пірнати! Ця калюжа замілка, Тож ходімо до ставка. Сам без мами до води, Юний друже, не ходи!

Слайд 36

На пляжі не галасуй, не кричи, дочекайся дорослих і разом з ними заходь у воду.

Слайд 37

Встаючи і сідаючи, намагаються уникати шуму: сидіння крісла опускають безшумно, а встаючи, тримають рукою, щоб воно не вдарилося об спинку крісла. Сівши на своє місце, не прагнуть зайняти обидва підлокітники. Той, хто запізнився, входить до зали тихо, встає біля дверей або сідає безшумно в найближче вільне крісло. кінотеатр

Слайд 38

Мої любі, час вже спати!- Лелечатам каже мати,- Сонечко за гай сідає, Колискову дрізд співає. Щоб весь день не позіхати, Треба вчасно засинати.

Слайд 39

Дотримуйся режиму дня. Вчасно лягайте спати.

Слайд 40

На малюнку у Марічки- Наш будинок коло річки, Мама і сестричка Ліда, На машині татко їде. Кіт Мурко папір узяв- Мишеня намалював. А я квіти намалюю І матусі подарую.

Слайд 41

Даруйте подарунки рідним не тільки на дні народження.

Слайд 42

Розглядаючи експозицію виставкової зали, не стають перед іншими відвідувачами або близько до творів мистецтва. Тримають себе так, щоб своєю присутністю не турбувати оточуючих: ходять залами тихо, не говорять голосно, не сміються. До експонатів руками не доторкуються. Непристойно жувати гумку, їсти морозиво, розмовляти з іншими членами групи. Вихована людина завжди витримана і свій захват чи незгоду виявляє спокійно, без зайвого шуму. музей

Слайд 43

Кепські жарти в носорога: Всіх звірят буцає рогом. Тому й друзів він не має Сам у заростях блукає.

Слайд 44

Бережіть дружбу! Ставтеся з повагою до друзів.

Слайд 45

Оси ослика лякали І загрозливо дзижчали. Сперечався ослик з цими Задериками малими. -Нащо, оси, вам сваритись? Чи не краще помиритись?

Слайд 46

Не відповідайте на образу образою. Краще посміхніться!

Слайд 47

Учні, одягнені охайно, завжди викликають приязнь до себе в оточуючих. Зім’ятий костюм, брудні черевики, несвіжа сорочка роблять враження байдужості до оточуючих і невимогливості до себе. Особиста гігієна є важливим атрибутом не тільки уваги до себе, але й поваги до оточуючих. охайність

Слайд 48

Півник півнику сказав: Не розв’яже бійка справ. А той, хто б’ється й лається, Без друзів залишається.

Слайд 49

Усі суперечки розв’язуйте мирно, а не через бійку.

Слайд 50

Якщо ви збираєтеся йти, потрібно дочекатися паузи в розмові і, вставши, сказати співрозмовникам: «До побачення. Сподіваюся, ми ще зустрінемося». При зустрічі у дверях треба дотримуватися таких правил: — учень дає дорогу вчителеві; —молодший за віком — старшому; — чоловік завжди дає дорогу жінці. прощання

Слайд 51

Дарувати потрібно те, що може принести радість. Подарунок необхідно відповідно оформити: його варто загорнути в красивий папір, зав’язати стрічкою. При одержанні навіть недорогого подарунка важливо не просто висловити подяку, але й сказати кілька теплих слів. Подарунок, який був зроблений власними руками, у багато разів приємніший, і, відповідно до правил етикету, за такий презент потрібно дякувати подвійно. подарунки

Слайд 52

Прибери мерщій в кімнаті, Й чистим, вмитим за сніданком Привітайся до матусі: -Рідна, з добрим ранком! Потім радісним. Привітним Поспішай до трав, до квітів. А щоб день минув не марно - З усіма поводься гарно.

Слайд 53

Раченятам каже мати: Добре разом працювати! В річці, попід бережком, Дім збудуємо гуртом.

Слайд 54

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Допомагати членам своєї родини- обов’язкове правило

Слайд 55

Для рукостискання першим подає руку той, кому представили нового знайомого: жінка при знайомстві з чоловіком протягає руку першою, начальник — підлеглому, старший за віком — молодшому. Рукостискання зазвичай супроводжується репліками: «Дуже приємно», «Радий вас бачити». У родині виконання основних вимог ввічливості є обов’язковим. Слова «дякую», «пробач», «будь ласка» у сімейному житті абсолютно необхідні. рукостискання

Слайд 56

Понад річкою на кручі Жила сорока балакуча. Вона погану звичку мала. Усі блискучі речі крала.

Слайд 57

Ніколи не беріть чужих речей!

Слайд 58

У дні сімейних свят потрібно поздоровити рідних і близьких, приділити їм увагу, подарувати недорогі подарунки, квіти. Сімейні свята Слово «дякую», мій друже, свідчить, що ти ґречний дуже. Сійся –родися, ніжне «Будь ласка». Вдячне «Спасибі», «Вибач» тремтливе – Слово у серці, як зернятко в ниві.

Слайд 59

Пробазікав цілий день Зі знайомими тюлень: Тричі телефонував моржу, Передав привіт йоржу. НЕРОЗВАЖЛИВО, МАЛЯТА, ВІЛЬНИЙ ЧАС ТАК МАРНУВАТИ.

Слайд 60

Не марнуйте даремно вільний час. Бережіть кожну хвилину.

Слайд 61

У театр хлопці одягають темний костюм, дівчатка — вихідне плаття. Якщо ви прийдете в театр у джинсах, спортивній майці і сандалетах на босу ногу, то це буде неповага не тільки до акторів, але й до оточуючих. У театрі, в місцях відпочинку й у громадських місцях забороняється користуватися, мобільним телефоном. Після завершення спектаклю не квапляться до виходу. Чекають, доки опуститься завіса і змовкнуть оплески, і лише тоді спокійно і неквапливо йдуть у гардероб театр

Слайд 62

Коли телефонують вам, знімай трубку. Потрібно завжди привітатися і назвати себе. Під час телефонної розмови не можна що-небудь жувати чи пити. Не слід телефонувати після десяти годин вечора. При спілкуванні телефоном стежте за інтонацією, вимовою, голосом, точніше підбирайте слова. Будьте лаконічні, ввічливі і доброзичливі. Після закінчення телефонної розмови першим кладе трубку той, хто телефонував. телефон

Слайд 63

При вході в трамвай, тролейбус, автобус, метро обов’язково пропускають вперед жінок, людей похилого віку, інвалідів, дітей. Виходячи з транспорту, поступають навпаки: чоловік і молодший виходять раніше жінки, старшого і допомагають їм вийти. У транспорті обов’язково поступаються місцем вагітним жінкам, людям похилого віку, батькам із грудними і маленькими дітьми. Це роблять не тільки чоловіки, але й жінки. Якщо хочуть поступитися місцем, обов’язково говорять: «Сідайте, будь ласка!». транспорт

Слайд 64

Поступайсь стареньким місцем, Якщо стало дуже тісно. Не кричи, що сісти хочеш - Постоїш і перехочеш. Стій спокійно і тримайся, Не ридай і не крутись. Тут нічим смітить не треба - Бути вихованим вчись. Не кидай додолу фантик, А упав - то підніми. Не штовхай людей ногами І не мурзай чобітьми. Пісні криком не співай, А спокійно замовкай.

Слайд 65

Улас у книзі прочитав: Ковтає їжу всю удав. Зрадів Славко: Я ж говорив, Даремно татко нас сварив. Цукерки ті, що нишком взяв Міг з’їсти замість нас удав.

Слайд 66

НЕ РОБІТЬ ПОГАНИХ ВЧИНКІВ. ВЧІТЬСЯ ВИЗНАВАТИ СВОЇ ПОМИЛКИ.

Слайд 67

Усміхнися сонечку: «Здрастуй золоте». Усміхнися квіточці - Хай вона цвіте! Усміхнися дощику: «Лийся мов з відра». Друзям усміхнися. Побажай добра.

Слайд 68

Фоїна й Федір фантазують Фрегат фломастером малюють. Федір каже: Я учора перетнув на ньому море.

Слайд 69

Поважай друзів! Говори їм завжди правду.

Слайд 70

Хом’ячок наш хитруватий Не спитавши мами й тата, Сам всі ласощі поїв, А чи добре він зробив?

Слайд 71

Вмійте ділитися ласощами, іграшками.

Слайд 72

На цимбалах цапик грав, Ґаві спати заважав. Ґава каже: -Досить вже галасувати, Вчись сусідів поважати.

Слайд 73

Поважайте людей, які вас оточують. Не галасуйте, не говоріть голосно- ви можете їх потурбувати.

Слайд 74

Поспішала черепашка- Впала і розбила чашку. Розлетілись черепочки Коло річки по лісочку… Черепашка б скрізь встигала Якби денний розклад мала.

Слайд 75

ВИКОНУЙТЕ ОБІЦЯНЕ І ЗАПЛАНОВАНЕ. Не запізнюйтеся на зустрічі.

Слайд 76

Мишеня бешкетувало- Шаровари розірвало. Каже: Це не я зробило! Це шпаки погано зшило.

Слайд 77

Завжди говори правду!

Слайд 78

На території школи не можна смітити. Забороняється куріння в приміщеннях і на територіях навчальних закладів усіх типів школа У манері сидіти виявляється культура людини. Учні не повинні лягати на парту, а дівчатка — намагатися примоститися на самому краєчку сидіння.

Слайд 79

Щука у ставку жила, Вона хижою була. На плотвичку полювала Ще й лящами смакувала. Всі в ставку цю щуку знали Боялись… А чи поважали?

Слайд 80

Якщо вас бояться, то це не означає, що вас поважають.

Слайд 81

Щиро скажеш ти «Привіт!» — усміхнеться цілий світ. Щоб призначити побачення, кажем друзям: «До побачення!» Щоб зустрітись завтра, ми прощаємось: «До завтра!» «На добраніч!» у розмові сни дарує кольорові.

Слайд 82

Юрчик добрий помічник Працювати змалку звик. З дідом рибки наловити, Разом юшки наварити.

Слайд 83

Допомагай дорослим.

Слайд 84

Яся яблука збирає І тихенько промовляє: -Пригощу я маму й тата Дідуся, бабусю, брата, Малюків, знайомих, друзів, Козеня біленьке в лузі. Яся щедрою вдалася. Всі в садочку люблять Ясю.

Слайд 85

Стався до інших так, як би ти хотів, щоб ставилися до тебе.

Слайд 86

Якщо дружиш ти з «будь ласка», то життя неначе казка.  

Слайд 87

Тож радьмо частіше , друзі, вживайте, Даруйте сміливіше радісний настрій. І кожен свій день, як завжди, зачинайте Із слів: «Добрий ранок», «Вітаю», «Здрастуй».  

Слайд 88

Всім за ці слова сердечні будуть люди щиро вдячні.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота