X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Журавлі – журавлики

Завантажити презентацію

Журавлі – журавлики

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Краснополянська ЗОШ I – II ступенів Великоновосілківської районної ради Донецької області Журавлі – журавлики Презентація вчителя української мови та літератури, вчителя I-ої кваліфікаційної категорії Шведової Тетяни Іванівни  

Слайд 2

Журавель – великий перелітний птах з довгими ногами, довгою шиєю і прямим гострим дзьобом; живе на лісових і степових болотах.

Слайд 3

Це великий гарний птах, який нагадує лелеку. У нього довгі ноги, шия і дзьоб. Оперення у журавля сіре. Хвіст, частина голови і шиї, а також кінці крил – чорні. На голові зверху червона пляма.

Слайд 4

В Україні журавель сірий гніздиться на малодоступних болотах Полісся.

Слайд 5

Найуміліший в « танцях» - уссурійський, або японський. Журавлині танці, мабуть, не тільки токовий ритуал, але і просто вираження радості і хорошого настрою. Танцюють самці і самки старі і зовсім молоді, шлюбний вік яких настає ще не скоро, і у всі пори року, не тільки весною.

Слайд 6

Уссурійські журавлі танцюють навіть взимку на снігу.

Слайд 7

Над річкою, над бистрою, Там журавочка купалася, На бережку сушилася, На всі краї дивилася. Прилетіли журавлі, То великі, то малі, Сіли вони на люлі Та й співають Трі- рі - рі.

Слайд 8

Журавлі – це крупні, нагадуючі лелек птахи, які досягають ваги 15 кг.

Слайд 9

Покривдили журавлика Журавлик плаче з лепехи. Летів - летів іздалеку, а хтось підбив його лихий... Журавлику, журавлику! – вже дні прощаються з теплом... Як полетиш ти в Африку Із переламаним крилом?..

Слайд 10

Журавлі сірі прилітають до нас рано. Ще сніг не зійшов, а вони вже курличуть у високості. А впізнавши рідні місця, збираються невеликими групами і розпочинають... танці.

Слайд 11

З яєць пташенята вилуплюються майже готові до самостійного життя – вкриті пухом, зрячі, можуть бігати.

Слайд 12

Облітав журавель Сто морів, сто земель, Облітав, обходив, Крила, ноги натрудив. Ми спитали журавля: - Де найкращая земля? Журавель відповідає: -Краще рідної немає !

Слайд 13

Найближчий родич журавлів сірих – журавель степовий, теж має сіре оперення, тільки значна частина голови й шиї - чорна. Білі смуги, що йдуть від очей через вуха, переходять у видовжені пучки білого пір’я. Дзьоб оливковий, з червонуватим верхом.

Слайд 14

Веселики – журавлі, Що несете на крилі ? Чи то радість? Чи то сміх? Може, снігу повен міх? - Несемо всім вам тепло Щоб усе цвіло й росло!

Слайд 15

Хвилюючий пам’ятник збудовано біля міста Чирчиха. Над плитою із червоного граніту здійнялися в небо стелі, біля яких кружляє журавлина зграя – десять сталевих птахів. Один журавель лежить унизу на кам’яній плиті . Смертельно поранений птах назавжди відстав від своїх товаришів із тугою дивиться усім услід. Ніколи вже же не злетіти йому, як не піднятися тим, хто впав на полях боїв уроки минулої війни. Вони загинули, щоб зберегти життя на землі.

Слайд 16

А мати ходить на курган, синів ще й досі виглядає…

Слайд 17

В тихих, натомлених ритмах крил плив ключ журавлиний у горючу ріку сонця, золотисто – фіолетову даль...

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література