X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Всеволод Зіновійович Нестайко"

Завантажити презентацію

"Всеволод Зіновійович Нестайко"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПРЕЗЕНТАЦІЯ НА ТЕМУ: ВСЕВОЛОД ЗІНОВІЙОВИЧ НЕСТАЙКО Підготувала: Сорока Надія

Слайд 2

ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО (1930 Р.)

Слайд 3

ВСЕВОЛОД ЗІНОВІЙОВИЧ НЕСТАЙКО НАРОДИВСЯ ЗО СІЧНЯ 1930 РОКУ В М. БЕРДИЧЕВІ НА ЖИТОМИРЩИНІ В СІМ'Ї СЛУЖБОВЦЯ. КОЛИ ВСЕВОЛОДУ БУЛО ТРИ РОКИ, РАЗОМ З ІНШИМИ СІЧОВИМИ СТРІЛЬЦЯМИ, ЗАГИНУВ ЙОГО БАТЬКО. ЙШОВ СТРАШНИЙ 1933 РІК І СІМ'Я, РЯТУЮЧИСЬ ВІД ГОЛОДУ, ПЕРЕЇХАЛА ДО РОДИЧІВ У КИЇВ. ТОЖ ВСЕ СВОЄ СВІДОМЕ ЖИТТЯ ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО ПРОЖИВ У КИЄВІ. ЯК ПИШЕ САМ ПИСЬМЕННИК: «І ХОЧ БИ ДЕ МЕНІ ДОВОДИЛОСЬ ПОБУВАТИ, ХАЙ НАВІТЬ У НАЙЦІКАВІШІЙ ПОДОРОЖІ, КОЛИ Я ПОВЕРТАЮСЬ ДО КИЄВА, СЕРЦЕ У МЕНЕ Б'ЄТЬСЯ ВІД РАДІСНОГО ХВИЛЮВАННЯ ЗУСТРІЧІ З РІДНИМ МІСТОМ». КОЛИ ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО БУВ МАЛЕНЬКИМ ХЛОПЧИКОМ, ВІН СТРАШЕННО ХОТІВ ШВИДШЕ ВИРОСТИ І СТАТИ ВЕЛИКИМ ТА ДОРОСЛИМ. «МОЖЕ, ТОМУ, ЩО Я БУВ СПРАВДІ МАЛИЙ НА ЗРІСТ, ЧИ НЕ НАЙМЕНШИЙ У КЛАСІ. МАЛИЙ, ХУДИЙ ТА ЩЕ Й РУДИЙ. ЯК ВОГОНЬ ЧЕРВОНИЙ. МЕНЕ ДРАЖНИЛИ «МОРЕ ГОРИТЬ!», «ПОЖЕЖНА КОМАНДА». А ЩЕ В КЛАСІ МЕНЕ НАЗИВАЛИ «РУДИЙ АФРИКАНСЬКИЙ ЇЖАЧОК», — ЗГАДУЄ ПИСЬМЕННИК. І ЩОБ ШВИДШЕ ВИРОСТИ, ВСЕВОЛОД ГОДИНАМИ СТОЯВ ПІД ДОЩЕМ І СПАТИ ЛЯГАВ О СЬОМІЙ. ОТАК У СНІ І НЕТЕРПЛЯЧЦІ В. НЕСТАЙКО І НЕ ЗОГЛЕДІВСЯ, ЯК НЕСПОДІВАНО ВИРІС МАЙЖЕ ПІД ДВА МЕТРИ І ПЕРЕСТАВ БУТИ РУДИМ. «І РАПТОМ ЗБАГНУВ, ЩО ДАРЕМНО ПОСПІШАВ ВИРОСТИ, ЩО ДИТИНСТВО — НАЙПРЕКРАСНІША, НАЙЩАСЛИВІША ПОРА ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ. І ТАК МЕНІ ЗАХОТІЛОСЯ ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД! НАЗАД —У ДИТИНСТВО. ТА НЕМА У ЧАСУ ДОРОГИ НАЗАД», — ЗІЗНАЄТЬСЯ ВІН.

Слайд 4

ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО — ЛАУРЕАТ ЛІТЕРАТУРНОЇ ПРЕМІЇ ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ (ЗА ПОВІСТЬ-КАЗКУ «НЕЗВИЧАЙНІ ПРИГОДИ В ЛІСОВІЙ ШКОЛІ»), ПРЕМІЇ ІМЕНІ МИКОЛИ ТРУБЛАЇНІ (ЗА ПОВІСТЬ-КАЗКУ «НЕЗНАЙОМКА З КРАЇНИ СОНЯЧНИХ ЗАЙЧИКІВ»), ПРЕМІЇ ІМЕНІ ОЛЕКСАНДРА КОПИЛЕНКА (ЗА КАЗКУ «ПРИГОДИ ЇЖАЧКА КОЛЬКА КОЛЮЧКИ ТА ЙОГО ВІРНОГО ДРУГА І ОДНОКЛАСНИКА ЗАЙЧИКА КОСІ ВУХАНЯ»). НА ПЕРШОМУ ВСЕСОЮЗНОМУ КОНКУРСІ НА КРАЩУ КНИГУ ДЛЯ ДІТЕЙ ЗА ПОВІСТЬ В ОПОВІДАННЯХ «П'ЯТІРКА З ХВОСТИКОМ» ВІН БУВ УДОСТОЄНИЙ ДРУГОЇ ПРЕМІЇ. 1979 РОКУ РІШЕННЯМ МІЖНАРОДНОЇ РАДИ З ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ТРИЛОГІЯ «ТОРЕАДОРИ З ВАСЮКІВКИ» ВНЕСЕНА ДО ОСОБЛИВОГО ПОЧЕСНОГО СПИСКУ Г. К. АНДЕРСЕНА ЯК ОДИН З НАЙВИДАТНІШИХ ТВОРІВ СУЧАСНОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ. .

Слайд 5

ТОРЕАДОРИ З ВАСЮКІВКИ — ЦЕ ДИТЯЧА КНИЖКА, РОМАН УКРАЇНСЬКОГО ПИСЬМЕННИКА ВСЕВОЛОДА НЕСТАЙКА, НАПИСАНИЙ У 1963—1970 РОКАХ, У ВІЦІ 33-ОХ РОКІВ. ВПЕРШЕ ВИДАВАВСЯ У 70-ТИХ РОКАХ ВИДАВНИЦТВАМИ «ВЕСЕЛКА» ТА «ШКОЛА». ПЕРЕКЛАДЕНО НА БЛИЗЬКО 20 ІНШИХ МОВ І ВНЕСЕНО ДО ПОЧЕСНОГО СПИСКУ АНДЕРСЕНА.

Слайд 6

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література