"Українська література ХІХ-ХХ ст"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Йшла посилена концентрація земель у руках куркульства Підвищувалося зростання числа малоземельних селян, наймитів і заробітчан Посилювалася експлуатація трудящих в місті і селі. Загострювалася класова боротьба.
Як пристрасний борець проти колоніального поневолення України царською Росією. Її вірші і драми відрізнялися «енергійної дикцією» (за висловом Франка), суспільно-проблемною спрямованістю, публицистичностью. Ідея національного визволення сильно звучала в усьому її творчості. Боротьба, пропаганда активного виступу з зброєю в руках, непримиренність, героїзм і сміливість, презирство до смерті - такі мотиви і настрої її віршів, поем і драм.
Літературна спадщина Володимира Винниченка — золотий фонд України. Він — автор першого українського фантастичного роману «Сонячна машина» (написаний у 1922–1924 рр.,), де вказано: «Присвячую моїй сонячній Україні». Творчість Винниченка розпадається на два періоди: перший охоплює більшу частину його творів «малої форми» (нариси, оповідання), написаних (із 1902) до наступу реакції після революції 1905 . До другого періоду відносяться оповідання, п'єси і романи, які з'явилися після революції 1905 року. Володимир Винниченко
Архип Тесленко почав писати поезії російською мовою 1902 року, потім перейшов на українську. Одним з кращих творів Тесленка є повість «Страчене життя» (1910), в якій на тлі життя бідної селянської родини показана доля дівчини-вчительки, доведеної умовами жорстокої дійсности до самогубства.
Схожі презентації
Категорії