X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Середньовічна українська література.

Завантажити презентацію

Середньовічна українська література.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Українська середньовічна література ХІ–ХV ст. Біблія. Легенди.  

Слайд 2

Середньовічна українська література залишається одним із найменш досліджених періодів давньої української літератури. Це пов'язано з багатолітнім упередженим ставленням до неї багатьох вітчизняних літературознавців.

Слайд 3

Особливості розвитку давньоукраїнської літератури: · Вона була рукописною, її пам’ятки здебільшого не мали стійкого тексту. · Не розвинулось ще почуття авторської власності, тексти багатьох творів не зберегли ні імені їхніх авторів, ні дат написання. · Література ця великою мірою була зв’язана з церквою, з історичними подіями, з тими чи іншими історичними особами.

Слайд 4

Основні жанри давньоруської літератури: повісті, повідання, сказання, літописи, житія, слова, повчання, поеми, хождіння. Значна кількість творів «українського» Середньовіччя написана латинською мовою класичного зразка.

Слайд 5

Першою ілюстрованою книгою, яка дійшла до нас, є «Остромирове Євангеліє», виготовлене у 1056–1057 рр. для новгородського посадника Остромира. Чудовою пам’яткою книгомистецтва став «Радзивилівський літопис», оздоблений 618 кольоровими мініатюрами, виготовленими у ХV ст. з давньоруських оригіналів. Природну основу тодішньої літератури становила усна народна творчість: пісні, перекази, легенди, заговори і заклинання. Особливе місце посідали пісні-билини. Відомі билини Київського і Новгородського циклів.

Слайд 6

Однією зі священних книг, що зібрали мудрість тисячоліть, є Біблія. Кожне її слово потребує глибокого осмислення, оскільки вона вказує шлях до вершин духу. Біблія прагне чітко виписати, що є добро, а в чому сутність зла.  Біблія

Слайд 7

Біблійні легенди «Про створення світу» Тема: розповідь про послідовність сотворіння Богом світу.  Ідея: возвеличення прагнення Бога створити життя на землі.  Основна думка: уславлення Творця всього живого на землі.

Слайд 8

«Про перших людей Адаму і Єву» Тема: розповідь про створення богом Ягве перших людей на землі і всього живого, покарання перших людей за неслухняність. Ідея: возвеличення прагнення багато чого пізнати (Адам і Єва); засудження зла і підступності (Змій).

Слайд 9

 ”Про потоп на землі”  Тема: покарання Ягве людей, які в результаті вживання вина «ставали нерозумними і лихими, кривдили слабких, вихваляли самі себе й брехали одне одному».  Ідея: засудження пияцтва, яке змушує людей деградувати, та возвеличення доброти і працьовитості (Ной). Основна думка: «І нехай прославиться усякий труд людський!».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика