Тореодори з Васюківки
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тема уроку. Дитячі мрії та реальність у творі Всеволода Нестайка “Тореадори з Васюківки”. Пригодницький захоплюючий сюжет повісті.
Словникова робота Повість – це великий за обсягом епічний твір, у якому детально розповідається про багато подій із життя дійових осіб. Пригодницький твір має складний сюжет, із його героями трапляються цікаві, часом неймовірні пригоди, вони опиняються в складних життєвих ситуаціях, з яких, звичайно, виходять переможцями. Тореадори – це учасники кориди (бою з биками). Корида дуже популярна в Іспанії та в деяких інших країнах. Гангстери – розбійники Буцегарня – в'язниця Авантюрист – шукач сумнівних ризикованих пригод, пройдисвіт.
Вікторина “Уважний читач” Що будували Ява і Павлуша під свинарником? Які назви мали б носити станції лінії метро у Васюківці? Скільки коштував би проїзд у метро? Хто мав би право їздити безкоштовно? Скільки платила б учителька математики? Як звали Явину корову? Яке око примружував дід Варава, коли стріляв на полюванні? Хто з героїв казав так: “Опозогив! Маму – депутата на все село опозогив. Загаза чогтова!”? Що було зображено на килимку, який Павлуша приготував для кориди? Яку оперу співали тореадори Ява і Павлуша, йдучи на бій із коровою? Де побачив Ява свого друга після того, як Павлуша вдарив Контрибуцію по губі? Де опинилися хлопці, втікаючи від корови? Скільки часу вони простояли у бридкій слизькій багнюці? Чим частував Ява свою корову після кориди? Як назвав Павлуша Яву, коли той опускався на цеберку в криницю?
Гра “Визнач риси характеру героїв” Веселі не люблять навчатися Кмітливі боягузи Розумні добрі Неслухняні люблять усе живе Несерйозні сміливі Допитливі покірні Необережні недисципліновані Дотепні із почуттям гумору Ява Павлуша
Засоби творення комічного Комічне – те, що здається нам не таким, яким, на нашу думку, має бути. Засоби творення комічного у творі: Дитяча етимологія – неправильна вимова дітьми деяких звуків (картавість, шепелявість). Народна етимологія – перекручування персонажем слів, вживання у неправильній граматичній формі. Використання вульгаризмів. Використання політичних або наукових термінів. Використання русизмів.
Робота з таблицею “Мрія – дійсність, смішне – сумне, романтичне – буденне” Мрія Дійсність збудувати метро в селі; влаштувати кориду; змайструвати підводний човен; ... «метро» насправді – канава, в яку провалилася свиня; корида – роздратована корова;... Смішне, комічне Сумне як хлопці закопували «метро», боячись діда; як намагалися розізлити корову;... хлопці крадіжку вважають геройством; не дуже старанні в навчанні;... Романтичне Буденне прагнення створити чудо техніки – метро; організувати екзотичне видовище – кориду;... батьки карають дітей; хтось жорстоко повівся із цуценям;...
Творча робота Завдання: записати слова-асоціації, які виникають у вас від таких слів: Ява та Павлуша – Романтика – Пригоди – Оптимізм – Гра “Останнє слово” Переможцем у грі стає той, хто останній назве: Героїв-людей повісті “Тореадори з Васюківки”; Героїв-тварин; Географічні назви.
Схожі презентації
Категорії