X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тарас Шевченко - Життєпис поета

Завантажити презентацію

Тарас Шевченко - Життєпис поета

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Життєпис Тараса Шевченка Підготував Голубєв Артем, учень 4-а класу, Приватна школа “Афіни”

Слайд 2

Тарас Григорович Шевченко «Він був сином мужика і став володарем в царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури» І.Франко.

Слайд 3

Тарас Шевченко відкрив нову сторінку в розвитку української літератури, пробудив патріотичні почуття народу, його духовне життя.

Слайд 4

Важким, тернистим був життєвий шлях поета. Він прожив усього 47 років, із них 24 у кріпацькій неволі, 10 — на засланні і лише 13 років — на волі, та й то на чужині.

Слайд 5

Україну Тарас залишив 15-річним хлопцем, переїхавши з паном Енгельгардтом до Вільно (тепер -   Вільнюс), а потім до Петербурга. Бажаючи мати власного живописця, пан віддав Шевченка в науку до малярних справ майстра Ширяєва.

Слайд 6

Художник Карл Брюллов намалював портрет російського поета Василя Жуковського, який розіграли в лотерею, що відбулася 16 квітня у палаці графа Михайла Вієльгорського. За зібрані гроші — 2500 карбованців — викупили Тараса Григоровича з кріпацтва. «Відпускна» з підписами Михайла Вієльгорського, Карла Брюллова,Василя Жуковського була вручена Шевченкові 22 квітня 1838 року.

Слайд 7

Двадцятичотирирічний юнак у 1838 році стає вільним слухачем Академії мистецтв у Санкт-Петербурзі, пише вірші та поеми про тяжку долю покріпаченого українського народу. І в 1840 році виходить перша збірка творів Шевченка «Кобзар». За назвою цієї книги Кобзарем іменують і самого поета. Максим Рильський написав про нього такі промовисті рядки: Кобзарем його ми звемо, Так від роду і до роду. Кожен вірш свій і поему Він присвячував народу.

Слайд 8

У 1843 та 1845 роках Шевченко відвідував Україну. Свої враження від трагічних картин народного лиха, роздуми над побаченим виразив у поетичній формі. Твори, написані Тарасом Григоровичем у період трьох літ (1843 —1845), стали вершиною його літературної діяльності: драма «Назар Стодоля» (1843), поеми «Сон» (1844), «Кавказ» (1845), вірш «Минають дні, минають ночі» (1845) та ін. У цей час він підготував альбом своїх художніх полотен під назвою «Живописна Україна».

Слайд 9

В 1847 році був заарештований за участь у таємному гуртку - Кирило-Мефодіївському братстві і доставлений в Петербург. До закінчення слідства перебував у казематі. Потім був відправленний на заслання у Сибір в Орську фортецю із забороною писати й малювати.

Слайд 10

Повернувся Тарас Григорович із заслання лише в 1857 році. В 1859 року здійснив свою третю подорож в Україну. У 1960 році митець одержав звання академіка-гравера.

Слайд 11

Помер Шевченко 10 березня у Петербурзі, похований у Каневі на Чернечій (нині Тарасовій) горі. Пам'ять про поета вшановують не лише в Україні, а й у всьому світі. Його твори перекладено багатьма мовами.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література