X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тарас Шевченко - «Садок вишневий коло хати»

Завантажити презентацію

Тарас Шевченко - «Садок вишневий коло хати»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Українська література 5 клас Тарас Шевченко “Садок вишневий коло хати…” Картини довколишнього світу, природи в поезії Т. Шевченка Автор проекту: вчитель Підкамінської ЗОШ I-III ст. Денисюк І.П.

Слайд 2

Епіграфи: Усі слова – співучі струни, Коли під майстровим смичком. М.Рильський Все відцвітає, і жовкне, і гине, Вітром розноситься, ніби сміття. Тільки родина – як вічна зернина На невмирущому полі життя. В.Крищенко

Слайд 3

Слайд 4

Завдання: виразно прочитайте вірш “Садок вишневий…” Іван Франко зазначав: “Перший рядок торкає смисл зору, другий – слуху, третій – зору і дотику. (…) цілість українського весняного вечора встає перед нашою уявою з усіма кольорами, звуками, як жива”.

Слайд 5

Міні-конкурс “Інтелектуал”: установіть відповідність між образами вірша та їх особливостями. “Садок вишневий коло хати…” “А матері вечерять ждуть…” “Плугатарі з плугами йдуть…” “Співають ідучи дівчата…” А. Зоровий і дотиковий образи. Б. Слуховий і зоровий образи. В. Слуховий образ. Г. Зоровий образ. Д. Слуховий і дотиковий образи.

Слайд 6

Ключ: 1-Г, 2-А, 3-Д, 4-Б.

Слайд 7

Експрес - опитування Які художні засоби ви знаєте? Що вам відомо про пейзаж? З якою метою він використовується в літературі? Як ви ставитеся до власної родини? Чому вона є осередком вашого виховання?

Слайд 8

“Садок вишневий…”- це 8 вірш із циклу “В казематі”, написаний у 1847 році, під час ув’язнення поета. Тема: показ краси української природи і щасливого родинного життя працьовитих селян. Ідея: уславлення людини праці, чарівності природи рідного краю. Жанр: пейзажна лірика.

Слайд 9

Картина Т.Шевченка “Селянська родина”: 1.Кого і що зображено на картині? 2.Яким настроєм пройнята картина?

Слайд 10

Завдання: Створіть кадри до кінофільму: опис надвечір’я у селі (слайди); селянська вечеря (слайди); село засинає (слайди).

Слайд 11

Жартівлива вікторина 1.Що слугує аеродромом для хрущів? Вишні. 2.Кого втома не бере? Дівчат. 3.Хто заважає матері научати дітей? Соловейко. 4.Назвіть вечірній дует. Соловей і дівчата. 5.Хто і увечері не розлучається з своїми помічниками? Плугатарі з плугами.

Слайд 12

Мікрофон: -висловіть побажання дітям – героям поезії Тараса Шевченка. Домашнє завдання: вивчіть вірш Т.Шевченка напам’ять.

Слайд 13

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література