X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тарас Григорович Шевченко. Поезія «Садок вишневий коло хати».

Завантажити презентацію

Тарас Григорович Шевченко. Поезія «Садок вишневий коло хати».

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тарас Григорович Шевченко. Поезія «Садок вишневий коло хати». Картини довколишнього світу, природи в поезіях Т.Шевченка – інша, художня реальність, створена уявою митця за допомогою засобів образної мови.

Слайд 2

Ти чув: співала мати при вікні Слова Шевченка світлі і сумні. - Чому, мамуню, серцю в грудях тісно? - То пісня, українська наша пісня... Ти вперше прочитав із "Букваря" Вогненні, вічні вірші Кобзаря. - Чом жаром обпікає кожне слово? - То мова, українська наша мова... Із книг тобі відкрилось до кінця Життя коротке гнаного співця, Діла і думи сина Батьківщини. - Що то дзвенить, відлунює в серцях? - То слава, горда слава України! Юрій Герасименко

Слайд 3

                                                                                                                                                          1 2 3 4 5 6 7   8  

Слайд 4

Сошенко

Слайд 5

Енгельгардт

Слайд 6

Канів

Слайд 7

Чернеча гора

Слайд 8

Керелівка

Слайд 9

Сестра Катря

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Словникова робота Хрущі - великі жуки. Плугатарі – орачі, ті, хто ходять за плугом.

Слайд 19

- Які почуття викликає дана поезія? - Що ми уявляємо, читаючи вірш? - А що ми чуємо? - Завдяки чому ми бачимо і чуємо чудову картину природи, праці й побуту селянської сім’ї?

Слайд 20

- Який настрій і за допомогою яких засобів відтворює автор? - Що таке епітет? - Чи є у вірші елементи гумору? Доведіть це.

Слайд 21

Гудуть, йдуть, співають, ждуть; вечеряє, встає, подає, хоче научати, не дає; поклала, заснула; затихло, не затих.

Слайд 22

- Що слугує аеродромом для хрущів? - Кого втома не бере? - Хто сперечається з матір’ю? - Назвіть солов’їний дует. - Назвіть вечірній ліхтар. - Хто й увечері не розлучається із своїми помічниками?

Слайд 23

1. Художній засіб, який використав Т.Шевченко у рядку: «Поклала мати коло хати маленьких діточок своїх»: А) гіпербола; Б) синекдоха; В) епітет; Г) порівняння.

Слайд 24

2. Після виснажливої праці ввечері додому поверталися: А) засмаглі хлопці та дівчата; Б) батько й мати; В) плугатарі з плугами; Г) чоловіки й жінки з косами.

Слайд 25

3. Мати намагалася дочку: А) покликати, щоб та готувала вечерю; Б) залучити до прасування білизни; В) примусити саджати картоплю; Г) научати.

Слайд 26

4. У поезії «Садок вишневий коло хати» Т.Шевченко: А) викриває зло й гніт, зокрема панщину; Б) співчуває горю знедолених; В) поєднує особисте й громадянське в житті людини; Г) оспівує ласкаву природу й працю селян.

Слайд 27

5. Установіть відповідність між образами вірша і їх особливостями. А) зоровий і дотиковий образ; Б) слуховий і зоровий образ; В) зоровий образ; Г) слуховий і дотиковий образ; Д) слуховий образ. 1. Садок вишневий коло хати. 2. А матері вечерять ждуть. 3. Плугатарі з плугами йдуть. 4. Співають ідучи дівчата.

Слайд 28

6. Епітет – це: А) зіставлення одного предмета з іншим; Б) художнє означення; В) перебільшення рис з метою надання зображуваному виняткової виразності; Г) перенесення ознак людини на неживий предмет чи явище.

Слайд 29

Сьогодні на уроці… …мені було цікаво… …мені було приємно… …я не знав, тепер знаю… …мені не подобалося, тепер я полюбив…

Слайд 30

Домашнє завдання. Вивчити напам’ять вірш «Садок вишневий коло хати», намалювати до нього ілюстрації.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література