X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тарас Григорович Шевченко. Життєвий шлях

Завантажити презентацію

Тарас Григорович Шевченко. Життєвий шлях

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тарас Григорович Шевченко (1814 - 1861)

Слайд 2

Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1814 р. в с. Моринці Київської губернії. Його батьки, що були кріпаками багатого поміщика, незабаром переїхали до сусіднього села Кирилівки.

Слайд 3

Коли Тарасу було 8 років, батько віддав його “в науку” до кирилівського дяка. За два роки Тарас навчився читати й писати, і засвоїв якісь знання з арифметики. Після смерті батьків Тарас залишився сиротою. Вже в шкільні роки малим Тарасом оволоділа пристрасть до малювання.

Слайд 4

Він мріяв стати маляром і шукав у навколишніх селах учителя малювання. Шевченка віддають вчитися малюванню. Можливо, він короткий час учився у професора живопису Віленського університету.

Слайд 5

Після початку польського повстання 1830 р. Шевченко разом із своїм паном помандрував до Петербурга. Там Енгельгардт віддає Шевченка на чотири роки навчатися живопису у відомого майстера.

Слайд 6

Згодом відбувається знайомство Шевченка з відомим художником Карлом Брюлловим і поетом Василем Жуковським. Вражені гіркою долею талановитого юнака, вони викупляють його з кріпацтва. К.Брюллов В.Жуковський

Слайд 7

21 травня 1838р. Шевченка зараховують учнем Академії мистецтв. Він навчається під керівництвом К.Брюллова, стає одним з його улюблених учнів. Одержує срібні медалі за свої картини. Наприклад, за картину “Катерина”, що написана за мотивами поеми Шевченка.

Слайд 8

Вірші Шевченко почав писати ще кріпаком. У 1840 р. з'являється перша збірка Т. Шевченка – “Кобзар”

Слайд 9

З жовтня по грудень 1845 р. він пише один за одним твори: “Єретик”, “Сліпий”, “Наймичка”, “Кавказ”, “І мертвим, і живим...”, “Холодний яр”, “Як умру, то поховайте” (“Заповіт”) та ін. Усі свої поезії 1843 - 1845 рр. він переписує в альбом, якому дає назву “Три літа”.

Слайд 10

Весною 1846 р. у Києві Шевченко знайомиться з членами таємного Кирило-Мефодіївського товариства і вступає в цю організацію.

Слайд 11

23 квітня 1850 р. Шевченка заарештували за порушення царської заборони писати й малювати. Після слідства в Орській кріпості його перевели до Новопетровського укріплення на півострові Мангишлак.

Слайд 12

Сім років перебування у в’язниці були найтяжчими у житті поета. Після смерті царя Миколи І друзі поета почали клопотатися про його звільнення. Пізніше було дано офіційний дозвіл звільнити Шевченка з військової служби, але із забороною жити в столицях. Проте Шевченко мав намір поселитися в Петербурзі.

Слайд 13

У ці роки Шевченко багато працював як художник (Академія мистецтв надала йому звання академіка гравірування). У січні 1860 р. під назвою “Кобзар” вийшла збірка, яка складалася з 17 поезій.

Слайд 14

Заслання підірвало здоров'я Шевченка. На початку 1861 р. він тяжко захворів і 10 березня помер. Похований був на Смоленському кладовищі. Через два місяці, виконуючи заповіт поета, друзі перевезли його прах на Україну і поховали на Чернечій горі біля Канева. Тепер вона називається Тарасова.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія