X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Риси імпресіонізму у новелі Г. Косинки «В житах»"

Завантажити презентацію

"Риси імпресіонізму у новелі Г. Косинки «В житах»"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Риси імпресіонізму у новелі Г. Косинки «В житах».

Слайд 2

Імпресіоні зм — художній напрям, що заснований на принципі безпосередньої фіксації вражень, спостережень, співпереживань. Поетика імпресіонізму також відбилася у творчості Г.Косинки зокрема в новелі «В житах». Це підтверджується визначальними рисами імпресіонізму:

Слайд 3

• зображується не сам предмет, а враження від нього: «заплаканий у росах, молодий і трохи засоромлений сонцем, що смутне купалося у стрижні…» (йдеться про ранок)

Слайд 4

• відсутність чітко заданої форми, композиційна фрагментарність, відсутність певних композиційних частин Оповідь не лінійна, композиція – кінематографічний монтаж, розв’язки немає.

Слайд 5

• довільні, ніби схоплені навмання, деталі Червона косинка, вишивка на сорочці Уляни, галоші.

Слайд 6

• яскравість і свіжість кольорів, їх багатозначність Зелений кітель – знак військового і зрадника, сині волошки – сині очі Уляни, сивий степ – сірі очі головного героя.

Слайд 7

• несподіваність у перебігу подій. Несподівана зустріч з Уляною.

Слайд 8

• найпоширенішим жанром імпресіонізму стає новела. За жанровим визначенням твір Г.Косинки «В житах»– імпресіоністична новела.

Слайд 9

• життєрадісність, вітаїзм Головний герой милується картинами дозрілого жита, красою степи, ранку, Уляни. Навіть божа коровка замилює його.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література