X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Презентація до сонета М.Зерова "Київ-традиція"

Завантажити презентацію

Презентація до сонета М.Зерова "Київ-традиція"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Зеров Микола Костянтинович український поет, літературознавець, аналітичний критик, полеміст, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і перекладач античної поезії.

Слайд 2

Микола Зеров. 1 травня 1915 року

Слайд 3

Соловки — місце ув'язнення М. Зерова

Слайд 4

Кенотаф Миколи Зерова

Слайд 5

Обкладинка збірки М.Зерова «Камена»

Слайд 6

Слайд 7

Відомості з теорії літератури

Слайд 8

Неокла сики — група українських поетів та письменників-модерністів початку 20 століття. На відміну від інших груп, «Неокласики» не дбали про своє організаційне оформлення і не виступали з ідейно-естетичними маніфестами. Проте їхня присутність у літературному житті була досить вагомою, що позначилося не лише на творчому рівні, а й під час літературних дискусій 1925— 1928 pp. Неокласицизм (з грецької новий і зразковий) — течія в літературі та мистецтві, що з'явилась значно пізніше занепаду класицизму як літературного напряму і знайшла свій вияв у використанні античних тем і сюжетів, міфологічних образів і мотивів, проголошенні гасел «чистого» мистецтва та культу позбавленої суспільного змісту художньої форми, в оспівуванні земних насолод. Неокласицизм виник в західноєвропейській літературі в середині XIX ст. До групи українських неокласиків у 20-х роках XX ст. належали М. Зеров, М. Драй-Хмара, М. Рильський, П. Филипович, Юрій Клен (О. Бургардт). Вони відмежовувались від так званої пролетарської культури, прагнули наслідувати мистецтво минулих епох, віддавали перевагу історико-культурній та морально-психологічній проблематиці.

Слайд 9

Соне т (італ. sonetto — звучати) — ліричний вірш, що складається з чотирнадцяти рядків п’ятистопного або шестистопного ямба, власне, двох чотиривіршів (катрени) з перехресним римуванням та двох тривіршів (терцети) з усталеною схемою римування: абаб, абаб, ввд, еед або (рідше) перехресною абаб, абаб, вде, вде чи абаб, абаб, ввд, еед тощо. Микола Зеров називав сонет формою «ліроепічної мініатюри окремої схеми».

Слайд 10

«Київ — традиція» Збірка «Сонети і елегії»

Слайд 11

ОБРАЗИ У СОНЕТІ «КИЇВ – ТРАДИЦІЯ!»

Слайд 12

Данарштадт ("Данпарштадт", нім. "Danparstadt") (місто Донара – бога грому і війни) - стольний град остготів на Дніпрі, зруйнований гунами у 375 році. Дослідники вважають Данарштадт попередником Києва.

Слайд 13

Болеслав I Хоробрий - польський князь ( 992 - 1025 роки) і король ( 1025), син Мешко I, князя Польщі, і чеської княжни Дубравки, представник династії П'ястів.

Слайд 14

Е ріх Лясо та (Erich Lassota von Steblau) — австрійський дипломат.

Слайд 15

Ґійо м Левассе р де Бопла н (фр. Guillaume Le Vasseur de Beauplan) (бл. 1600–1673), французький інженер і військовий картограф, з початку 1630-х до 1648 р. перебував на польській службі, переважно на території України, у 1637–1638 рр. брав участь у поході Конєцпольського на Павлюка й Остряницю.

Слайд 16

Павло Григо рович Тичи на — український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.

Слайд 17

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література