X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Осінні мотиви поезії Ліни Костенко

Завантажити презентацію

Осінні мотиви поезії Ліни Костенко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ОСІННІ МОТИВИ В ПОЕЗІЇ ЛІНИ КОСТЕНКО

Слайд 2

Вправи для розвитку читацьких навичок

Слайд 3

Прочитайте вірш повільно пошепки, повільно вголос, швидше пошепки, швидше вголос. Розкажіть його сумно, радісно, здивовано. На землю осінь вже ступила, Додому листячко летить. Гніздо лелече опустіло, — Тепер у ньому хмарка спить.

Слайд 4

Гра «Срібні павутинки». В синім небі срібні павутинки, Гнані вітром, вдаль летять... — Прочитайте, діти, про що ж вони гомонять. тень жов га ви няє хів пта

Слайд 5

Опрацювання вірша Ліни Костенко «Вже брами літа замикає осінь»

Слайд 6

Слайд 7

— Народилася Ліна Василівна Костенко 19 березня 1930 року в містечку Ржищеві на Київщині в учительській сім'ї. З шести років жила в Києві. Тут ще зовсім дівчатком застала її війна. І «перший біль тих недитячих вражень» лишив глибокий слід в душі майбутньої поетеси. Закінчивши після війни середню школу, вона якийсь час навчалася в Київському педагогічному інституті, а 1952 року вступила до Московського літературного інституту ім. М. Горького. Ліна Костенко часто звертається до теми дитинства, обпаленого війною, малює у своїх поезіях образи дітей та підлітків, як із сучасного життя, так і з далекого минулого, змальовує красу природи.

Слайд 8

Словникова робота. Прочитайте колонки слів: Задощило цвіркуни захлюпало перепілочки подалось чорногуз замикала журавлі погубила чемодан поклонився — На яке запитання відповідають слова другої колонки? — Яке слово зайве у другій колонці?

Слайд 9

Опрацювання вірша Ліни Костенко «Соловейко застудився»

Слайд 10

Вправи для розвитку швидкості читання. Плеще у долоні дощик недарма — Певно, в нього інших забавок нема. Ось для вас краплини, а на них — слова, Швидко їх читайте і в прислів'я позбирайте.

Слайд 11

Опрацювання вірша Ліни Костенко «Шипшина важко віддає плоди»

Слайд 12

Вправи для розвитку артикуляції. Читання з різною інтонацією скоромовки. Шуміла шипшина, Шукала пташину, Шпака і шуліку.

Слайд 13

Підсумок уроку При створенні презинтації використано ресурси Інтернету

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література