X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ОЛЕГ ЧОРНОГУЗ. КНИГА ВЕСЕЛИХ ПОРАД

Завантажити презентацію

ОЛЕГ ЧОРНОГУЗ. КНИГА ВЕСЕЛИХ ПОРАД

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Український гуморист і сатирик Олег Чорногуз Збірка оповідань “Книга веселих порад”

Слайд 2

Очікувані результати Сьогодні ми познайомимося із творчістю талановитого українського гумориста і сатирика Олега Чорногуза. Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

Слайд 3

Ознайомлення з біографією письменника Олег Федорович Чорногуз народився 15 квітня 1936 р. в с. Яневі (нині с. Іванів) Калинівського району Вінницької області в родині ветлікаря й домогосподарки. Навчався у Чернівецькому загальновійськовому училищі. Повернувся з армії інвалідом 2-ї групи. Працював у редакціях газет на Вінниччині. Учні читають статтю про Олега Чорногуза

Слайд 4

Творчі доробки письменника У формі тез учні розповідають про творчий шлях Олега Чорногуза

Слайд 5

Тест «Життєвий і творчий шлях Олега Чорногуза» 1. Олег Чорногуз – це український А) Драматург Б) Поет В) Прозаїк 2. Які види гумору використовуються у «Книзі веселих порад» Олега Чорногуза? А) Іронія та сарказм Б) Гумор та сатира В) Сатира та сарказм Г) Інвектива та гумор 3. Олег Чорногуз заснував видавництво і сатиричний часопис із назвою А) «НІС» Б) «РУХ» В) «ВУС» 4. Лауреатом яких премій є Олег Чорногуз? А) Ім. Тараса Шевченка Б) Ім. Василя Симоненка В) Ім. Остапа Вишні Г) Ім. Олеся Гончара 5. Скільки разів Олег Чорногуз обирався секретарем Національної спілки письменників України? А) 1 Б) 2 В) 3 Г) 4 6. Олег Чорногуз виходець із родини А) Ветлікаря та домогосподарки Б) Педагогів В) Інженера та медсестри Г) Лікарів

Слайд 6

7. Яким із орденів нагороджений Олег Чорногуз? А) «Орденом Богдана Хмельницького» Б) «Орденом князя Ярослава Мудрого» В) Орденом «Золота Зірка» Г) «Орденом княгині Ольги» 8. Олег Федорович Чорногуз народився на А) Черкащині Б) Чернігівщині В) Полтавщині Г) Вінниччині 9. Олег Чорногуз працював головним редактором журналу А) «Перець» Б ) «Крокодил» В) «Радянський письменник» 10. Де навчався Олег Чорногуз? А) Київський державний університет ім.. Т. Шевченка Б) Київський інститут ім.. М. Драгоманова В) Чернівецьке загальновійськове училище 11. Яка збірка сатири та гумору Олега Чорногуза є найпопулярнішою? А) «Співомовки» Б) «Мисливські усмішки» В) «Книга веселих порад» 12. Яке захоплення має Олег Чорногуз? А) Теслярство Б) Рибальство В) Лозоплетіння Г) Мисливство

Слайд 7

Самооцінювання КЛЮЧ: 1 – в; 2 – б; 3 – в; 4 – в, г; 5 – б; 6 – а; 7 – б; 8 – г; 9 – а; 10 – а, в; 11 – в; 12 – б.

Слайд 8

Пригадайте Що таке гумор? Різновид комічного, відображення смішного в життєвих явищах і людських характерах Що таке сатира? Гостре, осудливе осміяння негативного Як потрібно поводитись у театрі, кінотеатрі, на концерті?

Слайд 9

Правила поведінки у театрі, кінотеатрі Приходьте в театр завчасно. Одяг залишайте в гардеробі. У театрі всі найцікавіші моменти підтримують оплесками. У кіно аплодувати не прийнято. Якщо ви занедужали – залиштеся вдома. Не їжте, не пийте у залі. Своїми рухами не заважайте іншим. Намагайтеся стримувати свої емоції, щоб не створювати дискомфорт тим, хто поряд. Якщо у залі зустріли знайомих, не привертайте увагу голосом та зайвими рухами. Достатньо кивнути головою. Обов’язково вимкніть мобільні телефони. Без поважної причини не виходьте із залу. Не залишайте залу до завершення фільму або раніше за авансцену. Будьте взаємоввічливими.

Слайд 10

Олег Федорович — автор широко популярної "Книги веселих порад", яка, як і окремі романи, неодноразово виходила тиражами 115 тисяч примірників і перекладалася на інші мови. Читання волос оповідання “Як поводитися в кіно”

Слайд 11

Чому Олег Чорногуз вирішив написати оповідання на таку тему? Які засоби комічного автор використав у творі? Замініть “антипоради” справжніми порадами “Норми поведінки у кінотеатрі”. Чи змінились сучасні норми поведінки у кіно? Чому?

Слайд 12

Порівняймо. Висновки напрошуються самі…

Слайд 13

Подумаймо разом Велике мистецтво кіно полягає не у русі мускулів лиця та тіла, а у русі думки і душі (БРУКС Луїза). У кіно потрібно показувати серце (Джина Лоллобриджида). Люди приходять у кіно, щоб розділити одну й ту ж мрію (Бернардо Бертолуччі). Звукове кіно відкрило тишу (Робер Брессон). Кіно - велика сила (Георгій Александров). Едине мистецтво, здатне поєднать всі мистецтва - це кіно (Гарун Агацарський). Кінотеатр – це місце, де дивляться на акторів для того, щоб в краще розгледіти себе (Леонід Сухоруков). Фотография - це правда. А кіно - це правда 24 кадри в секунду (Жан-Люк Годар).

Слайд 14

Чи досягли ми цілі, поставленої на початку уроку?

Слайд 15

Домашнє завдання Створити власні “антипоради” до суспільного явища, яке вас найбільше стурбувало; Намалювати ілюстрації до прочитаного оповідання або до власних “антипорад”.

Слайд 16

Бажаю успіху!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література