X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
обряди гуцульщини

Завантажити презентацію

обряди гуцульщини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гуцули, побут, звичаї, обряди Підготувала учениця 10-го класу Колісник Інна

Слайд 2

Проводи на полонину Великим святом для місцевих жителів є проводи гуцульських пастухів на віддалені гірські пасовища- полонини для випасу худоби. Найбільш яскраво його відзначають на Микуличині.

Слайд 3

Характеризуючі речі Гуцулів Три речі які характеризують життя гуцулів- це бринза, трембіта, ватра. Під полонинські наспіви ватаг запалює вогнище-ватру, а парубки танцюють гуцульський ритуальний чоловічий танець ’’Аркан’’ з маленькими топірцями в руках. Вівчарі пригощають усіх бажаючих будзом і вурдою. Завершуються проводи святковим концертом.

Слайд 4

Гуцульське весілля Гуцульське весілля, як казка. Навіть в теперішній час гуцули дотримуються своїх традицій. Вони й досі вдягаються в національний одяг, прикрашають своїх коней В день весілля нареченого і наречену супроводжують бояри дружби, дружки, світилки свати, старости. Весілля повне веселих і жалібних пісень танців, ігор, забав, жартів,дотепів.

Слайд 5

Різдво на Гуцульщині Приготування до Різдва на Гуцульщині починається за здалегіть. За давньою традицією із обжинкових снопів виплітають деревце- ’’Дідуха’’, в якому за повір’ям замешкували душі дідів-прадідів, опікунів дому. Господині вранці 6 січня запалюють ‘’Живий вогонь ’’ в печі з дванадцяти полін і готують дванадцять ритуальних пісних страв. Серед страв Святої Вечері на першому місці стоїть кутя- це варена пшениця з медом, маком та горіхами. Деякі дослідники народних звичаїв вважають, що кутя- це відголосок

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література