ОБРАЗИ ПОВІСТІ О. КОБИЛЯНСЬКОЇ «ЗЕМЛЯ». ДУХОВНІ ОРІЄНТИРИ ТВОРУ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Кажуть, що двох однакових людей і характерів не буває навіть в одній родині. Яким був і в кого вдався Михайло, а в кого Сава? Чому Марійка любила більше Михайла, ніж Саву, хоч Сава був схожий на неї?
Чи не було в характері Сави патології? Пригадайте, який перший тяжкий гріх учинив Сава? (Укинув джмеля за пазуху своєму кривдникові, хлопчик помер.) Як зреагувала Марійка на такий вчинок? Чому не покарала сина? Чи були в Михайла негативні риси в характері? Як він ставився до Рахіри? Які стосунки були між братами? Чим була сім’я для кожного з братів?
Марійка та Івоніка — уособлення цінностей народної моралі. Рахіра, як і Сава,— утілення духовної деградації. Образ Анни. Трагедія шляхетної, чутливої душі в жорстоких обставинах тогочасного сільського життя.
1. Ставлення героїв до землі, до праці на ній. 2. Що найбільше вплинуло на дії й вчинки персонажа — бажання мати землю, володіти нею чи любов до землі? Як саме? 3. Як ставляться односельці до персонажа? Як оцінюють дії і вчинки? 4. Що для кожного персонажа було найвищою цінністю? Які моральні принципи вони сповідували? У чому вбачали щастя? План характеристики образів
Чи дає Ольга Кобилянська ті орієнтири, до яких потрібно прагнути в житті? Які персонажі близькі до вашого ідеалу людини? У повісті часто натрапляємо на вислів «гармонійна людина». Хто з героїв повісті, на вашу думку, найбільше відповідає цій характеристиці? Чи актуальні проблеми, порушені в повісті, сьогодні? Сформулюйте ідею твору.
Домашнє завдання 1. Упорядкувати записане на уроці, опрацювати відповідний матеріал за підручником. 2. Прочитати повість О. Кобилянської «Людина».
Схожі презентації
Категорії