X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ОБРАЗИ ПОВІСТІ О. КОБИЛЯНСЬКОЇ «ЗЕМЛЯ». ДУХОВНІ ОРІЄНТИРИ ТВОРУ

Завантажити презентацію

ОБРАЗИ ПОВІСТІ О. КОБИЛЯНСЬКОЇ «ЗЕМЛЯ». ДУХОВНІ ОРІЄНТИРИ ТВОРУ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ОБРАЗИ ПОВІСТІ О. КОБИЛЯНСЬКОЇ «ЗЕМЛЯ». ДУХОВНІ ОРІЄНТИРИ ТВОРУ

Слайд 2

Бо ти на землі — людина. В. Симоненко

Слайд 3

Кажуть, що двох однакових людей і характерів не буває навіть в одній родині. Яким був і в кого вдався Михайло, а в кого Сава? Чому Марійка любила більше Михайла, ніж Саву, хоч Сава був схожий на неї?

Слайд 4

Чи не було в характері Сави патології? Пригадайте, який перший тяжкий гріх учинив Сава? (Укинув джмеля за пазуху своєму кривдникові, хлопчик помер.) Як зреагувала Марійка на такий вчинок? Чому не покарала сина? Чи були в Михайла негативні риси в характері? Як він ставився до Рахіри? Які стосунки були між братами? Чим була сім’я для кожного з братів?

Слайд 5

Марійка та Івоніка — уособлення цінностей народної моралі. Рахіра, як і Сава,— утілення духовної деградації. Образ Анни. Трагедія шляхетної, чутливої душі в жорстоких обставинах тогочасного сільського життя.

Слайд 6

1. Ставлення героїв до землі, до праці на ній. 2. Що найбільше вплинуло на дії й вчинки персонажа — бажання мати землю, володіти нею чи любов до землі? Як саме? 3. Як ставляться односельці до персонажа? Як оцінюють дії і вчинки? 4. Що для кожного персонажа було найвищою цінністю? Які моральні принципи вони сповідували? У чому вбачали щастя? План характеристики образів

Слайд 7

Чи дає Ольга Кобилянська ті орієнтири, до яких потрібно прагнути в житті? Які персонажі близькі до вашого ідеалу людини? У повісті часто натрапляємо на вислів «гармонійна людина». Хто з героїв повісті, на вашу думку, найбільше відповідає цій характеристиці? Чи актуальні проблеми, порушені в повісті, сьогодні? Сформулюйте ідею твору.

Слайд 8

Домашнє завдання 1. Упорядкувати записане на уроці, опрацювати відповідний матеріал за підручником. 2. Прочитати повість О. Кобилянської «Людина».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література