X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
«Найрозумніший» з літератури

Завантажити презентацію

«Найрозумніший» з літератури

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

КАЗКИ НАРОДНІ 1. До кого ходили судитися селяни у казці «Мудра дівчина»? 2. На якій тварині їздив Іван по чарівному королівству? 3. Хто складав казки, коли ще не було писемності? 4. Який корінь у слова «казка»? 5. Назвіть головних персонажів казки «Правда і кривда» 6. Чим оживив вовк Івана? 7. Яким синонімом можна замінити слово «кривда»? 8. Як можна було повернути жителям міста воду? 9. Як часто починаються казки? 10. На якому кораблі люди мріяли піднятися в небо? 11. Що завжди перемагає в казках? 12. На скільки видів поділяються народні казки? 13. Яке яйце перше знесла курочка Ряба? 14. Хто найбільше любить слухати казки?

Слайд 2

МІФИ 1. Чому стародавні люди створювали міфи? 2. Що називають міфами? 3. Який вид фольклору називають найдавнішим? 4. Яким словом можна замінити слово «космос»? 5. З чого за міфами створилася земля? 6. Що не спалив злий вогонь? 7. Кого порізав на полі чоловік? 8. Бог говорить дощу: «Іди, де просять». А він іде, де… 9. Чому пес живе біля людини? 10. Хто довго владарював над богами, людьми і світом? 11. Як звати бога весняного сонця? 12. Зірки на небі – то … 13. Найкращу на світі дівчину вкрало собі за дружину 14. У якого Бога вірять сучасні християни?

Слайд 3

ЗАГАДКИ 1. За білими березами талалайко плеще 2. Що то за голова, що лиш зуби та борода? 3. Не звір, не птиця, а ніс, як спиця 4. Плавала, купалась, сухенька зосталась. 5. Довгий, зелений, добрий солоний, добрий сирий, хто він такий? 6. Без рук, без ніг, а хату стереже. 7. Що у світі наймиліше? 8. Весь вік ношу, а ліку йому не маю 9. Що то за віз, що без коліс? 10. І своє дитя не забула, і чужих нагодувала. 11. Без рук, без сокири хату будує. 12. Біля тіла вуха, а голови немає. 13. Сама гола, а других одягає 14. Що в будь-якій кількості легке? 15. Не людина, а говорить і співає, всім новини сповіщає. 16. Хто його в руки не візьме, всі по голові б’ють.

Слайд 4

СЕКРЕТ (шкільне життя) 1. У скільки років діти починають ходити до школи? 2. Чого найбільше на уроці чекають діти? 3. По чому пишуть крейдою? 4. Скільки разів на рік бувають канікули? 5. Який найголовніший документ учня? 6. Яке завдання запитують усі учителі? 7. Як називається урок малювання? 8. Який урок «найрухливіший»? 9. Коли учень не виконав домашнє завдання з німецької мови, як він це пояснює учителю? 10.Яку роботу всі учні виконують у спеціальному зошиті? 11. З чого починається і чим закінчується шкільний день? 12. Скільки буде 7х7? 13. Закінчіть приказку: вчення – світло, а невчення - … 14. Хто в класі слідкує за порядком? 15. Про яку оцінку мріє кожен учень?

Слайд 5

І.Франко. «Фарбований Лис» 1. Як звали Лиса із казки Франка 2. Як назвав себе Лис після випадку з фарбою? 3. Скільки років прожив Франко? 4. Що хотів серед білого дня украсти Лис на базарі? 5. Як ви розумієте слово «щез»? 6. В яку бочку вскочив звір? 7. Ким захотів стати Лис? 8. Скільки часу процарював Лис? 9. Що зрадило Лиса? 10. Поясніть вислів «Мов полуда з очей спала» 11. Хто такий пройдисвіт? 12. Продовжте прислів’я: у страху очі …

Слайд 6

В.Королів-Старий. «Потерчата» 1. Хто такі потерчата? 2. Хто був господарем Домовика? 3. Що таке «теплий бовдур»? 4. Як звали дяка? 5. Якого кольору були потерчата? 6. Де потопав дяк? 7. У що задля порятунку дяка перетворився Домовик? 8. Де стояла хата дяка? 9. Як зустріла брудного дяка жінка? 10. Біля кого спав Домовик на лежанці? 11. Поясніть вислів «Трусився, як лист на осиці» 12. А якщо не потерчата, то що завело дяка в болото?

Слайд 7

В.Симоненко «Цар Плаксій та Лоскотон» 1. Хто з українських письменників писав поетичні казки? 2. Як називалась країна, де царював Лоскотон? 3. Хто такий Лоскотон? 4. На що були схожі очі в Плаксія? 5. Скільки було дітей у Плаксія? 6. Чому Плаксій не любив Лоскотона? 7. Чому слуги не могли знайти Лоскотона? 8. Як звали капітана, що хотів стати зятем Плаксія? 9. Кого взяв за дружину капітан Макака? 10. Від чого помер Плаксій? 11. У чому носить сміх веселий Лоскотон? 12. Як ви розумієте слово «чимчикуй»?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література