X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Лілія

Завантажити презентацію

Лілія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку З родини починається людина (на прикладі творів Лілії Блискавиці)

Слайд 2

Мета ознайомити дітей з біографічними відомостями про Лілію Блискавицю; спробувати зануритися у світ її образів та думок; з'ясувати основні проблеми, які піднімає письменниця та проаналізувати художні засоби, якими вона їх реалізовує;навчатися висловлювати свою думку й аргументувати її; розвивати зв'язне мовлення учнів, логічне та образне мислення, афористичність і точність думки; зосереджувати увагу на виборі лексики для власних суджень; вчити учнів бути чемними, шанувати батьків, допомагати їм, любити і завжди пам'ятати місце, де народилися, рідну оселю, свій народ, рідну мову, Україну, розширити кругозір, виховувати лю бов до найближчих і найрідніших людей — матері й батька, бабусі й дідуся

Слайд 3

Сім’я для малої дитини – це Космос,де мама – Сонце , тато – Місяць, а численні родичі – планети. Саме тут вона черпає сили і енергію для життя, вчиться мудрості і набирається досвіду. Космічна гармонія створює міцну ауру, яка захищає від різних негараздів…» Т.Амксєєнко. Епіграф

Слайд 4

Бесіда за питаннями: Які художні твори ви любите читати? Чому? Яке повчальне значення для вас мають твори художньої літератури. Відповідаючи, посилайтеся на приклади з відомих вам творів.

Слайд 5

Слайд 6

Дитяча письменниця Лілія Блискавиця презентувала нову книгу – Натхнення з’являється від природи, від оточуючого середовища. Моє натхнення лине від самого дитинства, з бабусиного городу, з маленьких курочок, які бігали на подвір’ї. Я завжди спілкувалася із ними, як з рідними, тому що завжди треба поважати оточуюче середовище, любити природу і вона буде віддавати тобі своє тепло. Все, що я бачила навколо, я хотіла описувати і воно збереглося в моїй пам’яті.

Слайд 7

Знайомство з оповіданням письменниці “Ляльковий концерт” Читання тексту ланцюжком (міні-підручник)

Слайд 8

Робота з текстом Визначте тему твору та головну ідею. Продовжте речення: “Основною думкою твору є …” Визначте композицію цього твору.

Слайд 9

Літературознавча хвилинка Пригадайте складові композиції твору. Перевірте сказане експозиція; зав'язка; кульмінація; розв'язка.

Слайд 10

Пригадайте з усної народної творчості вислови, які навчають дітей бережливому ставленню до речей Дайте відповідь на запитання: “Чому навчали Льолю бабуся і тітонька?”

Слайд 11

Працюємо з текстом Знайдіть в тексті твору фразеологізми, які використовує авторка. Доберіть фразеологізми-синоніми

Слайд 12

Переглядаючи малюнки, пригадай в з яких творів ці герої і як їх звуть

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Дайте відповідь на запитання Чому навчають твори Лілії Блискавиці? Які правила ви почерпнули для себе?

Слайд 20

Пояснення домашнього завдання Читати і переказувати оповідання «Блискавка», скласти тестові завдання.

Слайд 21

Презентацію підготувала Вчитель української мови та літератури Волошина С.В.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література