X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Діаспора

Завантажити презентацію

Діаспора

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Література української діаспори

Слайд 2

Література написана українськими письменниками в еміграції, які з політичних, економічних, релігійних причин виїхали з України на постійне чи тривале проживання за кордоном. Діаспорна література – результат переселення літераторів насам- перед через численні політичні репресії на території України в 20 столітті.

Слайд 3

Одним із найперших літературних творів, написаних на чужині укр. автором є віршована присвята Юрія Дрогобича римському папі Сиксту VI, була опублікована у Римі (1483). Важливі твори мемуарної, епістолярної та публіцистичної літератури залиши представники “мазепинської еміграції” (1709 – 1750рр). Насамперед це тексти Пилипа Орлика (Замітки про Україну й козаків, про яких Європа мало що знає).

Слайд 4

До еміграційної літератури можна зарахувати більшість творів Миколи Гоголя, що мешкав у Санкт-Петербурзі.

Слайд 5

Так само, як і більшість доробку Тараса Шевченка, адже ці твори були написані за межами України.

Слайд 6

Австралія

Слайд 7

Австралія Перша українська книжка була опублікована в Австралії в 1951. Це була збірка імпресіоністичних новел Володимира Русальсько- го “Після облоги міста”. Найпомітніші українські письменники Австралії:Тетяна Волошка, Євген Зозе, Ярослав Масляк. Було засновано два українських видавництва: “Ластівка”, “Книга ”. В Австралії є доволі багато літературно-мистецьких клубів, які періодично проводять літературні конкурси.

Слайд 8

Канада Література українською мовою започаткована в Канаді з 90-х років XIX століття. Найвідомоші: Іван Збур, Улас Самчук.

Слайд 9

США Література укр. мовою започатко- вана в США,як і в Канаді з 90 років XIXст. Перші укр. автори у США до 1998р. групувалися в об’єднанні “Слово”. Загалом видалося більше 180 часописів. Активні видавництва: “Булава”, “Червона калина”, “Книгоспілка”. У Чикаго існує літературний фонд ім. Івана Франка, що проводить щорічні літературні конкурси.

Слайд 10

Південна Америка Українська діаспора тут менш чисельна ніж в Північні Америці, але вже в 1910 році в Аргентині був заснований перший кальту- рний осередок “Українська читальня”. У 1948 році була створена Українська репрезентація українських товариств півд. Америки, яка займалася публікацією творів української літера- тури.

Слайд 11

Найвідоміша українська письменниця Південної Америки — Віра Вовк, яка мешкає в Бразилії. «Я ліплена з доброї Бориславської глини. Куди не поніс би мене буревій, темні ялиці шумлять у мені, темна Тисмениці таємниця струмить у жилах. Моя душа стане дзвоном Старої бойківської дзвіниці, Щоб голосити за мертвими І будити живих»

Слайд 12

Слава Україні – Героям Слава! Хочеться відзначити, що українська діаспора присутня майже у кожному куточку світу: Німеччина, Великобританія, Австрія, Франція, Польща, Швеція.. Але ми маємо пам’ятати, що патріотичний дух живе у кожному, хто зараз не на Батьківщині.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література