Українська діаспора у країнах Латинської Америки
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Українці в Аргентині З падінням залізної завіси уряд Аргентини почав запрошувати українців на виїзд в Аргентину. Сучасна еміграція зосереджена в районі Великого Буенос-Айреса. В Аргентині проживає до 300 тисяч етнічних українців
В еміграційному русі українців до Аргентини можна виокремити чотири періоди (хвилі): Згідно з даними Національного управління міграції Аргентини, протягом 1993 — 2003 рр. до Аргентини прибуло близько 25 тис. українців. Українці в Аргентині 1897-1914 1922-1939 1946-1951 1993-…
Займаються землеробством. Мають хорошу репутацію за працьовитість, спокійну вдачу, пісенність і толерантність. Всі вони з одержимістю і святістю вболівають за майбутнє України Українці в Аргентині Розселення Вони переважно розселені в північних провінціях — у столиці та провінціях Буенос-Айрес, Місьйонес, Чако, Мендоса, Формоса, Кордова, Ріо-Негро.
Українська Центральна Репрезентація — створена 1947 року, об'єднує понад 30 товариств української діаспори; Українське культурне товариство «Просвіта»; Українське товариство «Відродження»; Союз українок Аргентини; «Пласт» Організація української молоді в Аргентині; Фундація ім. Тараса Шевченка, яка доглядає за спорудженими в Аргентині пам'ятниками Кобзарю, а також Українським цвинтарем у м. Монте-Гранде Аргентинсько-українська асоціація випускників вищих навчальних закладів Спілка української молоді Культурний центр «Аврора» (м. Мар-дель-Плата) Громадська асоціація «Оранта», створена 2006 року Українці в Аргентині Українські громадські організації Аргентини
Українці в Бразилії У Бразилії українці належать до найстаріших етнічних груп серед іммігрантів. Центром українського поселення стало засноване ними місто Прудентополіс (штат Парана). Окрім Парани, українські емігранти розташувалися також у штаті Сан-Паулу, у місті Сан-Каетану-ду-Сул та у кварталі, що межує з Віла-Зеліна, у столиці штату. 1 хвиля – 1895-1897 (близько 20 тисяч) 2 хвиля – 1909-1914 (понад 18 тисяч) 3 хвиля – 1917-1941 (близько 9 тисяч) 4 хвиля – 1946-1951 (понад 200 тисяч)
Українці в Бразилії 85% українців живуть у сільській місцевості. Інша частина українців працює у промисловості, здебільшого меблевій та металообробній та зайнялася вільними професіями (адвокати, лікарі тощо). 70% українців мешкає в районі Прудентополіса. У місті діє Церква Св. Йосафата, побудована у 1928 р. у центрі міста. Нині кількість українців у Бразилії сягає п’ятсот тисяч осіб, 96,5% з яких вже народилися у Бразилії і проживають у штаті Парана. Є асоціації митців: ансамбль народного танцю «Веселка», ансамбль бандуристів «Соловейко», які зберігають спадщину предків — бандура вже протягом століть є символом української народної музики.
Українці в Бразилії Українські громадські організації Бразилії Українсько-Бразильська Центральна Репрезентація; Українське Товариство Бразилії (УТБ); Українсько-Бразильське Товариство «Соборність»; Товариство Прихильників Української Культури; Музей української імміграції при Українському товаристві Бразилії (УТБ); Українсько-Брaзильський Клуб; Український меморіал; Музей української імміграції в Прудентополісі (Пам’ятник Тарасу Шевченку); Меморіал іммігранта; Асоціація Українсько-Бразильської Молоді (АУБМ) та інш.
Українці в Парагваї Українська етнічна меншина якої у середині 1990-х років складала від 5000 до 8000 мешканців. Українці зосереджені в Парагваї у невеличких громадах навколо міста Енкарнасьон на південному сході країни, на кордоні з аргентинською провінцією Місьонес (яка є теж центром української еміграції в Аргентині). Більшість українців у Парагваї займається сільським господарством, вирощуванням рису, кукурудзи, пшениці та інших культур. Певна частина українців Парагваю працюють у різних державних установах країни, в тому числі на високих урядових посадах.
Українці в Парагваї Перша велика група українських переселенців прибула до Парагваю з сусідньої Аргентини на початку 1930-х. Після Другої світової війни сюди прибуло кілька сотень українських біженців з таборів для переміщених осіб. Характерною рисою більшості українських поселенців в Парагваї є приналежність до православної церкви. На новому місці українські переселенці дали українські назви багатьом поселенням, такі як Нова Волинь або Тарасівка, але вимушені були згодом змінити їх на іспанські назви під тиском парагвайського уряду. На кінець 1940-х років в країні нараховувалося близько 10 000 українців. З часом, багато українців Парагваю, особливо представників інтелігенції переселилися до Аргентини, Канади або США. Багато з українських фермерів Парагваю досягли певних успіхів, володіють великими фермами із значною кількістю землі.
Українці в Парагваї Особливості української громади Парагваю В місті Енкарнасьон, яке є центром українського суспільного життя в Парагваї, знаходиться Український громадський центр, православні та католицькі церкви. Наприкінці 1930-х років Просвіта організовувала читальні зали, бібліотеки української літератури та громадські центри. Українські молодіжні організації діяли тут аж до 1955 р. В місті також був споруджений пам'ятник Тарасу Шевченку. Більше половини українців Парагваю належать до Української автокефальної православної церкви. Близько 30% є віруючими Української греко-католицької церкви.
Схожі презентації
Категорії