X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Афоризми Григорія Савича Сковороди

Завантажити презентацію

Афоризми Григорія Савича Сковороди

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Учениця групи №25 Дирів Леся ВПУ №7 Калуш/2013

Слайд 2

 Хто думає про науку, той любить її, а хто її любить, той ніколи не перестае вчитися, хоча б зовні він і здавався бездіяльним.   Чорнухинський район, Ні про що не турбуватись, ні за чим не турбуватись - значить, не жити, а бути мертвим, адже турбота - рух душі, а життя - се рух.  Україна  Полтавська область

Слайд 3

 Що може бути солодше за те, коли любить і прагне до тебе добра душа?   Надмір породжує пересит, пересит - нудьгу, нудьга ж - душевну тугу, а хто хворіє на се, того не назвеш здоровим. 

Слайд 4

Любов виникає з любові; коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю.  Хіба розумно чинить той, хто, починаючи довгий шлях, в ході не дотримує міри?  1745–1750 р.р мандрує Європою Угорщина Словаччина Австрія

Слайд 5

Як купці вживають застережних заходів, аби у вигляді добрих товарів не придбати поганих і зіпсутих, так і нам слід якнайретельніше пильнувати, щоб, обираючи друзів, цю найліпшу окрасу життя, більше того - неоціненний скарб, через недбальство не натрапити на щось підроблене. 

Слайд 6

 Не все те отрута, що неприємне на смак.  Добрий розум, робить легким будь-який спосіб життя.  Бери вершину і матимеш середину.  Катерина ІІ Граф ГригорійПотьомкін Санкт-Петербург

Слайд 7

З усіх утрат втрата часу найтяжча.  Безумцеві властиво жалкувати за втраченим і не раді- ти з того, що лишилось.   Більше думай і тоді вирішуй.  видання творів Григорія Сковороди вийшло в 1912 р. в Петербурзі під редакцією В. Бонч-Бруєвича. Скільки зла таїться всередині за гарною подобою: гадюка ховається в траві.  О, коли б змога писати так само ба- гато, як і мислити! 

Слайд 8

Майбутнім ми маримо, а сучасним гордуємо: ми прагнемо до того, чого немає, і нехтуємо тим, що є, так ніби минуле зможе вернутись назад, або напевно мусить здійснитися сподіване. 

Слайд 9

У тих, хто душею низький, найкраще з написаного і сказаного стає найгіршим.  Уподібнюйся пальмі: чим міцніше її стискає скеля, тим швидше і прекрасніше здіймається вона догори. 

Слайд 10

Не розум від книг, а книги від розуму створились.  Не дивина дорогу віднайти, але ніхто не хоче шукати, кожен своїм шляхом бреде та іншого веде - в цьому і важкість.

Слайд 11

Невже ти не чув, що сини віку мудріші від синів дня?  Математика, медицина, фізика, механіка, музика зі своїми сестрами - чим глибше їх пізнаємо, тим сильніше палять серце наше голод і спрага. 

Слайд 12

Шукаємо щастя по країнах, століттях, а воно скрізь і завжди з нами; як риба в воді, так і ми в ньому, і воно біля нас шукає нас самих. Нема його ніде від того, що воно скрізь. Воно схоже до сонячного сяйва - відхили лише вхід у душу свою. 

Слайд 13

Істина спалює і нищить усі стихії, показуючи, що вони лише тінь її.  Не все те недійсне, що недосяжне дитячому розумові. 

Слайд 14

Вода без риби, повітря без пташок, час без людей бути не можуть. Чи не дивина, що один у багатстві бідний, а інший у бідності багатий?  Памятник Г. Сковороді в Харкові

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література