Адріан Кащенко «На Кодацьким порогом»
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Бесіда Що вам відомо про козаків? Які риси характеру притаманні козакам? Чи легко було бути козаком? У творах яких відомих вам письменників розповідається про козацтво?
Мета уроку: продовжити знайомити школярів з історичним минулим на шого рідного краю, народу на прикладі твору А. Кащенка «Над Кодацьким порогом»; стисло опрацювати відомості про життєвий і творчий шлях письменника; з’ясувати ідейно-художній зміст повісті, охарактеризувати її героїв; розвивати культуру зв’язного мовлення, увагу, спостережли вість, логічне мислення, вміння узагальнювати, порівнюва ти, співставляти, раціонально використовувати навчальний час; формувати кругозір учнів; виховувати почуття пошани, поваги до історичних героїв краю, на їх прикладі прищеплювати школярам любов до Батьківщини, народу. .
У кінці XVIII ст. Кодак перейменовано на село Старі Кайдаки, тепер це південна околиця Дніпропетровська
Правила роботи в групі Починайте висловлюватись спочатку за бажанням, а потім по черзі. Дотримуйтесь правил активного слухання, головне - не перебивайте один одного. Обговорюйте ідеї, а не особистості, які висловили цю ідею. Утримуйтесь від оцінок та образ учасників групи. Намагайтеся дійти спільної думки, хоча в деяких випадках у групі може бути особлива думка і вона має право на існування.
Підсумок уроку «Незакінчене речення» Продовжити думку : «Сьогодні на уроці я дізнався… зрозумів… навчився...»
Домашнє завдання Прочитати твір М. Стельмаха «Гуси-лебеді летять» с. 137-162 Додатково (виконується за бажанням): Написати твір-роздум «Зрада — найтяжчий людський гріх». Індивідуальне завдання: підготувати повідомлення про Михайла Стельмаха
Схожі презентації
Категорії