X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Великосорочинський літературно-меморіальний музей М.В. Гоголя

Завантажити презентацію

Великосорочинський літературно-меморіальний музей М.В. Гоголя

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентацію виконала Презентацію виконала Учениця 10 класу Великосорочинської санаторної школи-інтернату Пустовіт Вікторія

Слайд 2

Великосорочинський літературно-меморіальний музей М.В. Гоголя

Слайд 3

19 квітня 1909 року в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області, біля флігеля М. Я. Трохимовського, в якому 1 квітня 19 квітня 1909 року в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області, біля флігеля М. Я. Трохимовського, в якому 1 квітня (20 березня за ст. ст.) 1809 року народився М. В. Гоголь, відбувся мітинг громадськості села, під час проведення якого на фасадному боці будинку було встановлено меморіальну дошку з написом : ”Тут 20 березня 1809 року народився М. В. Гоголь”.

Слайд 4

Флігель лікаря М. Я. Трохимовського

Слайд 5

28 серпня 1911 року в центрі села відбулося урочисте відкриття пам’ятника великому письменнику. До його підніжжя були покладені срібні, металеві та порцелянові вінки, вишиті рушники, книги, невеликі портрети письменника, музичні інструменти. Після урочистостей всі ці реліквії зберігалися у Великосорочинській учительській семінарії ім. Гоголя. 28 серпня 1911 року в центрі села відбулося урочисте відкриття пам’ятника великому письменнику. До його підніжжя були покладені срібні, металеві та порцелянові вінки, вишиті рушники, книги, невеликі портрети письменника, музичні інструменти. Після урочистостей всі ці реліквії зберігалися у Великосорочинській учительській семінарії ім. Гоголя.

Слайд 6

Пам'ятник М.В. Гоголю в день відкриття (28 серпня 1911)

Слайд 7

Слайд 8

А зараз маленький екскурс по музею

Слайд 9

Перший Зал

Слайд 10

Слайд 11

Цікаві експонати Ніжинської гімназії – підручники, за якими навчалися студенти даного навчального закладу, книги, які входили в коло читань юного Гоголя, рукописна “Книга всякої всячини”, що вміщувала в себе широкий і розмаїтий матеріал з усної народної творчості, обрядів та повір’їв, пісень та приказок. Представлено також копію атестату, який отримав письменник після закінчення гімназії. Цікаві експонати Ніжинської гімназії – підручники, за якими навчалися студенти даного навчального закладу, книги, які входили в коло читань юного Гоголя, рукописна “Книга всякої всячини”, що вміщувала в себе широкий і розмаїтий матеріал з усної народної творчості, обрядів та повір’їв, пісень та приказок. Представлено також копію атестату, який отримав письменник після закінчення гімназії.

Слайд 12

В експозиції першої зали міститься першодрук книги “ Вечори на хуторі біля Диканьки” 1831 року видання, яка принесла молодому письменнику неабияку славу. Тут же – безліч ілюстрацій, виконаних різними художниками, що розкривають епізоди повістей, які увійшли до цієї книги. В експозиції першої зали міститься першодрук книги “ Вечори на хуторі біля Диканьки” 1831 року видання, яка принесла молодому письменнику неабияку славу. Тут же – безліч ілюстрацій, виконаних різними художниками, що розкривають епізоди повістей, які увійшли до цієї книги.

Слайд 13

Особливий інтерес являє робота В. Волкова “ Гоголь у Василівці слухає лірника”. Вона свідчить, що письменник ще в юнацькі роки близько знайомився із життям простих людей, вивчав усну народну творчість, і це допомогло йому згодом змалювати самобутні народні характери та український колорит. Особливий інтерес являє робота В. Волкова “ Гоголь у Василівці слухає лірника”. Вона свідчить, що письменник ще в юнацькі роки близько знайомився із життям простих людей, вивчав усну народну творчість, і це допомогло йому згодом змалювати самобутні народні характери та український колорит.

Слайд 14

Мати письменника Змалку М. Гоголь був виплеканий на материнській українській мові. А завдяки російській мові він усьому світу зміг показати, що у центрі Європи є така неповторна країна – Україна з гостинними та веселими людьми.

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Другий зал Збірка “Миргород” 1835 року видання представлена в другій залі. Тут же – численні ілюстрації різних художників до повістей, що увійшли до цієї збірки. З особливим захопленням працював письменник над історичною повістю “Тарас Бульба”

Слайд 18

В основному експозиція другої зали присвячена цій повісті. Тут представлені роботи В. Кібрика, Г. Якутовича, М. Дерегуса та інших художників на тему твору, скульптура “Тарас Бульба” роботи К.Кузнецова та Р.Андреєвої , “Смерть Тараса” В основному експозиція другої зали присвячена цій повісті. Тут представлені роботи В. Кібрика, Г. Якутовича, М. Дерегуса та інших художників на тему твору, скульптура “Тарас Бульба” роботи К.Кузнецова та Р.Андреєвої , “Смерть Тараса” В.Білоуса.

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Третій зал Експозиція третього залу висвітлює період розквіту творчості М. В. Гоголя, розповідає про створення “Петер-бурзьких повістей”, “Арабесок”, “Ревізора”, “Мертвих душ”. Представлено також журнал “Современник” 1835 р., в якому часто друкувались твори Гоголя, перше видання комедії “ Ревізор “ 1836 року.

Слайд 24

В центрі експозиції до “Ревізора” – картина В.Савенкова “Гоголь працює над “Ревізором”, літографія із зображенням Александрінського театру в Петербурзі, де відбулася прем’єра “Ревізора”, а через місяць в Малому театрі в Москві. Тут же портрети перших виконавців ролей п’єси – І.Сосницького, В.Каратигіна, В.Асенкової, М.Дюра, М.Щепкіна. В центрі експозиції до “Ревізора” – картина В.Савенкова “Гоголь працює над “Ревізором”, літографія із зображенням Александрінського театру в Петербурзі, де відбулася прем’єра “Ревізора”, а через місяць в Малому театрі в Москві. Тут же портрети перших виконавців ролей п’єси – І.Сосницького, В.Каратигіна, В.Асенкової, М.Дюра, М.Щепкіна.

Слайд 25

Титульна сторінка до поеми «Мертві душі» 21 травня 1842 року у світ вийшла поема “Мертві душі”, на сторінках якої письменник з неймовірною художньою правдою показав людську правду і кривду. “Мертві душі” – вершина творчості М. В. Гоголя.

Слайд 26

Велику історичну цінність мають також особисті речі письменника, що експонуються в цій залі, багатий інтер’єр, що розкриває перед нами домашній затишок, дизайн того часу. Ще одним унікальним експонатом є оригінальний портрет М. В. Гоголя роботи І. Рєпіна, який представлений в цьому залі. Велику історичну цінність мають також особисті речі письменника, що експонуються в цій залі, багатий інтер’єр, що розкриває перед нами домашній затишок, дизайн того часу. Ще одним унікальним експонатом є оригінальний портрет М. В. Гоголя роботи І. Рєпіна, який представлений в цьому залі.

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Четвертий зал Експозиція четвертої зали розповідає про останні роки життя і творчості письменника, коли він переживав глибоку духовну кризу. У цей період з’явилася книга “Вибрані місця листування з друзями”, яка отримала різноманітні відгуки та різку критику В.Белінського

Слайд 30

Зараз сучасники переосмислюють цей глибокий твір про витоки духовності та непросте буття її в реальному житті, більше приділяють уваги особистості М. Гоголя, його духовному світу. І коли читати книгу з такої точки зору можна зрозуміти і назвати її настільною книгою кожної людини. Зараз сучасники переосмислюють цей глибокий твір про витоки духовності та непросте буття її в реальному житті, більше приділяють уваги особистості М. Гоголя, його духовному світу. І коли читати книгу з такої точки зору можна зрозуміти і назвати її настільною книгою кожної людини.

Слайд 31

У цій же залі картина художника І.Смирнова “Повернення”, фото будинку у Москві, де провів останні чотири роки свого життя письменник. Особисті речі письменника – портфель, валіза та записна книжечка останніх років, рушники сорочинських вишивальниць та срібні віночки, які були покладені до підніжжя пам’ятника. Тут також можна побачити копію посмертної маски М. Гоголя. У цій же залі картина художника І.Смирнова “Повернення”, фото будинку у Москві, де провів останні чотири роки свого життя письменник. Особисті речі письменника – портфель, валіза та записна книжечка останніх років, рушники сорочинських вишивальниць та срібні віночки, які були покладені до підніжжя пам’ятника. Тут також можна побачити копію посмертної маски М. Гоголя.

Слайд 32

Слайд 33

Слайд 34

Тема увічнення пам’яті письменника починається в четвертій залі і поступово переходить до останньої (п’ятої) зали. Тема увічнення пам’яті письменника починається в четвертій залі і поступово переходить до останньої (п’ятої) зали.

Слайд 35

П'ятий зал

Слайд 36

Слайд 37

Слайд 38

Так, його ім’я золотими літерами вписане в історію. Вдячні нащадки свято шанують пам’ять письменника. Ім’ям Миколи Васильовича Гоголя названо вулиці, навчальні заклади, бібліотеки, театри, йому споруджено пам’ятники, засновано музеї. Так, його ім’я золотими літерами вписане в історію. Вдячні нащадки свято шанують пам’ять письменника. Ім’ям Миколи Васильовича Гоголя названо вулиці, навчальні заклади, бібліотеки, театри, йому споруджено пам’ятники, засновано музеї.

Слайд 39

За його безсмертними творами відзнято чудові кінофільми, створено спектаклі, незрівнянні музичні та художні твори. За його безсмертними творами відзнято чудові кінофільми, створено спектаклі, незрівнянні музичні та художні твори.

Слайд 40

Миколи Васильович Гоголь – класик світового масштабу. Його твори читають на 64 мовах світу і у вестибулі музею представлено цікаву виставку “Твори М. В. Гоголя мовами світу”, де вміщені примірники його багатьма мовами світу. Миколи Васильович Гоголь – класик світового масштабу. Його твори читають на 64 мовах світу і у вестибулі музею представлено цікаву виставку “Твори М. В. Гоголя мовами світу”, де вміщені примірники його багатьма мовами світу.

Слайд 41

Музей у Великих Сорочинцах - це справжня скарбниця національної духовності. Побувавши в музеї письменника, хочеться ще і ще повернутися сюди, щоб вклонитися священній сорочинській землі, що подарувала всьому світові неперевершеного майстра слова. Музей у Великих Сорочинцах - це справжня скарбниця національної духовності. Побувавши в музеї письменника, хочеться ще і ще повернутися сюди, щоб вклонитися священній сорочинській землі, що подарувала всьому світові неперевершеного майстра слова.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Туризм