X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Георгіївський собор

Завантажити презентацію

Георгіївський собор

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Георгіївський собор

Слайд 2

Георгіївський собор — центральна споруда у архітектурному ансамблі Видубицького монастиря в Києві. Один із кращих шедеврів українського бароко, пам'ятка архітектури.

Слайд 3

Храм зведено на честь Георгія Побідоносця коштом полковника Михайла Миклашевського протягом 1696—1701 років. Георгій Побідоносець

Слайд 4

Михайло Миклашевський

Слайд 5

Урочисте закладення будівлі Георгіївського собору відбулось 11 червня 1696 року, завершено будівництво через п'ять років 15 липня 1701 року. В цьому ж році собор був посвячений митрополитом Варлаамом Ясинським.

Слайд 6

За радянської влади собор закрили, церковну утварь реквізували. У 1936 році на вогнищі, влаштованому комсомольцями, спалили п'ятиярусний іконостас Георгіївської церкви, попри те, що він був одним із кращих творів доби українського бароко.

Слайд 7

Пожежа 1967 року повністю знищила внутрішнє вбрання з фресками включно. Згоріло також зібрання унікальних стародруків Історичної академії наук УРСР, яке зберігалося в приміщені собору.

Слайд 8

Відновлювали собор за проектом архітектора Р. П. Бикової. Після пожежі і відбудови Георгіївського собору було прийняте рішення про передачу архітектурного комплексу Видубицького монастиря Інституту археології Науіональної академії наук України і собор став сховищем.

Слайд 9

Відродження святині почалося на зламі тисячоліть, коли монастирські споруди повернули церкві. У 1998 році в Георгіївському монастирі відбулась перша недільна служба.

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Туризм