Види паперу, його призначення
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Папір – один з найбільш знакових винаходів за всю історію цивілізації. Небагато що так вплинуло на людський побут, культуру, релігію і багато іншого, як його поява. Колись вын був на вагу золота. Сьогодні картонно-паперова промисловість виробляє продукцію, в яку входять різні види паперу. У рік їх випускається по 50 кг на кожного землянина.
За призначенням паперова продукція має такий розподіл: – для друку (або, як кажуть першодрукарі-німці, графічні види); – пакувальну і картон; – санітарно-гігієнічного призначення; – технічну.
Найбільше паперової продукції йде на потреби поліграфії. Із загального обсягу щорічно вироблюваних в світі паперу та картону (понад 300 млн. тонн) приблизно 30% – це саме графічні види паперу. У залізничному форматі це 30 тисяч складів по 50 вагонів у кожному.
Найбільш часто в офісах і поліграфічному виробництві використовуються такі види паперу для друку. * Офсетний. Однаково добре відображає як текст, так і прості ілюстрації завдяки високому вмісту целюлози. На ній друкують документи, з її листів зшивають журнали і книги. Більш стійка до механічних пошкоджень, ніж інші види паперу.
* Газетний. Має у своїй основі деревну масу і володіє малою щільністю. Його основне призначення – випуск періодичного друку та іншої газетної продукції.
* Мелованний. Високоякісна паперова основа зі спеціальним покриттям. Відрізняється прекрасним зовнішнім виглядом, при друку зберігає яскравість фарб. Призначення – глянцеві журнали, рекламна продукція, вітальні листівки тощо.
* Офісний. Хорошої якості, стійкий до механічних пошкоджень, внаслідок чого служить довше, ніж багато видів паперу. Це щоденний витратний матеріал будь-якого офісу (офіційні документи, звіти, накладні, прайси та ін.)
* Захищений. Папір спеціального призначення. Застосовується для захисту надрукованої на ньому інформації у вигляді документів, акцій, грошових знаків, облігацій і т.п. від підробок. Містить водяні знаки, штучні волокна та інші захисні елементи.
* Дизайнерський. Підрозділ, куди входять види паперу для візиток. Вони об’єднані наявністю текстури і різних покриттів для створення приємних тактильних відчуттів, поверхнею з металізованим або перламутровим покриттям. Крім візиток, на ньому друкуються листівки, запрошення, конверти і т.п.
* Пакувальний. Має вузькоспеціалізоване призначення – упаковка товару або продукту. Випускається декількох типів, що мають різний ступінь міцності. Найбільш міцний – крафт-папір, надзвичайно стійкий до механічних пошкоджень.
* Самокопіри. Багатошаровий папір з покриттям, що при друку або листі на першому шарі дублює інформацію на інших шарах. Основне призначення – бланки, які заповнюються в декількох примірниках.
* Самоклейка. Двошаровий папір; один шар є захисним, а інший, зворотний надрукованому, забезпечений клейким покриттям. Після зняття захисного шару виріб міцно приклеюється до будь-якої рівної поверхні. Продукція – етикетки, наклейки, стікери.
Не тримай ножиці кінцями вгору. Техніка безпеки при роботі з ножицями Не залишай ножиці у відкритому вигляді. При роботі слідкуй за пальцями лівої руки. Клади ножиці на стіл так, щоб вони не виходили за край стола. Передавай ножиці у закритому вигляді кільцями вперед. Не ріж ножицями під час руху. Не підходь до товариша під час різання.
Використані джерела http://svitohlyad.com.ua/kompyutery/vydy-paperu-yaki-buvayut-de-i-navischo-vony-zastosovuyutsya/ Картинки з Інтернету
Схожі презентації
Категорії