X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
„Поняття терміну „ОРІГАМІ”

Завантажити презентацію

„Поняття терміну „ОРІГАМІ”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

„Поняття терміну „ОРІГАМІ”. Прості способи конструювання поробок” ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ з художньої праці

Слайд 2

– Не вгадать тобі нізащо, котра з іграшок – найкраща! -Знаю! Трактор заводний! – Зовсім ні. - Електрична залізниця! - Помилився. - Ну, тоді це – пароплав! - Не вгадав. - Зрозуміло: це – літак! - Знов не так. Добре, відповідь я дам: та, яку зробив ти САМ!

Слайд 3

Зразки поробок

Слайд 4

Знайомство з технікою ОРІГАМІ Я гадаю, кожен з вас Дехто в руки вже не раз Паперовий аркуш брав, З нього, граючись, складав Чи то човника, чи пташку, Чи кишеньку, чи баклажку, Чи то просто літачка. То ж, повернемося з вами До складання знову, До мистецтва орігамі – Є такеє слово. Це японське давнє слово Необхідно знати: „Орі” – склад в японській мові, Значить щось складати. А папір свій називають Всі японці „гамі”. Коли з нього щось складають, Кажуть „орігамі”.

Слайд 5

ОРІГАМІ, ЯК ЗАСІБ СТВОРЕННЯ З ПАПЕРУ ПОРОБОК НАРОДИЛОСЬ В ЯПОНІЇ БІЛЬШЕ ТИСЯЧІ РОКІВ. СПОЧАТКУ ВОНО ОЗНАЧАЛО СВЯЩЕННЕ РИТУАЛЬНЕ ДІЙСТВО – ПРОТЯГОМ СТОЛІТЬ МОНАХИ СТАВИЛИ У ХРАМАХ НА ВІВТАРІ СКЛАДЕНІ З ПАПЕРУ ФІГУРКИ. ТАК ВОНИ ЗДІЙСНЮВАЛИ ЖЕРТВОПРИНОШЕННЯ БОГИНІ МИЛОСЕРДЯ КАННОН, ЩОБ ЗАДОБРИТИ ЇЇ І ПОПРОСИТИ ПОКРОВИТЕЛЬСТВА. ПО-ЯПОНСЬКИ СЛОВА „БОГ” І „ПАПІР” ЗВУЧАТЬ ОДНАКОВО – „КАМІ”, А „ОРІ” ОЗНАЧАЄ „СКЛАДЕНИЙ”. ТОБТО ОРІГАМІ – ЦЕ МИСТЕЦТВО ВИГОТОВЛЕННЯ РІЗНОМАНІТНИХ ФІГУРОК ШЛЯХОМ СКЛАДАННЯ АРКУША ПАПЕРУ. У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТ. МИСТЕЦТВО ОРІГАМІ З’ЯВИЛОСЯ І В ЄВРОПІ. З історії

Слайд 6

Базові форми Скласти навпіл. Базова форма «Книжка» Книжка Скласти квадрат по діагоналі. Базова форма «Трикутник» Трикутник Скласти квадрат по діагоналі. Скласти вправо «долиною» Верхній шар паперу скласти вліво горою Перевернути Складка «долина» Верхній шар паперу потягнути вправо і пригладити Базова форма «Водяна бомбочка» Квадрат

Слайд 7

Послідовність виконання виробу „Серветка “ЛІЛІЯ”” 1.Скласти базову форму „Трикутник”. 2. Відігнути бокові кути доверху. 3. Доверху відігнути тільки один шар паперу. 4.Наступний крок - це знову скласти догори шар паперу. 5.Відвернути відразу два шари паперу. 6.Звернути заготівку, з’єднавши правий і лівий кути. 7.Верхні кути закласти під смужку. 8.Утворилась серветка.

Слайд 8

1.Взяти прямокутний аркуш паперу (папір за бажанням, будь-якого кольору). 2. Зігнути аркуш навпіл по середній лінії підрівнюючи кінці. 3. У верхній частині складеного аркуша загнути лівий і правий ріжки, які мають посередині зійтися. 4. Нижні смужки-клапани відігнути уверх з лицьового боку. 5. Повернути заготовку ребром до себе, розправити її і перегнути по діагоналі. 6. Спочатку відігнути уверх з лицьового боку, потім з виворітного. 7. Заготовку повернути знову ребром до себе, розтягуючи її у різні боки. Послідовність виконання виробу „Човник”

Слайд 9

Послідовність виконання виробу „Барвистий метелик” 1.Зігнути квадрат за вказаними лініями. Увігнути бічні трикутники всередину. 2.Зігнути трикутник навпіл. 3.Бічні сторони верхнього трикутника зігнути до середньої лінії так, як показано на малюнку. 4.Відігнути частини, прилеглі до середньої лінії, до протилежних сторін. 5.На великому трикутнику зробити трикутну виїмку. 6.Прикрасити метелика за власним бажанням, приклеїти йому вусики.

Слайд 10

Послідовність виконання виробу „Зірка” Взяти папір за бажанням (будь-якого кольору) 2. Вирізати із аркуша квадрат. 3. Зігнути квадрат, утворивши трикутник, та знову розгорнути його. 4. Зігнути кути до середини. Утворилася основна форма. 5. Зігнути ці самі частини ще раз до середини. 6. Розкрити квадрат та увігнути частини, прилеглі до середньої лінії. 7. Таких деталей повинно бути 8. 8. Склеїти деталі між собою.

Слайд 11

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання