X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПОНЯТТЯ ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ І БУДОВА СВЕРДЛИЛЬНОГО ВЕРСТАТА

Завантажити презентацію

ПОНЯТТЯ ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ І БУДОВА СВЕРДЛИЛЬНОГО ВЕРСТАТА

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПРИЗНАЧЕННЯ І БУДОВА СВЕРДЛИЛЬНОГО ВЕРСТАТА Для отримання отворів у металевих заготовках застосовують свердлильні верстати. Серед них можуть бути верстати таких моделей: НС-12А, СН-15-Ш1, НС-12М та ін.

Слайд 2

ПРИЗНАЧЕННЯ І БУДОВА СВЕРДЛИЛЬНОГО ВЕРСТАТА Літери і цифри означають: Н — настільний, С — свердлильний, Ш1 — шкільний, числа 12 і 15 — найбільший діаметр свердла (у мм), яким можна свердлити отвори на цьому верстаті.

Слайд 3

БУДОВА СВЕРДЛИЛЬНОГО ВЕРСТАТА Вертикально-свердлильний настільний верстат моделі 2М112 має досконалішу конструкцію, порівняно з попередніми верстатами.

Слайд 4

БУДОВА СВЕРДЛИЛЬНОГО ВЕРСТАТА Основа верстата — чавунна плита 1. На плиті змонтовано робочий стіл 2, На задній частині плити є опорна площина, до якої в кронштейні 17 нерухомо закріплено силовий гвинт — колона 10, по якій переміщується шпиндельна бабка 5.

Слайд 5

БУДОВА СВЕРДЛИЛЬНОГО ВЕРСТАТА Шпиндельна бабка має корпус із чавуну, в якому розміщено механізм піднімання й опускання шпинделя. На нижньому конічному кінці шпинделя кріпиться свердлильний патрон 4. На верхній частині корпуса шпиндельної бабки розміщена клинопасова передача, що складається з ведучого 12 і веденого 8 п'ятиступінчастих шківів, паса 9, пристрою натягування паса 7 і захисного кожуха 11. Клинопасову передачу приводить у рух електродвигун 14

Слайд 6

БУДОВА СВЕРДЛИЛЬНОГО ВЕРСТАТА Використовуючи шківи різних діаметрів, можна змінювати частоту обертання шпинделя. Ведений п'ятиступінчастий шків міцно насаджено на втулку, яка має шліцьове з'єднання з верхнім кінцем шпинделя.

Слайд 7

БУДОВА СВЕРДЛИЛЬНОГО ВЕРСТАТА 1 — основа; 2 — робочий стіл; 3 — лещата; 4 — патрон; 5 — шпиндельна бабка; 6 — рукоятка подачі; 7 — гвинт регулювання натягування паса; 8 — шків ведений; 9 — пас клиноподібний;

Слайд 8

БУДОВА СВЕРДЛИЛЬНОГО ВЕРСТАТА 10 — колона; 11 — кожух захисний; 12 — шків ведучий; 13 — плита підмоторна; 14 — електродвигун; 15 — рукоятка фіксації шпиндельної бабки; 16 — ручка маховичка переміщення шпиндельної бабки; 17 — кронштейн;

Слайд 9

БУДОВА СВЕРДЛИЛЬНОГО ВЕРСТАТА 18 — перемикач ввідний; 19 — основа; 20 — «Пуск» правого обертання; 21 — Кнопка «Стоп»; 22 — «Пуск» лівого обертання

Слайд 10

БУДОВА СВЕРДЛИЛЬНОГО ВЕРСТАТА Механізм подачі шпинделя: 1 — пустотіла гільза; 2 — зубчаста рейка; 3 — зубчасте колесо; 4 — спіральна пружина; 5 — коробка штурвала

Слайд 11

БУДОВА СВЕРДЛИЛЬНОГО ВЕРСТАТА Рух різання Під час роботи на свердлильному верстаті обертання шпинделя зі свердлом — це рух різання V, а поступальний рух шпинделя зі свердлом — це рух подачі S.

Слайд 12

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ РОБОТИ НА СВЕРДЛИЛЬНОМУ ВЕРСТАТІ 1. Працювати обов'язково у робочому одязі. 2. Перед початком роботи оглянути верстат і перевірити надійність закріплення захисного кожуха, підмоторної плити, шпиндельної бабки, патрона і свердла в ньому. 3. На столі верстата не повинно бути інструментів і зайвих предметів. 4. Під час свердління користуватись захисними окулярами або захисним екраном.

Слайд 13

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ РОБОТИ НА СВЕРДЛИЛЬНОМУ ВЕРСТАТІ 5. Деталь для свердління закріпити у машинних (б) або ручних лещатах (а).

Слайд 14

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ РОБОТИ НА СВЕРДЛИЛЬНОМУ ВЕРСТАТІ Під час роботи забороняється: чистити верстат, торкатися рукою до свердла або патрона, підтримувати рукою незакріплену деталь, гальмувати патрон, охолоджувати свердло вологою ганчіркою, відходити від верстата, не вимкнувши його.

Слайд 15

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ РОБОТИ НА СВЕРДЛИЛЬНОМУ ВЕРСТАТІ 7. Закінчивши роботу, вимкнути верстат, очистити його від стружки щіткою, вийняти свердло з патрона, протерти ганчіркою інструмент і покласти його в призначене місце.

Слайд 16

Свердла для свердління тонкого листового металу а) Гвинтове свердло має спеціальну заточку б) за допомогою центрового свердла можна отримувати великі отвори.

Слайд 17

Свердлильний патрон У свердлильний патрон вставляють свердло з циліндричним хвостовиком і закріплюють спеціальним ключем.

Слайд 18

БУДОВА СВЕРДЛИЛЬНОГО ВЕРСТАТА Для свердління глухих отворів користуються обмежувачем подачі та шкалою, що нанесені на передній частині шпиндельної бабки..

Слайд 19

ЗАПИТАННЯ 1. У чому полягають переваги свердлильного верстата над іншими пристроями для свердління отворів?

Слайд 20

ЗАПИТАННЯ 2. Які основні частини настільного свердлильного верстата ви знаєте?

Слайд 21

НОВЕ СЛОВО Шпиндель — це деталь, яка передає обертальний рух інструменту або заготовці. Характером руху і пояснюється назва цієї деталі. Термін «шпиндель» походить від німецького слова, що у перекладі означає «веретено».

Слайд 22

ЦІКАВО!! Пристрій, що нагадує свердлильний верстат, було винайдено ще у кам'яному віці. За його допомогою свердлили отвори в кам'яних засобах праці, мисливства, у прикрасах із черепашок.

Слайд 23

А нумо, вгадай!!! Як працював цей пристрій?

Слайд 24

Що він робить ?

Слайд 25

Вгадали? — пристрій для вистругування канавок у камені;

Слайд 26

РОБОТА НА СВЕРДЛИЛЬНОМУ ВЕРСТАТІ Перш ніж почати свердління, займіть правильну робочу позу Рукояткою 15 вивільняють шпиндельну бабку із фіксованого положення на колоні й за допомогою маховичка піднімають у верхнє положення до упору.

Слайд 27

РОБОТА НА СВЕРДЛИЛЬНОМУ ВЕРСТАТІ Заготовку з нанесеними ямками міцно закріплюють у ручних або машинних лещатах. Добирають свердло відповідно до діаметра отвору, зазначеного на ескізі.

Слайд 28

РОБОТА НА СВЕРДЛИЛЬНОМУ ВЕРСТАТІ Під час свердління натискати на рукоятку штурвала треба плавно, без ривків і додаткових зусиль.

Слайд 29

РОБОТА НА СВЕРДЛИЛЬНОМУ ВЕРСТАТІ Під час свердління глибоких отворів треба стежити за тим, щоб робоча частина свердла не повністю заходила в отвір, інакше стружка не матиме виходу і свердло зламається. У процесі роботи треба періодично виводити свердло з отвору і охолоджувати його, змочуючи в емульсії пензликом. Завершуючи свердління наскрізного отвору, не слід сильно натискати на рукоятку штурвала, інакше свердло на виході з отвору захопить товсту стружку і зламається.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання