X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Орнаменти. Види орнаментів. Рапорт. Поняття про композицію у вишивці

Завантажити презентацію

Орнаменти. Види орнаментів. Рапорт. Поняття про композицію у вишивці

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Орнаменти Види орнаментів

Слайд 2

За типами Стрічковий Сітчастий Сітчастий Центричний

Слайд 3

За мотивами Геометричні Рослинні

Слайд 4

За мотивами Зооморфні Антропоморфні

Слайд 5

Каліграфічні Пейзажні

Слайд 6

Предметні Геральдичні

Слайд 7

Частину художніх елементів, які ритмічно повторюються по всій довжині і ширині орнаменту, називають рапортом

Слайд 8

Символи української вишивки Зірки, розкидані по рукаві і зібрані в геометричний орнамент, - це уявлення про структуру Всесвіту, що вже є не хаотичним і безладним, а упорядкованим і гармонійним. Берегиня. Вона сама Мати-природа, яка несе в світи і суть творення, і суть захисту, а через це - вічне оновлення та гармонію життя. Вона і життєтворча Мати-природа, і жінка-Мати, яка дарує світові сина, і Дерево життя, що сформувало із мороку-космосу чітку систему Всесвіту.

Слайд 9

Хміль. Узори, що нагадують листя хмелю, відносимо до молодежної символіки. "Хміль" дуже близький до символіки води й винограду, бо несе в собі значення розвитку , молодого буяння та любові. Можна сказати, що узор хмелю - це весільна символіка. Лілея. Таємницю життя приховує в собі і квітка лілеї. В легендах квітка лілеї - то символ дівочих чарів, чистоти та цноти. Вишита квітка лілеї допоможе розгадати таємницю тих чар.

Слайд 10

Виноград. Символіка винограду розкриває нам радість і красу створення сім'ї. Сад-виноград - це життєва нива, на який чоловік є сіячем, а жінка має обов'язок ростити й плекати дерево їхнього роду. Дуб і калина - мотиви, що найчастіше зустрічаються на парубочих сорочках і поєднують у собі символи сили і краси, але сили незвичайної, краси невмирущої. Дуб - святе дерево, що уособлювало Перуна, бога сонячної чоловічої енергії, розвитку, життя. Про калину вже було сказано як про дерево роду. Отже, хлопці й молоді чоловіки мали при собі чудодійний оберіг життєдайної сили роду.

Слайд 11

Композиція вишивки для виробу повинна відповідати певним художнім вимогам: врахування форми, призначення та якості матеріалу оздоблювального виробу; узор повинен відповідати характеру переплетення ниток і роду волокон тканини; вишивка повинна відповідати вимогам до даного виробу, його практичного застосування; наявність композиційного центру; співрозмірність усіх частин композиції між собою і до цілого; цілісність композиції;

Слайд 12

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання