X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Забеспечення роботою

Завантажити презентацію

Забеспечення роботою

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Соціальна ініціатива Забезпечення громадян гідною роботою

Слайд 2

Мета ініціативи: Сприяння ефективній зайнятості та створення нових робочих місць. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: Мінсоцполітики розроблено проект Закону України „Про зайнятість населення” (нова редакція), який спрямований на комплексне вирішення проблем у сфері зайнятості населення. 7 травня законопроект схвалено на засіданні Кабінету Міністрів України.

Слайд 3

Підвищення конкурентоздатності громадян на ринку праці Громадяни віком від 45 років, які мають страховий стаж не менше 15 років, отримують право на „ваучер” для оплати прискореного навчання новій професії. Введення контрактів (договорів) між роботодавцем та працівником щодо навчання. Професійне навчання безробітних буде здійснюватися на замовлення роботодавця під конкретне робоче місце або в інтересах відкриття власної справи. Запровадження навчання безробітних інтегрованим (укрупненим) робітничим професіям. Включення таких професій до планів навчання безробітних. Підтвердження професійної кваліфікації, здобутої під час роботи.

Слайд 4

Працевлаштування молоді та інших вразливих верств населення на ринку праці Роботодавці отримають 100% компенсацію по сплаті єдиного соціального внеску за працевлаштування на новостворені робочі місця: - молоді на перше робоче місце, - безробітних віком від 50 років, - інвалідів, - одиноких батьків, - батьків, які виховують дітей-інвалідів тощо. Запровадження стимулів для стажування студентів з відкриттям трудової книжки у роботодавців, запис про проходження стажування. Надання «стартових виплат» у розмірі 5 мінімальних заробітних плат молодим спеціалістам, які погодилися працювати у сільській місцевості.

Слайд 5

Стимулювання розвитку підприємництва та малого бізнесу, легалізація і створення нових робочих місць Суб’єкт малого підприємництва, який створює нові робочі місця та працевлаштовує на них безробітних, протягом року отримує щомісячну компенсацію у розмірі мінімального страхового внеску. Безоплатна консультативна допомога з питань започаткування та ведення бізнесу. Зменшення на 50% розміру єдиного соціального внеску для тих роботодавців, які створювали нові високооплачувані робочі місця (не нижче 3 мінімальних заробітних плат). Стимулювання місцевої влади до створення нових робочих місць. 100% надходжень від податку на доходи фізичних осіб з нових робочих місць залишаться в бюджетах сіл, селищ та міст районного значення.

Слайд 6

Інші заходи Приведення діяльності кадрових агентств (в Україні є близько 14,5 тис.) у відповідність до європейських стандартів. Оплату послуг кадрових агентств буде здійснювати роботодавець. встановлення гарантій захисту прав громадян від дискримінаційних проявів на ринку праці (заборона розміщувати в рекламі про вакансії вік, стать тощо). надання статусу безробітного з першого дня звернення до центру зайнятості, а не з 7 дня як тепер. Спрощено процедуру реєстрації безробітного та призначення йому допомоги по безробіттю. оптимізація роботи Державної служби зайнятості (бюджет Фонду по безробіттю буде затверджувати Уряд, що підвищить ефективність реалізації програм зайнятості і контроль за цільовим використанням страхових коштів)

Слайд 7

Слайд 8

Соціальна ініціатива Трудова пенсія – у залежності від трудового стажу та осучасненого заробітку

Слайд 9

Мета ініціативи: посилення соціального захисту пенсіонерів шляхом підвищення розмірів пенсій, забезпечення гідного рівня їх життя. Зміст ініціативи: поетапно осучаснити з травня 2012 року заробіток для 8 млн. 845 тис. пенсіонерів до середньомісячного заробітку у галузях економіки за 2007 рік (до 1197,91 грн.) при здійсненні осучаснення забезпечити підвищення трудової пенсії для пенсіонерів, які мають мінімальний і більше стаж роботи (жінки – 20 р., чоловіки – 25 р.) і яким пенсії призначені до 2008 року, на суму не менше, ніж на 100 грн.; підвищити на 100 грн. пенсійні виплати для пенсіонерів, які мають мінімальний і більше стаж роботи (жінки – 20 р., чоловіки – 25 р.) та яким не буде здійснено осучаснення заробітних плат, оскільки пенсії їм призначені після 2008 року з урахуванням заробітку за 2007-2012 роки; підвищити на 50 грн. пенсійні виплати для пенсіонерів, яким пенсії призначені після 2008 року і які не мають мінімального стажу; підвищити на 30 грн. пенсійні виплати для пенсіонерів, яким призначено соціальні пенсії. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: Урядом прийнято постанову „Про підвищення рівня соціального захисту населення” від 23.04.2012 № 327, якою визначено механізми осучаснення та перерахунку пенсій.

Слайд 10

Підвищення пенсійних виплат (грн.) проведено для 12,9 млн. осіб

Слайд 11

Вплив реалізації ініціативи на життя громадян Протягом травня-грудня 2012 року: 300 тис. пенсіонерів, яким пенсії призначено до 2008 року і які не мають мінімального стажу, отримають не менше 50 грн.; 1 млн. 945 тис. пенсіонерів, за рахунок осучаснення у середньому отримають по 394 грн.; 6 млн. 600 тис. пенсіонерів, яким пенсії призначені до 2008 року за рахунок осучаснення і додаткового підвищення отримають по 100 грн.; 3 млн. 720 тис. пенсіонерів, яким пенсії призначені після 2008 року та яким не здійснюється осучаснення, буде виплачено по 100 гривень. 200 тис. пенсіонерів, яким пенсії призначено після 2008 року і які не мають мінімального стажу, отримають 50 грн.; 146 тис. пенсіонерів, яким призначено соціальні пенсії отримають 30 гривень. Таким чином, підвищення у сумі не менше 100 грн. отримають 12 млн. 265 тис. пенсіонерів, не менше 50 грн. – 500 тис., 30 гривень – 146 тис. осіб.

Слайд 12

Соціальна ініціатива Членам сімей померлих інвалідів війни – підвищення пенсійних виплат

Слайд 13

Мета ініціативи: посилення соціального захисту членів сімей померлих інвалідів війни шляхом збільшення розміру підвищення до пенсії. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: з 1 травня 2012 року установити розмір підвищення до пенсій членам сімей померлих інвалідів війни на рівні 42 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Слайд 14

Членам сімей померлих інвалідів війни – підвищення пенсійних виплат (грн.) у середньому + 119,1 грн.

Слайд 15

Соціальна ініціатива Учасникам війни – підвищення розміру пенсійних виплат

Слайд 16

Мета ініціативи: посилення соціального захисту учасників війни шляхом збільшення розмірів підвищення до пенсій. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: З 1 травня 2012 року збільшено підвищення до пенсії для: учасників війни, нагороджених орденами і медалями за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни, – з 15 до 20% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; інших учасників війни – з 10 до 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Слайд 17

Учасникам війни – більш гідну пенсійну виплату (грн.) Отримують доплати 1 млн. 307,2 тис. осіб у середньому + 42,5 грн.

Слайд 18

Соціальна ініціатива Кожному інваліду війни – підвищити розмір одноразової допомоги до 5 травня

Слайд 19

Розміри разової грошової допомоги інвалідам війни до 5 травня, грн. було затверджено підвищено до І група 1200 2200 ІІ група 1020 1920 ІІІ група 920 1720

Слайд 20

Соціальна ініціатива Військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які залишили службу, – підвищення розмірів пенсій

Слайд 21

Мета ініціативи: посилення соціального захисту колишніх військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу шляхом підвищення розмірів пенсій. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: Прийнято постанову від 23.04.2012 №355 „Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, в якій передбачено поетапне підвищення розмірів раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які залишили службу: - з 1 липня 2012 року – на 10%, - з 1 вересня 2012 року додатково на 10%, - з 1 січня 2013 року – додатково на 10,5%.

Слайд 22

Підвищення пенсій за вислугу років колишнім військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу (грн.) у середньому + 630 грн.

Слайд 23

Підвищення пенсій по інвалідності колишнім військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу (грн.) у середньому + 723,5 грн.

Слайд 24

Підвищення пенсій у разі втрати годувальника - колишнього військовослужбовця, особи начальницького і рядового складу (грн.) у середньому + 329,6 грн.

Слайд 25

Соціальна ініціатива Запровадження соціально справедливого рівня щомісячних страхових виплат шахтарям-інвалідам, іншим потерпілим на виробництві та членам їх сімей

Слайд 26

Мета ініціативи: перерахунок щомісячних страхових виплат шахтарям-інвалідам, іншим потерпілим на виробництві та членам їх сімей. Зміст ініціативи: осучаснення щомісячних страхових виплат шахтарям-інвалідам, потерпілим на виробництві та членам їх сімей, яким ці виплати призначені до 1 січня 2006 року. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: З 1 березня 2012 року проведено перерахунок щомісячних страхових виплат потерпілим (членам їх сімей) на коефіцієнт зростання номінальної заробітної плати штатних працівників у галузях економіки за 2011 рік, який дорівнює 17,6 %.

Слайд 27

У середньому 310,7 тис. шахтарів-інвалідів, інших потерпілих на виробництві та членів їх сімей, отримують щомісячно додатково з березня 2012 року 305 грн., а шахтарі-інваліди – майже 400 гривень. Вплив реалізації ініціативи на життя громадян

Слайд 28

Соціальна ініціатива Посилення соціального захисту малозабезпечених сімей

Слайд 29

Мета ініціативи: Підвищити розмір державної соціальної допомоги інвалідам, пенсіонерам та дітям з малозабезпечених сімей. Зміст ініціативи: з 1 липня 2012 року підвищення рівня забезпечення прожиткового мінімуму: - для дітей – з 50 % до 75 % прожиткового мінімуму відповідного віку, - для пенсіонерів та інвалідів – з 80 % до 100 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: У змінах до державного бюджету на 2012 рік враховано додаткові видатки для призначення підвищених розмірів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Слайд 30

Забезпечення дітям, пенсіонерам та інвалідам з малозабезпечених сімей підвищення державної соціальної допомоги

Слайд 31

Вплив реалізації ініціативи на життя громадян Близько 236 тис. дітей, які на даний час отримують допомогу як члени малозабезпечених сімей, щомісячно з липня 2012 року отримають додатково у середньому 275 гривень. Близько 7,7 тис. пенсіонерів та інвалідів, які на даний час отримують допомогу як члени малозабезпечених сімей, щомісячно з липня 2012 року отримають додатково по 170 гривень.

Слайд 32

Соціальна ініціатива Сімейний затишок – дітям-сиротам та дітям, які залишилися без батьківського піклування

Слайд 33

Мета ініціативи: Зменшення кількість дітей в будинках-інтернатах за рахунок сімейних форм виховання. Зміст ініціативи: вжити заходів щодо влаштування дітей, які проживають у інтернатах, у сімейні форми виховання; внаслідок запровадження раннього виявлення сімейних проблем та вжиття відповідних заходів з працевлаштування та лікування батьків, надання їм соціальної та психологічної допомоги, не допустити позбавлення дітей батьківської опіки; реорганізація державних притулків для дітей у центри соціально-психологічної реабілітації дітей. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: Мінсоцполітики розроблено проект Указу Президента України “Про Національну стратегію профілактики соціального сирітства до 2020 року”. Прийнято розпорядження Кабінету Міністрів від 11.04.2012 року № 213-р „Про проведення у місті Кіровограді експерименту із запровадження інноваційної форми влаштування і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”.

Слайд 34

Перебування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ях громадян (опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу) 66,1% 67,2 % 70,7% 73,4 % 76,5 % 76,4 % 80,0%

Слайд 35

У 2012 році 14 тисячам дітей-сиріт буде забезпечено сімейні форми виховання. Протягом 2012 року планується реорганізувати 12 державних притулків для дітей у центри соціально-психологічної реабілітації дітей. Буде запроваджено систему раннього виявлення сімейних проблем та профілактики соціального сирітства. Вплив реалізації ініціативи на життя громадян

Слайд 36

Соціальна ініціатива Кожному інваліду – необхідний протез та крісло колісне

Слайд 37

Мета ініціативи: Створення сприятливих умов для соціальної інтеграції осіб з особливими потребами, покращання їх соціального забезпечення. Зміст ініціативи: Забезпечити протезами та кріслами колісними всіх інвалідів, які цього потребують. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: У змінах до державного бюджету на 2012 рік враховано необхідні видатки.

Слайд 38

Слайд 39

На сьогодні 283 тис. інвалідів потребують забезпечення протезами та кріслами колісними. Забезпечення технічними засобами реабілітації у 2012 році буде відбуватись 3 шляхами за вибором інваліда: - безпосередньо через підприємства, що виготовляють зазначені вироби; - через сервісні центри з обслуговування окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації та їх технічного обслуговування, які створені на всіх державних та казенних підприємствах; - через органи праці та соціального захисту населення. За допомогою місцевих органів влади та за рахунок бюджетних коштів буде здійснено їх виготовлення та доставка. Вплив реалізації ініціативи на життя громадян

Слайд 40

Соціальна ініціатива Запровадження окремої бюджетної програми для реабілітації дітей, хворих на дитячий церебральний параліч

Слайд 41

Мета ініціативи: посилення державної підтримки сімей, які виховують дітей, хворих на дитячий церебральний параліч. Зміст ініціативи: Запровадити окрему бюджетну програму у державному бюджеті для реабілітації дітей, хворих на дитячий церебральний параліч, у тому числі і у недержавних благодійних фондах та недержавних реабілітаційних центрах, які застосовують прогресивні методики реабілітації таких дітей. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: У змінах до державного бюджету на 2012 рік передбачена окрема бюджетна програма для здійснення заходів з реабілітації дітей, хворих на дитячий церебральний параліч, у сумі 44,8 млн. гривень. Діти, хворі на дитячий церебральний параліч, зможуть поліпшити стан свого здоров’я.

Слайд 42

Соціальна ініціатива Психічно хворим – сімейний затишок

Слайд 43

Мета ініціативи: Підвищення рівня соціального захисту інвалідів І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу та сімей, які здійснюють догляд за ними. Зміст ініціативи: Поетапно збільшувати розмір допомоги особам, які проживають разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, на догляд за ним з метою забезпечення їх проживання у сім’ї. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: Особам, які здійснюють догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, з травня 2012 року виплачуватиметься допомога у розмірі мінімальної заробітної плати з таким розрахунком, щоб доходи такої особи і допомога не перевищували 3-х прожиткових мінімумів. Мінсоцполітики підготовлено проект Закону України „Про внесення зміни до статті 5 Закону України „Про психіатричну допомогу”, який схвалено на засіданні Кабінету Міністрів України та направлено на розгляд Верховної Ради України.

Слайд 44

Розмір допомоги особі, яка доглядає за психічно хворим (% до мінімальної зарплати)

Слайд 45

Соціальна ініціатива Модернізація роботи соціальних служб

Слайд 46

Мета ініціативи: Структура і робота усіх соціальних служб має бути модернізована так, щоб забезпечити повне, 100% охоплення увагою держави найуразливіших громадян (пенсіонерів, інвалідів і сім’ї з дітьми). Зміст ініціативи: Збільшити на 12 тисяч чисельність соціальних працівників, на яких покладено функції з раннього виявлення та своєчасного надання соціальних послуг сім’ям у складних життєвих обставинах. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: Мінсоцполітики розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 1126 від 27.06.2004, якою врегульовуються питання затвердження типових структур регіональних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Підготовлено проекти наказів: - про затвердження типових структури і штатів; - про затвердження Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників; - про затвердження Типової посадової інструкції фахівця із соціальної роботи.

Слайд 47

Створення з червня 2012 року інституту соціальних працівників у кожному селі та місті. Працівники з соціальної роботи будуть здійснювати: своєчасне виявлення можливих проблем у сім’ях, особливо у сім’ях з дітьми, інвалідами; соціальний супровід сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах; надання допомоги в усуненні можливих проблем шляхом сприяння у працевлаштуванні, здобутті освіти, професії, лікуванні, соціальній реабілітації; сприяння у своєчасному одержанні державних соціальних допомог та послуг залученню до надання допомоги сім’ям благодійними фондами, громадськими організаціями, державними органами. Вплив реалізації ініціативи на життя громадян

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Соціологія