Третє тисячоліття – рабство продовжується
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Третє тисячоліття – рабство продовжується «Ніхто не повинен знаходитися у рабстві або в підневільному стані; рабство і работоргівля забороняються в усіх її випадках». Загальна декларація прав ООН стаття 4
Круг багаття не танцюють дико, Не беруться в бійці за чуби Варвари із атомного віку, Варвари з космічної доби. Захищають горді ідеали, Перегонять в гроші кров і піт, Крізь холодні скельця-окуляри Оглядають благодійно світ. Василь Симоненко
“Протокол із попередження торгівлі людьми” визначає її як здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування чи утримування людей шляхом погрози, силою чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу.
Торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз, насильства.
Свобода – одна з філософських категорій, що характеризують суть людини та її існування; складається з можливості мислити і вчиняти відповідно до своїх уявлень і бажань, але не внаслідок внутрішнього або зовнішнього примусу. Свобода людини є однією з основних цінностей, проголошена не тільки міжнародними актами, але й національними законодавствами правових, демократичних держав.
Згідно зі статтею 9 Міжнародного пакту про цивільні й політичні права кожна людина має право на свободу й особисту недоторканість. Ніхто не може бути підданий довільному арешту або утриманню під варту. Ніхто не має бути позбавлений свободи інакше, як на таких підставах і відповідно до такої процедури, які встановлені законом.
Факти про торгівлю людьми Торгівля людьми – злочинна діяльність, що приносить її учасникам 10 млрд. доларів на рік. Торгівля людьми – трагедія сучасного суспільства. Близько 27 млн. чоловік по всьому світу перебувають у рабстві. У більшості країн менше 2% населення знають про цю проблему. В Україні 78% громадян знають про існування торгівлі людьми, 66% населення вважають це проблемою для України, але тільки 30% усвідомлюють свій ризик. Україна посідає перше місце серед держав південно-східної Європи за кількістю жертв торгівлі людьми. За оцінками ООН, людей продають у рабство в 127 країнах світу, в 137 державах експлуатуються іноземні жертви торговців людьми. За останні 6 років представництво Міжнародної організації з міграції в Україні надало допомогу більше 4600 жертвам торгівлі людьми. При цьому наймолодшій урятованій людині було 3 роки, а старшому – 73 роки.
Соціальна профілактика торгівлі людьми: 1. Соціальна реклама. 2. Передачі радіо та телебачення. 3. Програми щодо запобігання торгівлі людьми. 4. Перевірка благонадійності потенційних закордонних роботодавців. 5. Пояснення можливих наслідків шлюбів за листуванням. 6. Правова освіта населення. 7. Просвіта батьків та молоді щодо прав дитини. 8. Допомога молоді у вирішенні проблем працевлаштування, забезпечення житлом.
Схожі презентації
Категорії