X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Соціум"

Завантажити презентацію

"Соціум"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СОЦІУМ

Слайд 2

Поняття соціуму-суспільство людей Соціум — велика, стійка соціальна спільнота, яка характеризується єдністю умов життєдіяльності людей в якихось певних відносинах. Соціальна спільнота — відносно стійка сукупність людей, що вирізняються більш-менш однаковими ознаками, умовами і способом життя, масової свідомості, спільністю соціальних норм, ціннісних систем і інтересів.

Слайд 3

Класифікація груп За чисельністю: великі (етнічні, релігійні); малі (до 30 осіб). За характером взаємин: первинні (сім’я, клас, студентська група); вторинні (трудовий колектив). За способом організації та регулювання взаємодії: формальні (юридично оформлені); неформальні.

Слайд 4

Умовні групи — довільні об’єднання людей за будьякою спільною ознакою. Реальні групи — такі об’єднання людей, у яких має місце єдність діяльності, умов, обставин, ознак і в яких люди усвідомлюють свою належність до цієї групи.

Слайд 5

Ознаки: 1. Стать. 2. Дохід. 3. Національність. 4. Вік. 5. Спорідненість і шлюб. 6. Професія. 7. Місце проживання. За типом ідентифікації: а) групи членства; б) референтні групи (індивід може не входити до такої групи, але він звіряє свій статус і поведінку з цим еталоном); в) аутгрупи (групи, які індивід вважає чужими).

Слайд 6

Квазігрупа — слабко організоване, нестійке, короткочасне об’єднання людей випадкового складу (натовп, публіка в театрі). Статусні групи — виникають на основі соціальної нерівності і відіграють важливу роль під час визначення соціального стану, статусу особистості. Номінальні групи — їх виділяють для статистичного обліку населення: а) пасажири приміських потягів, автобусів; б) перебувають на обліку в міліції; в) бездітні, багатодітні, малодітні; г) які мають постійну або тимчасову прописку. Агрегатні групи — сукупності людей, виділені на основі поведінкових ознак (аудиторія, публіка). «Агрегат» — випадкове скупчення людей.

Слайд 7

СПІЛЬНОТА Спільнота — сукупність людей, що характеризується певними єдиними ознаками (інтерес, умови життя і діяльності, близькість поглядів, спільна віра). ►► Види спільнот 1. Етнічні, територіальні, релігійні. 2. Стійкі (етнічні, територіальні). 3. Нестійкі (масові рухи, аудиторія, натовп). 4. Особливою спільнотою (самостійною одиницею) є територіальна спільнота (ТО) — сукупність людей, що живуть на одній господарсько освоєній території.

Слайд 8

Види соціальної нерівності Соціальна нерівність — система відносин у суспільстві, яку характеризує нерівномірний розподіл дефіцитних ресурсів суспільства (грошей, влади, освіти і престижу) між різними стратами, або верствами, населення. Види: (Статева, вікова, національно-етнічна, релігійна, політична, економічна, культурна, освітня) Передумови соціальної нерівності: а) нерівність здібностей і можливостей; б) обмеженість ресурсів суспільства.

Слайд 9

Соціальна стратифікація Стратифікація (лат. stratum — шар, пласт і facere — робити) — процес і результат диференціації суспільства на різні соціальні прошарки, що відрізняються за своїм суспільним статусом. Страта — сукупність сімей та індивідів, що мають певний соціальний рівень за доходами, добробутом, владою або престижем.

Слайд 10

Основні категорії соціальної стратифікації Соціальний прошарок — соціальна спільнота, яку виділяють за однією або декількома ознаками диференціації суспільства — доходами, престижем, рівнем освіти, культури і т. ін.

Слайд 11

Соціальний клас — численна соціальна група людей, які володіють або не володіють засобами виробництва, що посідають певне місце в системі суспільного розподілу праці і мають специфічний спосіб отримання доходу.

Слайд 12

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Соціологія