X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
загальні методи виховання

Завантажити презентацію

загальні методи виховання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Загальні методи виховання

Слайд 2

Виховання як цілеспрямований процес формування особистості здійснюється за допомогою методів виховання.

Слайд 3

Методи виховання Це способи впливу вчителів на учнів, шляхи педагогічно доцільної організації їхнього життя з метою прищеплення виховуваним рис нової людини.

Слайд 4

Прийом виховання Виховна ефективність методів підвищується, якщо під час застосування методу використовують педагогічні прийоми. *Це частина, елемент методу виховання, необхідний для ефективнішого застосування методу в конкретній ситуації.

Слайд 5

Засоби виховання Це вид суспільної діяльності, який може впливати на особистість у певному напрямі. До засобів виховання відносять працю, мистецтво, засоби масової інформації, шкільний режим та ін.

Слайд 6

Методи виховання поділяють: На часткові (використовуються переважно в одному з них — правовому, економічному чи фізичному). На загальні (їх застосовують в усіх напрямах виховання)

Слайд 7

Вибір методу та ефективне його використання залежать від: —— вікових особливостей школярів та їх життєвого досвіду. Так, у виховній роботі з молодшими учнями віддають перевагу привчанню і вправам, перед переконуванням. Диспут і лекцію доцільно використовувати у виховній роботі зі старшокласниками; — рівня розвитку дитячого колективу. У несформованому колективі педагог використовує паралельної дії; індивідуальних особливостей школярів. На ці особливості слід зважати не лише в індивідуальній виховній роботі, а й під час групових і фронтальних виховних заходів. Підібраний метод виховання повинен передбачати індивідуальні корективи; — ефективності методів виховання, яке забезпечується за умови, що вчитель спирається у їх використанні на психологію школяра. Учень реагує на виховний вплив позитивно, негативно або нейтрально. Це потребує від педагога вміння «вловити» реакцію вихованця і відповідно скоригувати його сприймання.

Слайд 8

Основні групи методів виховання Методи формування свідомості Методи формування суспільної поведінки Методи стимулювання діяльності та поведінки Методи контролю та аналізу ефективності виховання

Слайд 9

Методи контролю та аналізу ефективності виховання До цих методів виховання відносять педагогічне спостереження, бесіду, опитування (анкетне, усне), аналіз результатів суспільно- корисної роботи, виконання доручень, створення ситуацій для вивчення поведінки учнів. У практичній діяльності вчителя важливо вміти використовувати їх під час вивчення окремого учня та учнівського колективу, яке здійснюється за орієнтовними програмами.

Слайд 10

Методи формування свідомості Ця група методів виховання охоплює методи різнобічного впливу на свідомість, почуття і волю учнів з метою формування у них поглядів і переконань.

Слайд 11

Методи формування свідомості роз'яснення метод прикладу бесіда диспут лекція

Слайд 12

Методи формування суспільної поведінки Група методів виховання передбачає організацію діяльності та формування досвіду суспільної поведінки.

Слайд 13

Методи формування суспільної поведінки Педагогічна вимога Громадська думка Привчання Доручення Вправлення Створення виховуючих ситуацій

Слайд 14

Методи стимулювання діяльності та поведінки Група цих методів виконує функції регулювання, коригування і стимулювання поведінки й діяльності вихованців.

Слайд 15

Методи стимулювання діяльності та поведінки змагання заохочення покарання

Слайд 16

Методи залежать від мети та змісту виховання. Методи виховання спрямовані на формування й удосконалення особистості, тому врахування рівня розвитку вихованців — важлива умова ефективного використання методів виховання, що залежать також від рівня зрілості колективу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне