X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Види та будова друкарських машинок. Догляд за друкарською машинкою

Завантажити презентацію

Види та будова друкарських машинок. Догляд за друкарською машинкою

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Навчальний елемент Види та будова друкарських машинок. Догляд за друкарською машинкою Назва: Секретар - друкарка Професія: 4115--1UA003 Код:

Слайд 2

Цілі: після вивчення цього навчального елементу, Ви зможете:   розпізнавати друкарські машинки згідно класифікації; розпізнавати основні механізми друкарської машинки; здійснювати догляд за друкарською машинкою.

Слайд 3

Історія створення друкарських машин 1. Перший патент на друкарські машини отримав в 1714 році англійський винахідник Генрі Мілс, але вона не була створена через технічну недосконалість. 2. В 1867 році в США була створена К. Шолсом друкарська машина координатного типу, недоліком якої було те, що друкуючого рядка не було видно, оскільки літерні важелі знаходилися під валом, і щоб прочитати надрукований рядок необхідно було підняти каретку. 3. В 1876 році була випущена перша серія малих машинок фірмою «Ремінгтон». В Росії перша друкарська машинка винайдена М.Алісовим в 1870 році, але через труднощі в організації випуску «Скорописца» патент проданий в Англію.

Слайд 4

4. Прототипом сучасної друкарської машинки стала машинка К. Вагнера (США), який розробив літерні важелі в шліцах сегмента і друкуючий рядок став видним. Не маючи засобів на організацію випуску друкарської машинки, Вагнер продав патент фабриканту Д.Ундервуду, який в 1903 році випустив першу серію друкарських машин під назвою «Ундервуд». 5. В 1922 році з'явились перші електричні друкарські машинки в Німеччині «Мерседес». 6. Зараз випускається більше 50 моделей друкарських машинок: «Москва», «Україна», «Ятрань», «Листвиця», «Оптима», «Еріка» (НДР), «Косиця» (Чехія), «Ремінгтон», «Ундервуд» (США), «Оліветті» (Італія).

Слайд 5

Класифікація друкарських машинок 7. За призначенням друкарські машинки діляться на: портативні; канцелярські; спеціальні; друкуючі автоматично. 8. За типом приводу друкарські машинки діляться на: електричні; механічні. 9. За типом друкуючого механізму друкарські машинки діляться на: важельні; безважельні (з’ємна сферична головка, яка дає змогу змінювати шрифт).

Слайд 6

10. Розгляньте відмінності між канцелярською і портативною друкарською машинкою.

Слайд 7

11. Розгляньте відмінності між електричною і механічною друкарською машинкою.

Слайд 8

Будова друкарської машинки

Слайд 9

12. Друкарська машинка складається з чотирьох механізмів: головний механізм з кареткою; друкуючий механізм; стрічковий механізм; механізм табуляції. 13. Головний механізм складається з пружини, яка вмонтована в барабан і з’єднана з кареткою жильною тягою. Заводська пружина приводить в рух каретку - постійно тягне її вліво. Ходова гребінка знаходиться в постійному зчепленні з ходовою шестернею, що дає змогу при натиску на клавішу рухатись каретці вліво на один крок - 2,6 мм. Крок - відстань між центрами двох сусідніх букв. При натиску на клавішу вільного ходу каретки ходова шестерня виходить із щеплення з ходовою гребінкою, і каретка може вільно переміщатись вліво і вправо.

Слайд 10

Слайд 11

14. Каретка - рухова частина друкарської машинки, яка служить для встановлення листка і переводу на новий рядок. 15. На каретці знаходяться наступні клавіші управління друкарської машинки: Клавіша вільного ходу каретки. Інтервальна ручка - для переводу на новий рядок. Обертовий вал з гумовим покриттям для пом’якшення ударів. Інтервальна шестерня. Диск для встановлення інтервальності. Ручка валу, на ній - кнопка разового відключення інтервального механізму. Шестерня для відключення інтервального механізму.

Слайд 12

Полевстановлювачі - для обмеження руху каретки вліво і вправо. Правий полевстановлювач з’єднаний з дзвінковим механізмом, який попереджає про праве поле за 4 - 5 ударів і на лівім полі блокує клавіатуру. Пересувний обмежувач паперу - служить для збереження однакової відстані від лівого краю листка до лівого поля. Важель для звільнення паперу. Паперопритискна лінійка з нанесеною шкалою через 2,6 мм. Полімер – для підтримки листка і визначення останнього рядка машинописної сторінки. Нанесена шкала через 2 інтервали. Прозорі лінійки з нанесеною червоною лінією для вказання лінії друкування.

Слайд 13

16. Друкуючий механізм служить для відтворення тексту. В цей механізм входять сегменти з літерними важелями і шрифтовими колодками. Літерні важелі лежать на трифеновій подушці.

Слайд 14

18. Клавіатура складається з чотирьох рядів, 3-х літерних (середній називається основним так як на ньому розмі-щені букви алфавіту, які найчастіше зустрічаються в тексті) і одного цифрового з розділовими знаками.

Слайд 15

18. Клавіші управління на клавіатурі: клавіші верхнього регістру - для друку цифр і заголовних букв; « + » - клавіша-фіксатор верхнього регістру; « … » - клавіша розрядки – подвоює крок письма; « » - клавіша зворотнього ходу каретки (каретка пересувається вліво на один крок); « » - клавіша виходу каретки за поле (для додрукування слова); диск для регулювання зони стрічки; диск для регулювання сили удару; клавіша пропуску.

Слайд 16

19. Стрічковий механізм виконує дві функції: Стрічкове-дучу - перемотує стрічку з однієї котушки на другу. Стрічкопід-йомну - піднімає стрічку до точки удару.

Слайд 17

20. В стрічковий механізм входить: дві котушки, насаджені на стержні; притиски - для рівномірного перемотування стрічки; стрічковипрямовувач - для вирівнювання стрічки і регулювання, для ручного переставлення напрямку її руху; стрічководій – піднімає стрічку до місця друкування; буквоводій - служить для направлення літерних важелів; сегмент – напівкругла металева пластина з прорізями, в які входять літерні ричаги; шрифтова подушка – металева колодка з дворядковим позначенням букв, цифр та знаків.

Слайд 18

21. Табулятор - механізм, який служить для друкування чисел в стовпчик, зберігаючи їх розрядність (тобто одиниці під одиницями, десятки під десятками і т.д.). 22. Клавіші управління: « + » - клавіша набору стопорів табулятора; « - » - клавіша разового гасіння стопорів табулятора; « 1 » - для друкування однозначних чисел; « 100 » - для друкування трьохзначних чисел; « 100М » - для друкування дев’ятизначних чисел.

Слайд 19

Догляд за друкарською машинкою та її технічне обслуговування 23. Для забезпечення надійної роботи друкарської машинки необхідно дотримуватися певних правил експлуатації та технічного обслуговування. 24. Зберігайте друкарську машинку в сухому приміщенні, яке опалюється, при температурі від 5 до 35 градусів і відносній вологості повітря до 55%. Повітря в приміщенні не повинно включати пороху і випарів агресивних речовин.

Слайд 20

25. Розгляньте засоби для чистки шрифта друкуючої машинки.

Слайд 21

26. Перед початком роботи, знявши кришку, почистіть м’яким пензликом сегмент від пороху вздовж літерних важелів. 27. Шрифт чистіть жорсткою щіткою вздовж літерних важелів, підклавши під них аркуш паперу, щоб порох і бруд не попадав на механізми машинки. Сильно забруднений шрифт чистіть щіткою, змоченою бензином чи спиртом.

Слайд 22

28. Обертовий вал друкарської машинки та гумові ролики протирайте серветкою, змоченою спиртом, і, не витираючи, дайте йому висохнути. Не можна протирати вал бензином, так як він деформує гумове покриття валу. 29. Щоб гумове покриття валу зношувалось рівномірно, періодично зміщайте лінію друкування, відключивши інтервальний механізм. 30. Слідкуйте, щоб сонячне проміння не попадало на вал друкарської машинки і гумові ролики для уникнення їх деформування. 31. Оберігайте машинку від пороху та залишків паперу, які, попадаючи на змащені деталі і механізми, утворюють густу, липку масу, що затруднює роботу механізмів машинки.

Слайд 23

32. При виправленні помилок за допомогою гумки слід перевести каретку в крайнє положення, щоб залишки гумки і паперу не потрапляли в середину друкарської машинки. 33. Слідкуйте, щоб скрепки, гумки, грифелі олівців, бритвочки та інші сторонні предмети не попадали в друкарську машинку, що може привести до її поломки. 34. Щоденно після закінчення роботи на друкарській машинці протирайте корпус сухою серветкою, відводячи каретку в крайнє положення, витирайте порох знизу каретки, з ходової гребінки, тяги, з барабану головної пружини, витирайте направляючі штанги. 35. В неробочий час машинка повинна бути закрита чехлом чи футляром. 36. Технічний догляд друкарських машин та профілактичний ремонт повинен проводитись через кожні 6 місяців експлуатації кваліфікованим механіком.

Слайд 24

Для проходження тестування з даного навчального елементу натисніть на кнопку , у вікно тестуючої програми введіть необхідні дані і виберіть Тест № 45

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне