X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Система вищої освіти в Данії

Завантажити презентацію

Система вищої освіти в Данії

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Система вищої освіти Данії

Слайд 2

ЗАКЛАДИ ВИЩОЇ ОСВІТИ Вони досить чітко поділяються на університетський і не університетський сектори. Перший включає 5 класичних і 9 спеціалізованих університети, а також 6 академій музики. Другий (College Sector) складається з понад 130 спеціалізованих закладів з тривалістю навчання 2-4 роки. Повний цикл навчанням разом з докторантурою мають університети в містах Копенгаген (заснований у 1479 р), Аархус (1928), Одензе (1964), Роскільд (1970), Ольборг (1974).

Слайд 3

Дев'ять закладів університетського рівня спеціалізуються в інженерних і технологічних науках, медицині й ветеринарії, мистецтвах, будівництві та комерції: — Technical University of Denmark, який включає в себе Engineering Academy of Denmark; — Royal Veterinary & Agricultural University; — Royal Danish School of Pharmacy; — Copenhagen Business School; — The Aarhus School of Business; — Southers Denmark Business School; — Royal Danish School of Educational Studies; — Royal Danish Academy of Fine Art School of Architecture; — Aarhus School of Architecture.

Слайд 4

ДОСТУП Щороку Міністерство освіти визначає кількість місць і квоти набору в систему післяшкільної освіти. З випуску шкіл 1994 р. бажало навчатися 65 000 осіб, але місць було лише 42 000. Квота складається з двох частин. Більша — для громадян Данії, селекцію і зарахування яких проводять централізовано на основі середніх оцінок випускних екзаменів в гімназіях та інших закладах, де успіх дає вільний доступ до вищої освіти. В меншу частину квоти входять абітурієнти-іноземці й частина датчан, прийом яких ведуть самі заклади освіти у рамках визначеної автономії за власними правилами і критеріями. Розгляд заяв суто індивідуальний. Документи від осіб з цієї групи мають надійти у заклад освіти до 15 березня (правило на 1995/96 н.р.).

Слайд 5

Підкреслимо, що повна середня освіта у Данії триває не менше 12 років (часто — 13). Зверніть увагу на те, що в державних закладах навчання для громадян країни та іноземців безкоштовне.

Слайд 6

НАВЧАННЯ І ЕКЗАМЕНИ Навчальний рік складається з двох семестрів: осіннього (з початку вересня до січня) та весняного (січень/лютий — травень/червень). Тижневі канікули припадають на середину семестрів, довші — між ними. Викладання йде датською мовою, але для все більшої кількості предметів на старших курсах використовують іноземні мови. Екзаменаційні сесії припадають на січень і червень. Екзамени досить суворі, часто письмові чи комбіновані з обов'язковою участю "зовнішніх" екзаменаторів. Перехід з першого курсу на другий ускладнюється додатковим "загальним" екзаменом. Провал на ньому вимагає повторного складання у серпні чи наступного року, інакше подальше навчання не дозволяється. Данія має досить оригінальну шкалу оцінок, особливості якої вказані в наступній таблиці 2. Порівняння з іншими системами має, звичайно, досить відносний характер.

Слайд 7

Шкала оцінювання Данії та її порівняння з іншими

Слайд 8

Позначення у таблиці: BA - bachelor; CA - candidatus artium; D - doktor; K - kandidat; M - magister; L — licentait = Ph.D.; P, P1, P2, P3, P4 - професійні кваліфікації різного рівня. Тривалість навчання і дипломи у датській вищій освіті

Слайд 9

МОВНІ ВИМОГИ Обов'язковою передумовою отримання доступу до датської вищої освіти на повний курс є належне знання мови, яка досить близька до німецької. Існують інтенсивні мовні курси для іноземців чи дорослих, які проводяться перед кожним семестром, а в Studieskolen вони йдуть у травні-червні, серпні-версні і листопаді-грудні, закінчуючись тестуванням. Запис на курси коштує 500 датських крон. Відзначимо, що необхідне також добре знання англійської мови з огляду на поширеність англомовних підручників та іншої літератури.

Слайд 10

Як правило, у Данії за навчання у державних закладах не платять ні громадяни Данії, ні іноземці. Ця первага трохи нівелюється тим. що іноземцю важко розраховувати на стипендію від уряду Данії, яка вирішить його фінансові потреби на перебування в країні. ПЛАТА ЗА НАВЧАННЯ

Слайд 11

ГРАНТИ І ДОПОМОГА Гранти чи позики можна спробувати отримати від різних фондів чи європейських програм з обміну студентами, а також від державних освітніх органів Данії.

Слайд 12

Данія є учасницею всіх головних європейських конвенцій про визнання дипломів та документів, які дають доступ до університетів. Вони використовуються для вирішення питань визнання лише після уважного дослідження повного покмплекту документів позивача-іноземця. Данія має угоди про автоматичне визнання частини документів про освіту з малим числом країн (насамперед. зі скандінавськими). ВИЗНАННЯ

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне