X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
РОЗВИТОК ДРІБНОЇ МОТОРИКИ

Завантажити презентацію

РОЗВИТОК ДРІБНОЇ МОТОРИКИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Всебічне уявлення про навколишній предметний світ у людини не може скластися без тактильно-рухового сприйняття, так як воно лежить в основі чуттєвого пізнання. Саме за допомогою тактильно-рухового сприйняття складаються перші враження про форму, величину предметів, їх розташування в просторі тощо.

Слайд 3

Відомий італійський педагог, психолог і лікар Марія Монтессорі зазначала, що завдяки контакту з оточенням і власним дослідженням, дитина формує запас понять, якими може оперувати її інтелект. Без цього втрачається здатність до абстрагування. Контакт відбувається за допомогою органів почуттів і рухів.

Слайд 4

Вже доведено, що розвиток руки знаходиться в тісному зв'язку з розвитком мови і мислення дитини. Тому робота з розвитку дрібної моторики повинна починатися задовго до вступу дитини в школу.

Слайд 5

Засоби дрібної моторики

Слайд 6

Пластилін Папір Крупа, намисто, гудзики Природний матеріал Нитки, тасьма, мотузки, шнурки, тканини Ляльки Пісок Вода Олівці, лічильні палички

Слайд 7

Ігри с пластиліном Пластилін дає унікальні можливості проводити цікаві ігри для загального розвитку дитини. Покажіть малюкові всі чудеса пластилінового світу, зацікавте його, і ви здивуєтеся, як швидко дитячі пальчики почнуть створювати спочатку незграбні, а потім все більш складні фігурки.

Слайд 8

Ігри с пластиліном : Мнемо і відщипуємо Натискуємо і розмазуємо Скачуємо кульки та розгортаємо ковбаски Ріжемо на шматочки ліпимо картинки Готуємо обід

Слайд 9

Ігри з пластиліном Для дітей зі слабкими м'язами рук дуже корисно проводити заняття з ліплення пластиліну. Ліплення з пластиліну є підготовчою роботою з іншими матеріалами та оволодінням різними інструментами.

Слайд 10

Ігри з паперу Папір можна рвати, м'яти, складати, розрізати ножицями. Ці ігри та вправи допоможуть дитині дізнатися, як звичайний папір перетворюється в красиві аплікації і забавні об'ємні іграшки. Розвитку точних рухів і пам'яті допомагають плетіння килимків з паперових смуг, заняття в техніці «оригамі»: складання корабликів, літачків, квітів, тварин та інших фігурок.

Слайд 11

Ігри з лічильними паличками У цих іграх хорошими помічниками стануть звичайні лічильні палички, олівці чи соломинки, гілочки (якщо гра відбувається на вулиці). Нехитрі завдання допоможуть дитині розвинути увагу, уяву,познайомитися з геометричними фігурами і поняттям симетрії. Покладіть 4 лічильні палички на столі. Дитина бере їх однойменними пальцями, від вказівних - до мізинця. Пара пальців бере одну паличку.

Слайд 12

Ігри з конструктором, мозаїкою

Слайд 13

Розвиток тактильних відчуттів

Слайд 14

Ігри з гудзиками Гудзиковий масаж: Заповніть пусту коробку гудзиками; Опустіть руки в коробку; Поводіть долонями по поверхні; Перетерти гудзики між долонями; Пересипать їх з долоньки в долоньку; Знайдіть найбільший гудзик, найменший, квадратний, гладенький. Гудзиковий масаж сприяє розвитку тактильних відчуттів

Слайд 15

Ігри з крупою та з намистом «Равлик» - кругла іграшка, в якій перекочуються один або кілька кульок або намистинок. Дитина обмацює їх через тканину, перебирає пальчиками, масажуючи активні зони руки.

Слайд 16

Ігри з крупою та з намистом «Сонечко» - прості і круглі мішечки, заповнені різними матеріалами. Дитина обмацує наповнювач через тканину. Можна зробити кілька іграшок, різних за розміром і з різними наповнювачами: у самій маленькій іграшці може бути тирса, в середній - гречана крупа, у більшій - горох або квасоля. Іграшки можна використовувати, як рахунковий матеріал, як пірамідку (укладаючи одне сонечко на іншу) і т.д.

Слайд 17

Ігри з крупою та з намистом «Черепашка» - круглий мішечок, заповнений різним наповнювачем. Дитина обмацує наповнювач через тканину. Наповнювачі можуть бути різними. Іграшки можна використовувати, як рахунковий матеріал, як пірамідку (укладаючи одну черепашку на іншу) і т.д.

Слайд 18

Ігри з крупою «Ховаємо ручки» «Пересипаємо крупу» «Дощ, град» «Погодуємо пташок» «Розклади по тарілочках» «Смачна кашка» «Знайди іграшку» «Попелюшка» «Відгадай, яка крупа в мішечку» «Сухий басейн» з гороху і квасолі

Слайд 19

Ігри з природним матеріалом Гуляючи з дитиною у дворі, у парку, в лісі, зверніть увагу на те, як щедро може обдарувати природа навколишнім людину. З камінчиків і паличок можна створювати цікаві творчі композиції, зі снігу і глини ліпити великі і маленькі фігури. Все це дозволяє розвивати тактильно-рухове сприйняття дитини.

Слайд 20

Малювання Малювання - заняття, улюблене всіма дітьми і дуже корисне. І не обов'язково малювати тільки олівцем або пензлем на папері або картоні. Можна малювати на снігу і піску, на запітнілому вікні та асфальті. Корисно малювати пальцем, долонею, паличкою, робити відбитки шматочком вати, зім'ятою папери.

Слайд 21

Ігри з піском - Погладь рукою пісок. Що ти відчуваєш? Який пісок? Як його зробити мокрим? Поприскати з пульверизатора. - Поклади свою долоньку на пісок. Це слід від твоєї долоні. А це слід від моєї долоні. Чий слід більше? Чий менше? Подивися, які сліди можна зробити за допомогою кришок від пляшок, паличок. Спробуй зобразити слід кішки. Зроби великий слід і маленький. - Розгладь пісок двома руками. Обтруси руки. - Я закопаю кілька іграшок, а ти спробуй знайти.

Слайд 22

Ігри на кухні І на кухні знайдеться справа, корисне для розвитку пальчиків. Попросіть дитину допомогти приготувати страву з тіста, і ваш пиріг прикраситься незвичайними візерунками, створеними дитячими руками і фантазією.

Слайд 23

Ігри з водою - Візьми пляшку двома руками. Яка вода у цій пляшці, тепла чи холодна? А в іншій пляшці? Відкрий пляшку з теплою водою, вилий воду в таз. - Візьми губку, намочи її у воді. Вичави воду в миску спочатку однією рукою, потім намочи губку і вичав іншою рукою. - Намочи серветку, вичав її двома руками, протри стіл. Розправ серветку і склади її. Витри руки рушником.

Слайд 24

Шиття, в'язання, плетіння, застібки

Слайд 25

Ігри з мотузкою Як і будь-яка гра, що вимагає концентрації уваги, ігри з мотузкою виробляють психотерапевтичний ефект, дозволяючи відключатися на час від турбот повсякденності. Лікарі-фізіотерапевти переконуються, що вправи з мотузкою сприяють швидшому відновленню моторики пальців після отриманих травм рук. Вчителі математики знаходять їх корисними для пояснення деяких абстрактних понять і термінів.

Слайд 26

Фокуси: павук і муха спритна ящірка залишся з носом злови муху Казки: день народження ведмедика паровозик будиночок пекаря Ігри в одиночку: чашка кави куряча лапка гроно бананів кленовий лист Ігри удвох: зловіть мишку столик на двох колиска для кішки У книзі С. Афонькіна «Ігри з мотузкою» ви знайдете багато цікавих ігор і казок.

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Ляльки Для розвитку дрібної моторики використовуються ляльки, відповідні можливостям дитини та розвиваючі їх. Ляльки бувають різні: петрушечні ляльки, в'язані пальчикові ляльки, м'які рухливі «ляльки-рукавички», комбіновані ляльки, «я-лялька», ляльки-маріонетки.

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Російські народні ляльки Обереги Обрядові

Слайд 34

Російські народні ляльки

Слайд 35

Масаж кистей рук і пальців Масаж є одним з видів пасивної гімнастики. Він має загальнозміцнювальну дію на м'язову систему, підвищуючи тонус, еластичність і скоротливу здатність м'язів. Прийоми масажу і самомасажу кистей і пальців рук: масаж тильного боку кистей рук масаж долоні масаж пальців рук

Слайд 36

Масажери Вправи з масажерами: катати по столу від кінчиків пальців до ліктя, між долонями, по тильній стороні кисті. Виконувати вправи треба обов'язково кожною рукою по черзі.

Слайд 37

Вправи з м'ячами вчитися захоплювати м'яч всією кистю і відпускати його; катати м'яч за годинниковою стрілкою; тримати однією рукою - іншою рукою виконати вгвинчуючи рухи, потьохкування, пощипування. Виконувати вправи треба обов'язково кожною рукою по черзі.

Слайд 38

Чотки можна купити або зробити з великих намистин. Дитина промовляє рядок вірша і відкладає намистину (але не як при рахунку, а тримаючи чотки цієї ж рукою). Працюють 1-й, 2-й 3-й пальці, а 4-й і 5-й тримають чотки. Вправа виконується поперемінно кожною рукою. Вправа з чотками

Слайд 39

Пальчикова гімнастика Включення пальчикових ігор та вправ в будь-який урок або заняття викликає у дітей пожвавлення, емоційний підйом і надає специфічну тонізуючу дію на функціональний стан мозку і розвиток мови. Педагог знайомить дітей з такими вправами в певній послідовності. Можна розділити їх на три групи: 1 група - Вправи для кистей рук 2 група - Вправи умовно статичні 3 група - Вправи для пальців динамічні

Слайд 40

Народні пальчикові ігри З народними пальчиковими іграмі дитина зустрічається ще в грудному віці. Це потішки и забавлянки дорослого з дитиною. Наприклад: «Сорока-ворона»,«Перепілочка», «Кисіль», «Банька», «Баранчика купиш?»

Слайд 41

Народні пальчикові ігри Їх сенс не тільки в розвитку дрібної моторики. Вони дозволяють дитині відчути радість тілісного контакту, відчути свої пальці, лікоть, плече; усвідомити себе в системі тілісних координат, сформувати схему тіла. Це запобігає можливості виникнення багатьох неврозів надалі, дає людині почуття самовладання. Аналогічні ігри зустрічаються у дуже багатьох народів.

Слайд 42

Народные пальчиковые игры

Слайд 43

Розвиток дрібної моторики і тактильно-рухового сприйняття дозволяє дітям: оволодіти навичками письма, малювання, ручної праці, що в майбутньому допоможе уникнути багатьох проблем шкільного навчання, краще адаптуватися в практичному житті, навчитися розуміти багато явищ навколишнього світу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне