ПРОБЛЕМИ ВИЗНАЧЕННЯ МАТЕРІАЛЬНОЇ ШКОДИ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ПРОБЛЕМИ ВИЗНАЧЕННЯ МАТЕРІАЛЬНОЇ ШКОДИ, ЗАВДАНОЇ ЗЛОЧИНАМИ У СФЕРІ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ Вячеслав Штанько Cтарший партнер Патентно-юридичної фірми «INTELEGIS»
ЦИВІЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ Право інтелектуальної власності та право власності на річ не залежать одне від одного. Перехід права на об'єкт права інтелектуальної власності не означає переходу права власності на річ. Перехід права власності на річ не означає переходу права на об'єкт права інтелектуальної власності. Стаття 419. Співвідношення права інтелектуальної власності та права власності
Виключна ліцензія на відтворення аудіовізуального твору (фільму) на території України Носій — DVD Сума договору — 80 000 гривень Максимальний тираж — 50 000 примірників Вилучено 20 контрафактних DVD-носіїв з фільмом Як розрахувати суму матеріальної шкоди?
Адвокат пропонує розраховувати матеріальну шкоду наступним чином: 80 000 гривень поділити на 50 000 примірників, отримані 1 гривню 60 копійок помножити на 20 (кількість вилучених контрафактних примірників фільму) Сума матеріальної шкоди становить 32 гривні Що в даному разі не враховано?
Адвокат не враховує: Вартість виключного права в кілька разів може перевищувати вартість невиключного, навіть коли мова йде про один і той же твір. Середня ринкова ціна примірника, в разі наявності виключного права, дозволяє правоволодарю розрахувати потенційний дохід, а відповідно й прибуток. Практично неможливо отримати виключні права на фільм для території України, виходячи з ціни одного примірника. Передбачається, що легальний тираж задовольнить увесь потенційний попит.
Найпоширеніша практика: Розрахувати суму матеріальної шкоди виходячи з ціни примірника оригінального твору. Для не введених в комерційний обіг застосована бути не може.
Застосування тієї ж практики оцінки матеріальної шкоди під час кваліфікації злочинів у сфері промислової власності Незаконне використання торговельної марки на обкладинці бухгалтерського видання. Вартість оригінального примірника — 4 грн.
Що необхідно враховувати під час визначення матеріальної шкоди? характер злочинного посягання; географічне місцезнаходження порушника та правоволодаря; вид та призначення об'єкту права інтелектуальної власності; тривалість порушення.
Структура матеріальної шкоди: Фактично понесені правоволодарем витрати на момент заяви про злочин. Майбутні витрати правоволодаря, необхідні для поновлення порушеного права. Вартість втраченого та(або) пошкодженого майна.
Хто може визначити суму матеріальної шкоди? Судовий експерт, шляхом проведення економічної експертизи у сфері інтелектуальної власності. Суб'єкт оціночної діяльності, шляхом проведення експертної оцінки з метою визначення збитків або розміру відшкодування.
Дякую за увагу! Вячеслав Штанько Cтарший партнер Патентно-юридичної фірми «INTELEGIS» http://intelegis.ua e-mail: shtanko@intelegis.ua Tel.:+38 050 353 78 82; +38 097 582 63 46 Skype: intellawyer ICQ: 434 822 158
Схожі презентації
Категорії